Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • Deník.cz I takový poklad máme ve sbírkách městského muzea. Jedná se o „mustr“, podle kterého ševci šili pro hraběte Rudolfa Vrbnu a je také podepsaný. O jeho vášni pro koně a jezdectví se všeobecně ví. Poslední holešovský hrabě měl zámek plný obrazů koní, vedle zámku postavené stáje a v nich závodní koně na jezdecké i klusácké dostihy. 

  Autor: Dana Podhajská Přečteno: 26x

 • logo iSport Vítězství ve 131. ročníku Velké pardubické se Slavia pojišťovnou přišlo Pavla Složila draho. Za nadměrné použití bičíku ve finiši s ryzákem Talentem dostal od Pořádkové komise pokutu 60 tisíc korun. Navíc přijde o licenci na další dva dostihové dny.

  Autor: Květoslav Šimek Dostihy Přečteno: 48x

 • Série Global Champions League 2021 vrcholí

  21. 10. 2021 09:00 − Zveřejněn včera

  Série Global Champions League 2021 vrcholí (Foto: Josef Malinovský) Ve čtvrtek začne dramatický boj o celkové prvenství v seriálu Global Champions League. Valkenswaard United mají titul na dosah, ale připravit je o něj mohou ještě Shanghai Swans. Další celky se utkají o přímý postup do semifinále Super Cupu v Praze.

  Autor: Tisková informace Skokové ježdění Přečteno: 47x

 • Jezdectvo římských imperátorů

  21. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn včera

  Jezdectvo Římské republiky Není pochyb o tom, že noha římského legionáře vstoupila i na území České republiky, přesněji na mnoho míst v jižnějších částech Moravy. Dělo se tak především v době markomanských válek císaře Marka Aurelia (jejich ofenzivní část probíhala v l. 172–180 n. l.), a prokazatelně zde vedle pěšáků harcovali i římští jezdci.

  Autor: Edgar Pachta Historie jezdectví Přečteno: 120x

 • Expres logo Hodně pikantní souboj přinesly víkendové parkurové závody ve slovenském Šamoríně. Do sedel se tam vyhouply krásné dcery dvou velmi dobře známých tatínků. Anna Kellnerová, která o toho svého za tragických okolností přišla, se na čtvrtmiliardovém koni Catch Me If You Can postavila Jessice Springsteenové.

  Autor: Štěpán Karlesz Skokové ježdění Přečteno: 125x

 • Pardubice uzavírají sezónu, vrací se Player a Kaiserwalzer

  20. 10. 2021 12:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Player V sobotu se uzavře sezóna na naší centrální překážkové dráze v Pardubicích. Na programu je osmička dostihů, jejichž pole sice nejsou povětšinou početná, ovšem vrcholu programu kvalita neschází. V Ceně města Pardubic totiž dvojici účastníků Velké pardubické, jejichž naděje před necelými dvěma týdny vyhasly na Taxisu, vyzvou talentovaní zástupci...

  Autor: Tisková informace Dostihy Přečteno: 34x

 • Důchodce Tiumen a osudy jiných koňských šampionů ve výslužbě

  20. 10. 2021 10:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Novinky.cz logo Druhou říjnovou neděli jsme poznali nového šampiona 131. ročníku Velké pardubické. Mezi vítězi je i několik legend včetně té, která se zasloužila o vlnu „váňamánie“. Letos dvacetiletý valach Tiumen dokončil svůj vítězný hattrick s Josefem Váňou v sedle před deseti roky. Navštívili jsme ho na odpočinku v jižních Čechách.

  Autor: Jiří Sotona, Právo Koňská záchranka Přečteno: 129x

 • ekolist.cz V Národním parku (NP) České Švýcarsko se letos díky výzkumu České zemědělské univerzity (ČZU) podařilo doložit první reprodukci vlků obecných v novodobé historii. Vlčí pár vyvedl tři mláďata ve východní části národního parku. Vlčata jsou zachycena zejména na snímcích a videozáznamech z fotopastí, první doklad pochází z poloviny června, uvedl mluvčí...

  Autor: Ekolist.cz Přečteno: 80x

 • Případová studie: Trénink a stav zad koně

  20. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Irský kob Dnes se s vámi MVDr. Zuzana Zápalková podělí o zkušenost, jak moc mohou tréninkové metody ovlivnit stav zad koně.

  Autor: MVDr. Zuzana Zápalková Zdraví a veterinární péče Přečteno: 576x

 • Deník.cz ROZHOVOR/Láska na celý život. Odmalička se jí líbili koně. Šla si za svými sny. Pořídila si vlastního koně i stáj. A ten kůň (jí) vyhrál nejslavnější dostih v Česku. Hana Kabelková je trenérkou a šťastnou majitelkou Talenta, kterého si hýčká ve Vápenném Podole. Stala se teprve třetí ženou v dlouhé historii Velké pardubické, která připravila šampiona....

  Autor: Zdeněk Zamastil Dostihy Přečteno: 122x

1 2 3 1436

Nejčtenější články