Další starokladrubští koně pro ceremoniální službu ve Švédsku

21. 09. 2021 17:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Archiv NH Kladruby nad Labem Rubrika: Chov koní Zdroj: NH Kladruby nad Labem Počet přečtení: 242 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Zástupci královské jízdní gardy ve Švédsku navštívili hřebčín v Kladrubech nad Labem ve dnech 30.-31. 8. za účelem výběru koní pro ceremoniální účely.

Marcus Lundholm, který zastupuje asociaci podporující udržení tradice ceremoniálu jízdní gardy při královském paláci ve Stockholmu, byl doprovázen Rogerem Johansenem, zodpovědným za vojenský jezdecký výcvik a držení koní v kasárnách v centru Stockholmu.

Zkušení jezdci Martina Torstensson a Harald Jönsson posoudili u koní úroveň výcviku a ochotu k práci. Předvedeni na ruce, pod sedlem i v kočáře byli dva čtyřletí bělouši Favory Roncha XXVII – 14 a Rudolfo Ecrasita VI – 18. V následujících týdnech absolvují veterinární prohlídku, pak bude následovat jejich doprava do Stockholmu, kde budou připravováni pro ceremoniální službu, jako školní koně, ale i pro využití ve spřežení.

www.nhkladruby.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com