Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • logo iSport Historie nejslavnějšího a nejprestižnějšího překážkového dostihu světa Velké národní se začala psát před 185 lety v roce 1836 a v sobotu 10. dubna 2021 se mezi vítěze poprvé v historii žena! Rachael Blackmoreová v sedle Minella Times. Nejzářivější hvězda britských dostihů posledních týdnů. Před 22 dny se stala nejúspěšnější jezdkyní Festivalu v...

  Autor: bda Dostihy Přečteno: 37x

 • Začíná nová sezona klusáckých dostihů

  16. 04. 2021 12:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Už o tomto víkendu bude slavnostně zahájena nová klusácká sezóna. Na závodišti ve Velké Chuchli bude připraveno hned několik zajímavých dostihů s mezinárodní účastí. Dostihové odpoledne ale bude ovlivněno pandemií koronaviru. Testováni budou jezdci a diváci budou moci sledovat pouze online přenos.

  Autor: Lukáš Kubát Dostihy Přečteno: 33x

 • Znovu k problematice očkování

  16. 04. 2021 10:00 − Zveřejněn před 2 dny

  ČJF logo Mnoho lidí vůbec netuší, že pokud se někde uvádí slovo SVOD (koní) je tím z pohledu SVS myšlena jakákoli akce, kde se potkají zvířata, která by se běžně nepotkala. Svod z pohledu SVS je: svod (např. klisen, hříbat, hřebců), výstava, závody, organizovaný trénink, ZZVJ a další.

  Autor: Tisková informace Všeobecná sdělení Přečteno: 61x

 • Kokain z vodičky do nosu. Kauza mladé jezdkyně budí vášně i nevoli

  16. 04. 2021 09:00 − Zveřejněn před 2 dny

  logo iSport Pozitivní test na kokain, konec v klubu, dva roky distanc. Tak dopadl hokejový útočník Jan Mandát. Jeho případ však nebyl jediným, který v poslední době způsobil rozruch. Už loni se rozjela kauza parkurové jezdkyně Sáry Vingrálkové.

  Autor: Štěpán Filipek Skokové ježdění Přečteno: 68x

 • Mají koně raději muže, anebo ženy?

  16. 04. 2021 06:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Koně, s nimiž pracují muži, je obtížnější chytit, než koně, s nimiž pracují ženy Že je v našich stájích drtivá převaha žen a muži kolem koní jsou na vymření, je vcelku jasný a nepřehlédnutelný fakt, na jehož verifikaci žádné studie nepotřebujeme. Jsou ale s touto situací koně spokojení? Jak naši příslušnost k danému pohlaví vnímají? Jsou genderově spravedliví a preferují ženy rovným dílem jako muže, nebo mají o něco méně moderní...

  Autor: Gabriela Rotová Etologie koní 1 Přečteno: 741x

 • iDNES.cz Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich skutečnému znalci, princi Philipovi, připravit lepší program.

  Autor: Stanislava Králová, Kryštof Ženatý Přečteno: 127x

 • Český rozhlas Dívčí hrady v Praze 5 budou mít už brzy čtyři nové obyvatelky – klisny koně Převalského. Stádo tam převezou chovatelé pražské zoologické zahrady. Má pomoct obnovit původní druhy rostlin.

  Autor: Marie Veselá , ech Přečteno: 46x

 • 130 let ČJF a 100 let FEI!

  15. 04. 2021 11:00 − Zveřejněn před 3 dny

  Nové logo ČJF official Ve čtvrtek 15. dubna si připomínáme 130. výročí založení Jízdního odboru Sokola pražského. Sokol jako zastřešující organizace poskytl pod svými křídly prostor i jezdectví. Jezdci a příznivci koní se mohli organizovaně účastnit různých společných cvičení, přehlídek, oslav a v konečné fázi hlavně všesokolských sletů, pro které secvičovali mnohé sestavy.

  Autor: Lenka Gotthardová Všeobecná sdělení Přečteno: 68x

 • iDNES.cz Seděla v sedle Minella Times, kolem ní se rozprostíral slavný areál v Aintree a jen kroutila hlavou. Dříve si tuhle chvíli ani nepředstavovala a mířila za kariérou veterinářky, nyní je sportovní hvězdou. Rachael Blackmoreová jako první žena v historii vyhrála slavný liverpoolský dostih Velkou národní. „Ani jsem o tom nesnila,“ říká Irka.

  Autor: Michal Koubek Dostihy Přečteno: 58x

 • Ingrid Klimke: Co dělám, dělám ráda

  15. 04. 2021 06:00 − Zveřejněn před 3 dny

  Bobby, celým jménem Hale Bob OLD, je zkušený profík a aktuální jednička stáje. Zde při krosu na CHIO Aachen 2019 Když mezinárodní jezdecká federace v roce 2020 vybírala nejlepší jezdce z uplynulého desetiletí, bylo odevzdáno přes 70 000 hlasů. Vítězkou se stala německá jezdkyně Ingrid Klimke, která patří ke světové špičce ve všestrannosti i v drezuře. Již dávno vystoupila ze stínu svého slavného otce Reinera, který by z jejích úspěchů měl jistě velkou radost. Jaké to...

  Autor: Pavla Růžičková Všestrannost Přečteno: 377x

1 2 3 1374

Nejčtenější články