Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • FEI suspendovala národní federaci UAE

  25. 09. 2020 14:00 − Zveřejněn včera

  FEI Lausanne FEI 24. září 2020 dočasně suspendovala národní federaci UAE (EEF) z důvodů porušení Všeobecných pravidel FEI. Rozhodnutí se týká vytrvalosti.

  Autor: Michaela Burdová Vytrvalost Přečteno: 32x

 • Proč chtít, aby naši koně frkali

  25. 09. 2020 06:00 − Zveřejněn včera

  Frkáním koně vyjadřují svůj pozitivní emoční stav Koně komunikují za pomoci poměrně široké plejády výrazových prostředků. Informace si vzájemně předávají prostřednictvím vizuálních, akustických, somatosenzorických i chemických signálů, přičemž všechny tyto signály mohou různým způsobem kombinovat a některé z nich – například mimické výrazy tváře – jsou často tak specifické či minimalistické, že...

  Autor: Gabriela Rotová Etologie koní Přečteno: 474x

 • Přesně před 145 lety vyjela od Invalidovny první koněspřežná tramvaj v Praze, takzvaná "koňka". Původní trasa vedla z Karlína k tehdy vznikajícímu Národnímu divadlu. Později se provoz rozšířil o dalších pět linek. Na přelomu 19. a 20. století ale dopravní prostředek tažený koňmi začala vytlačovat elektrická tramvaj Františka Křižíka.

  Autor: Adéla Očenášková, Dan Poláček Různé Přečteno: 31x

 • Jubilejní Velká pardubická musí projít změnami

  24. 09. 2020 10:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Velká pardubická 2019 Jubilejní 130. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou bude. Její pořadatel, Dostihový spolek a.s. se rozhodl legendární dostih uspořádat i přes restriktivní opatření spojená s šířením onemocnění Covid-19. Divácká návštěvnost sice bude muset být výrazně omezena a dojde také ke změně dostihového programu, kontinuita a tradice nejstaršího a nejtěžšího...

  Autor: Tisková informace Dostihy Přečteno: 84x

 • Drezúra v ČR 2019 s příchutí A 1/1

  24. 09. 2020 06:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Nearco Plnokrevník a jeho aktuální vliv v moderní drezúře? Má to ještě význam? Kupodivu ano. Něco napoví loňský Výkonnostní žebříček, tak se nechme překvapit.

  Autor: Eva Holubcová Chov koní Přečteno: 503x

 • Nejoblíbenější fotka Fotografie Anety Novotné můžete potkat doslova všude. Jak v českých časopisech, na pohlednicích, v kalendářích, tak v knihách s koňskou tematikou. Dokonce i v zahraničních tiskovinách. Anet prostě frčí!

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Kdo je kdo Přečteno: 337x

 • První říjnový víkend na chladnokrevná mistroviství

  22. 09. 2020 20:00 − Zveřejněn před 4 dny

  MČR chladnokrevných plemen koní Mistrovství České republiky v kompletní soutěži chladnokrevných koní jednospřeží a dvojspřeží a Mistrovství České republiky v ovladatelnosti s kládou a těžkém tahu jednospřeží se bude konat ve dnech 2.-4. října 2020 v Zemském hřebčinci Tlumačov.

  Autor: Tisková informace Sport chladnokrevníků Přečteno: 71x

 • Vliv kmenových buněk v podpoře hojení ran

  22. 09. 2020 06:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Mezenchymální kmenové buňky jsou zodpovědné zejména za obnovu tkání kostí, šlach, svalstva, ale také i tuku Mezenchymální kmenové buňky mají mnoho funkcí a jsou používány v mnoha výzkumných studiích. V poslední době se do popředí výzkumu dostává i vliv kmenových buněk na hojení ran.

  Autor: Ing. Petra Černá Zdraví a veterinární péče Přečteno: 166x

 • Výžehy v 21. století

  21. 09. 2020 06:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Shagya arab Označení koně výžehem je tradiční a zavedená metoda a přestože jsme už desetiletí v době mikročipové, výžeh žárem nebo výmrazem se stále používá. Má samozřejmě své výhody - i nevýhody. Koně lze identifikovat jednoznačně a okamžitě, zatímco čtečku nemá každý hned po ruce a čas může rozhodnout v neprospěch koně. Pokud je ovšem čitelný.

  Autor: Michaela Burdová Chov koní Přečteno: 216x

 • Giannina při svém triumfu v srpnové Ceně Masise Nedělní odpoledne na karlovarském Hipodromu Holoubek bude patřit plnokrevným benjamínkům. Hlavním bodem osmidílného programu složeného z šesti rovinových a dvou překážkových dostihů bude 39. Cena zimní královny DS PEGAS.

  Autor: Marcela Kozová Dostihy Přečteno: 89x

1 2 3 1326

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: