Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • ČT sport Legendární skok nejspíš dostane úpravu. Dostihový spolek sestaví expertní skupinu, která se bude zabývat bezpečností dostihů na pardubickém závodišti, především pak při překonávání Taxisova příkopu. Funkcionáře k tomu vedlo smrtelné zranění koně Sottoventa na Taxisu v letošním ročníku Velké pardubické.

  Autor: ČT Sport Dostihy Přečteno: 65x

 • Blesk logo Možná i díky svému jménu nad překážkami většinou ladně lítá, ale tentokrát to byl bolestný sešup až na tvrdou hlínu. Elitní česká jezdkyně Gabriela Slavíková (41) si během víkendového mistrovství světa v cross country ve Francii nepříjemně ustlala.

  Autor: as Všestrannost Přečteno: 171x

 • logo Sport.cz Kdyby tušil, jakou daň za euforický skok po triumfu v Meranu zaplatí, jistě by Dettori jump vynechal. Josef Bartoš oslavil vítězství v prestižním Gran Premiu, aby už o tři dny později putoval s pochroumaným kolenem na operační sál. Elitní žokej tím přišel o šanci na obhajobu ve Velké pardubické steeplechase a neplánovaně si „zařídil“ delší dostihovou pauzu.

  Autor: Jan Švanda, Právo Dostihy Přečteno: 103x

 • Reakce ČJF na vládní opatření ze dne 21. 10. 2020

  23. 10. 2020 13:00 − Zveřejněn před 4 dny

  ČJF logo V reakci na vládní opatření ze dne 21. 10. 2020 můžeme reagovat pouze konstatováním, že ČJF není jakkoli oprávněna řídit chod jezdeckých škol, služeb zabývajících se ustájením koní ani dalších obecných činností souvisejících s "jízdou na koni". V naší kompetenci je pouze řízení činnosti kolem pořádání samotných závodů v sedmi jezdeckých...

  Autor: Tisková informace Zdraví a psychologie jezdce Přečteno: 131x

 • Konec sezóny na krkonošských loukách

  23. 10. 2020 10:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Na krkonošských loukách se v letošní sezoně krom pastvy hojně sekalo na seno či senáž Hospodáři právě dokončují práce na jednotlivých loukách. Mezi poslední práce sezóny patří tradičně shánění stád pasených zvířat, případně přesekávání nedopasků.

  Autor: Tisková informace Různé Přečteno: 74x

 • iDNES.cz Chovatelé na Broumovsku sčítají další škody po vlcích. Přes noc šelmy zabily tři ovce v Božanově a dvě v Janovicích u Adršpachu. Po vsi i lesích přitom rozehnali několik stád koní z tamního hřebčína. Na farmě se ztratilo za letošek pět hříbat, ta možná také odnesli vlci.

  Autor: Štěpánka Tůmová Různé Přečteno: 128x

 • Kůň jako továrna na protilátky

  23. 10. 2020 06:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Koňské sérum Nedávno proběhla médii zpráva, že vědci v Kostarice zkoušejí metodu léčby nemoci Covid-19 pomocí protilátek obsažených v koňském séru. A nejen v Kostarice, ale také v Argentině a v Brazílii, podobnou cestu zvolili i v Belgii, kde místo koní používají lamy.

  Autor: Michaela Burdová Různé Přečteno: 784x

1 2 3 1334

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: