ČSCHH chovatelům přispěje na připouštění preferovaným hřebcem

31. 03. 2021 10:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace, ČSCHH Foto: Archiv Equichannel Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 176 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Předsednictvo ČSCHH a Rada plemenné knihy haflinga se v loňském roce rozhodly, že budou každoročně finančně přispívat chovatelům na připouštění tzv. preferovaným hřebcem. Cílem je motivovat chovatele k využití cíleně vybraných hřebců nad rámec akceleračního programu.

O této novince jsme informovali již v loňském roce v souvislosti s plánovaným výběrem preferovaného plemeníka pro sezónu 2021. Všichni majitelé plemeníků byli vyzváni k účasti na přehlídce hřebců, která proběhla v červenci v rámci Mistrovství ČR haflingů. V budoucnu chceme přehlídku spojit s výstavou či jinou čistě chovatelskou akcí a velmi rádi bychom touto formou zavedli tradici každoroční přehlídky plemenných hřebců, která by měla pomoci majitelům klisen vybrat toho správného hřebce. Tento prvek bohužel vzhledem ke stále ubývajícím chovatelským akcím v našem chovu velmi chybí a majitelé tak nemají šanci vidět hřebce pohromadě a naživo.

Pro rok 2021 Rada PK vybrala coby preferovaného plemeníka k podpoře hřebce 2734 Sterngold. Předsednictvo ČSCHH schválilo finanční podporu majitelům klisen zařazených v hlavní plemenné knize na základě vyplněné jednoduché žádosti, potvrzené březosti po tomto hřebci a dokladu o uhrazení poplatku za připouštění. Podmínkou je, aby majitel klisny byl členem ČSCHH. Výše podpory byla stanovena do částky 2 000 Kč/klisna dle počtu žádostí, maximální celková vyplacená částka bude 20 000 Kč.

Formulář žádosti o podporu naleznete na webových stránkách ČSCHH zde.

Rada PK a Předsednictvo ČSCHH

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com