Co nového, Koňská Záchranko!?

31. 07. 2012 05:00

Obrázky: 13

Autor: Pavel Čechovský Foto: archiv Horse Emergency Rubrika: Koňská záchranka Počet přečtení: 6467 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Čtenáři, zvyklí na pravidelné informace z činnosti projektu Horse Emergency, byli možná v minulých měsících trochu zklamáni, neboť četnost těchto reportáží poklesla. Rozhodně to nebylo tím, že by projekt stagnoval, nebo dokonce rezignoval, právě naopak!

Záznamy z nejdůležitějších zásahů a výjezdů bylo možné průběžně sledovat na webu Horse Emergency - www.KonskaZachranka.cz a aktuálně i v jazykových verzích na prestižní adrese www.HorseEmergency.com. Netrpělivým, po informacích lačným čtenářům se tedy za odmlku omlouváme a doufáme, že přísun novinek v tomto a dalších příspěvcích jim vše vynahradí.

Pohotovost na East European Endurance Ride CEI*** To, že byla čerstvě zprovozněna doména s německou a anglickou mutací webu Záchranky bylo již zmíněno. Je to jedna z důležitých novinek z naší činnosti. Čím dál častěji vyjíždíme do okolního zahraničí, zejména na Slovensko. Kromě akutních zásahů jsme zváni jako pohotovostní služba na jezdecké závody. Zúčastňují se jich i zahraniční závodníci a funkcionáři a je tedy otázkou serióznosti a prestiže, aby se všichni zájemci jednoduše dostali k informacím o projektu.

Prozatím naprosto nezbytnou je pomoc sponzorů. S tím hlavním - firmou Paragan jsme se, bohužel, museli rozloučit. Hlavními donátory však zůstávají koňopřepravní firmy Horse Taxi a Horse Trans. Nadále také oboustranně výhodně spolupracujeme s Petrem Galatíkem, chovatelem Moravského teplokrevníka v areálu Grunt Galatík a s výživáři z Alltechu. Novým významným finančním pomocníkem je dodavatel všeho pro farmu Kamír & Co. a výrobce bezprašných hoblin Profibed. Hledáte-li tedy kompletní sortiment hospodářských potřeb a vybavení nebo kvalitní stelivo české výroby, kontakt na oba partnery najdete na webu Koňské Záchranky. Patronem projektu se v nedávné době stalo i statutární město Brno, které přislíbilo partnerskou podporu. Členové týmu si také velmi váží nominace časopisu Rescue report na titul Zlatý záchranářský kříž, přebíraný z rukou prezidenta republiky. Za veškerou podporu organizací i jednotlivců velmi děkujeme!

Vybavení Tou ale úplně nejvíc největší novinkou je čerstvé zaregistrování projektu Horse Emergency jako nestátní neziskové organizace! Tento právní subjekt bude v budoucnu zastřešovat, sjednocovat a koordinovat všechny nově vznikající regionální týmy. Současně také umožní čerpání různých dotačních titulů a zjednoduší přístup k potřebným sponzorským zdrojům.

Kromě organizačních změn se náš tým snaží zdokonalovat i po stránce technické. Nejdůležitějším posunem je bezesporu nová bezkonkurenční elektroinstalace sanitky. Přívěs je nově zcela energeticky soběstačný, tzn., že má vnitřní elektrický rozvod a samostatný zdroj - trakční baterii. Může tedy osvětlovat okolí i interiér, výstražně blikat a pohánět další přídavné spotřebiče i po odpojení od tažného vozidla. Naprosto nezávisle funguje i kamerový systém, naftové topení a ventilátor. Akumulátor je dobíjen třemi způsoby: z tažného vozidla, externím připojením na 220V a průběžně solárním panelem, umístěným na střeše vleku. Do základního vybavení sanitky jsme doplnili další vyprošťovací prostředky - popruhy, karabiny, ruční i motorovou pilu, sekery, kladkostroj, evakuační podložky atd. Tým je nově vybaven uspávací puškou a dalšími pomůckami pro odchyt zdivočelých velkých zvířat. Byly také dokoupeny další závěsné veterinární sítě pro zapůjčení do stáje. Pacientovi velmi usnadní rekonvalescenci v lehčích případech schvácení kopyt, mírné otravy, nebo vysílení organismu apod.

Časté dotazy směřují k možnosti pojištění výjezdů a zákroků Koňské Záchranky. Ano, toto téma je neustále omíláno, a zatím, bohužel ... skutek utek. Všechny námi oslovené subjekty dostaly k dispozici detailní informace o pojišťovacím produktu bezproblémově fungujícím u kolegů ve Švýcarsku. Nedá se přesně určit, zda dosavadní neúspěšná jednání jsou zapříčiněna nezájmem pojišťovacích domů, jejich obavou z nevýhodnosti produktu, nebo jen obyčejným diletantismem. I přesto jednání dále probíhají (právě nyní s prestižní londýnskou „pojišťovnou pojišťoven"). Případné kladné výsledky jednání budou bez odkladu uveřejněny na webu záchranky, zde na EQUICHANNELU a také v dalších partnerských médiích.

Natáčení pořadu Chcete mě?I v letošním roce hodláme pokračovat v trendu „přibližování se veřejnosti". Hned v lednu jsme byli pozváni ČT k natočení reportáže do pořadu „Máte mě!". Na přelomu března a dubna jsme projekt prezentovali na brněnských veletrzích Techagro a Animal Vetex. V květnu nás opět navštívili filmaři z ČT, tentokrát aby zdokumentovali šťastný příběh zachráněné klisny a jejího hříběte pro pořad „Chcete mě?".

Z velkých prestižních akcí nás čeká tradiční pohotovost na Velké pardubické a zahraniční výjezd na East European Endurance Ride CEI***. O účasti na výstavách Koně v akci a Kůň 2012 průběžně jednáme. Rádi bychom též rozšířili naši vzdělávací a osvětovou činnost. Jistou vlaštovkou by mohla být nedávná přednáška o projektu Horse Emergency a SOS transportu koní na Mendelově univerzitě v Brně.

Přejme si, abychom Koňskou Záchranku potkávali pouze na prezentačních akcích a coby pohotovost na závodech... A pokud už se stane, naši koně nám jistě budou vděčni, pokud koňští záchranáři budou po ruce.

Horse EmergencyWebové stránky projektu:

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: