Dokument "Živé dědictví" dnes od 20:00 na HorseTv

22. 06. 2010 17:00

Obrázky: 3

Autor: Veronika Jiroutová Foto: HorseTV.cz Rubrika: HorseTV Počet přečtení: 7116 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dokumentární film "Koňská hříva v českých zemích - Živé dědictví" z dílny FTV Production a Ministerstva zemědělství je další z povedených ukázek krásy koní, jejich majestátnosti a významu pro nás. Dnes večer se můžete sami přesvědčit...

Obrázek z dokumentu "Živé dědictví"Pojďte s námi obdivovat krásu koní očima kameramana Miroslava Kousala. Podíváme se do Státního hřebčína Kladruby nad Labem, který je společně se stádem běloušů od roku 2005 Národní kulturní památkou. Zavítáme ale i za vraníky do Slatiňan. Státní hřebčince v Písku a Tlumačově nám nabídnou nejen pohled do historických budov, ale i na rozlehlé pastviny.

Přesvědčíme se o tom, že koně u nás jsou chováni nejen do sportu, jsou součástí moravského folklóru, ale i vekými pomocníky v zemědělství. Koně zkrátka ze všeh úhlů pohledu hrají významnou roli v životě mnoha z nás..

Ale dost bylo povídání pojďme si na chvíli připomenout jejich krásu, sílu a inteligenci....

Stopáž: 16 minut.

Pořad si pustíte od 20 hodin na adrese koňské telky www.horsetv.cz.

Samozřejmě i dnes v osm večer zveřejníme pouze zvukovou (MP3) stopu pořadu pro ty z vás, kdo máte pomalejší připojení.

Předchozí MP3 záznamy si můžete do svého počítače stahovat v rubrice "Audio": EQUICHANNEL.cz/audio-zaznamy.

 

Můžete se ale také samozřejmě těšit na další vyprávění O koních bez koní a všechny své dotazy a náměty na nás sypat do tohoto diskuzního fóra: O koních bez koní - NÁMĚTY aneb co a koho byste rádi viděli..

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com