CSI2*-W Olomouc zahájeno. Anna Helebrantová měla k vítězství blízko

27. 08. 2020 08:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Josef Malinovský Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 195 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Vrcholem zahajovacího dne CSI2*-W v Olomouci byla soutěž při Equimo Junior Tour. Z necelé třicítky účastníků bylo na startu i několik českých nadějí. Nejlepší Anně Helebrantové chybělo 0,66 sekundy na nakonec vítěznou Polku Marii Branku-Borju.

Equimo juniorská túra se jela jako dvoufázové skákání na výšce překážek 130 centimetrů. Sedm dvojic dokončilo obě fáze bezchybně. Nejrychlejší z nich byla Polka Maria Branka-Borja, která si s klisnou Camilla 139 poradila s druhou fází v čase 44,33 vteřiny. Přestože jezdkyně startovala hned na začátku soutěže, nikomu z jezdců se nepodařilo její jízdu překonat.

Nechybělo však mnoho k tomu, abychom na závěr středečního dne slyšeli českou hymnu. S minimální ztrátou dojela nakonec na druhé příčce česká jezdkyně Anna Helebrantová. V sedle valacha Epo van Achterhoek si zapsala čas 44,99 vteřiny a zaostala tak pouze 66 setin sekundy za vítězkou.

Třetí příčka opět putovala do Polska, a to zásluhou dvojice Juliana Suska a Charlie Boy. Jejich čas se zastavil na hodnotě 45,33 vteřiny. Úspěšnou formu potvrdila vítězka Maria Branka-Borja i v sedle svého druhého koně, valacha Client Easter, s nímž skončila čtvrtá. Na dekorování pro elitní šestici se dostala z českých jezdkyň ještě Eliška Hasnédlová. S klisnou Vepora dokončila druhou fázi v čase 47,52 vteřiny a obsadila pěkné páté místo. Zcela nejrychlejší čas druhé fáze měla jiná česká dvojice, a to Natálie Kovářová a klisna Nogalina Z. Jedna chyba však znamenala konečné osmé místo.

Středa byla prvním z pěti soutěžních dnů mezinárodních závodů CSI2*-W v Olomouci. Na programu bylo celkem pět klání. Při rámcových soutěžích jsme se dočkali i dvou českých vítězství. Soutěž Elite Tour s výškou překážek 110 centimetrů měla na startovní listině převahu českých jezdců. Celkem osm dvojic dokončilo parkur bez trestných bodů, nejrychleji Emma Sophia Španko s klisnou Elis. Čas vítězky se zastavil na hodnotě 64,04 vteřiny. Podruhé se o českou hymnu postarala svým výkonem ve Small Tour s překážkami vysokými do 120 centimetrů Sofie Najmanová. S hřebcem Nativio van het Leliehof dokončila soutěž bezchybně, druhou fázi projela za 33,89 vteřin. To znamenalo více jak sekundový náskok na druhou umístěnou, Gabrielu Kopřivovou. Ta s klisnou Cardela absolvovala druhou fázi v čase 35,09 vteřiny.

Startovní a výsledkové listiny naleznete na webu pořadatele s adresou www.csiolomouc.cz. Sledujte také během všech pěti dnů on-line přenos!

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: