Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • iDNES.cz Drahoslava Bambasová líčí vzpomínky svého tatínka, který musel za války narukovat do německé armády, s ní se pak dostal do Ruska nebo Norska. Konec života trávil s rodinou na Táborsku a pracoval v lese s koňmi. Využíval přitom své zkušenosti z předchozího nelehkého života.

  Autor: Marie Kučerová Přečteno: 71x

 • iDNES.cz Mezinárodní federaci moderního pětiboje (UIPM) povede další čtyři roky Němec Klaus Schormann, který je v čele od roku 1993. Rozhodl o tom víkendový volební kongres, který se uskutečnil on-line, přestože kvůli navrhovanému vyřazení parkuru z programu sportu přes 650 závodníků v dopisu vyzvalo současné vedení k odstoupení.

  Autor: ČTK, iDnes.cz Sport Přečteno: 62x

 • Český rozhlas Jestli některý sport v současnosti svádí boj o samotnou existenci, je to moderní pětiboj. Reálně totiž může dojít k tomu, že jeho parkurová (jezdecká) část bude nahrazena jinou. Vznikne tím úplně jiný (modernější) pětiboj, nebo jde o jedinou možnost, jak jej zachovat v olympijském programu?

  Autor: Vojtěch Ondráček , Martin Vait , Vojtěch Jírovec Sport Přečteno: 53x

 • 10 Slavných válečných koní v historii

  29. 11. 2021 18:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Gulu.cz logo Koně byli věrnými společníky člověka před dávnou dobou. Většina z nich našli významná místa v historii, byli nepochybně dostihoví koně. Existuje však několik málo, kteří se proslavili svou loajalitou a službou renomovaným válečníkům a armádám v historii.

  Autor: Kateřina Hluchá Přečteno: 151x

 • Deník.cz Tenhle boj ještě nekončí. Plejáda olympijských medailistů v moderním pětiboji včetně vítěze her v Londýně 2012 Davida Svobody podepsala dopis adresovaný prezidentu Mezinárodního olympijského výboru Thomasi Bachovi.

  Autor: Milan Novotný Sport Přečteno: 106x

 • Reflex Poprvé byl na dostizích dávno před druhou světovou válkou. Dneska je mu 95 let a když může, sedne na autobus a jede do Velké Chuchle, aby se potěšil pohledem na rychlé koně. „Kůň je pro mě dobré zvíře,” říká fanoušek, který nevynechal žádné derby.

  Autor: VaP Dostihy Přečteno: 111x

 • Prague Playoffs: nadšené hvězdy, Španěl věnoval úspěch Kellnerovi

  26. 11. 2021 17:00 − Zveřejněn před 7 dny

  logo iSport Byla to show, jaká se jen tak nevidí. Esa světového parkuru jsou unešená z atmosféry v pražské O2 areně při Prague Playoffs, kde Super Grand Prix o titul nejlepšího jezdce sezony vyhrál Švéd Henrick von Eckermann. Druhý Španěl Sergio Alvarez Moya svůj úspěch věnoval i Petru Kellnerovi, zesnulému tatínkovi týmové parťačky Anny Kellnerové.

  Autor: nit Skokové ježdění Přečteno: 186x

 • Reflex Pro parkurovou jezdkyni Annu Kellnerovou (24), která patří ve svém sportu mezi širší světovou špičku, byl letošní rok velmi emocionální. V březnu na Aljašce tragicky zahynul její otec Petr Kellner. V srpnu se jí splnil sen, když se dostala na olympiádu do Tokia. Teď se představí v české metropoli na prestižních závodech Global Champions Prague Playoffs. Na tuto show...

  Autor: Viliam Buchert Skokové ježdění Přečteno: 59x

 • London Knights i bez Mahera poprvé vyhráli parkurový Super Cup v Praze

  25. 11. 2021 10:00 − Zveřejněn před 8 dny

  iDNES.cz London Knights poprvé vyhráli parkurový Super Cup při Prague Playoffs. Ve finále Global Champions League triumfovali i bez olympijského vítěze Bena Mahera, který v sobotu skončil třetí v Super Grand Prix. Dvojčata Oliviera a Nicolu Philippaertsovy stejně jako v semifinále v sestavě doplnila Emily Moffittová, která se stala první ženou ve vítězné sestavě Super Cupu....

  Autor: iDNES.cz, ČTK Skokové ježdění Přečteno: 126x

 • Deník.cz Díky Velké pardubické zná Pardubice celý dostihový svět. Legendární dostih se poprvé běžel před 147 lety. Závodiště pamatuje dramatické finiše, vítěznou euforii i tragické pády. Pojďte s námi ochutnat atmosféru dostihů na počátku 20. století. Za poskytnutí fotografií děkujeme Veronice Schiebelové.

  Autor: Deník.cz Dostihy Přečteno: 153x

1 2 3 227

Nejčtenější články