Charlotte Dujardin na Královské škole v Jerezu?

3. 05. 2016 05:00

Obrázky: 9

Autor: The Horse Magazine Foto: Roz Neave Rubrika: Drezurní ježdění Zdroj: The Horse Magazine Překladatel: Jindřiška Marvanová Počet přečtení: 8045 Počet komentářů: 2 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Po včerejším bolestivém tématu dnes něco lehčího a inspirativního. Tedy alespoň nám se Charlotte Dujardin zdá jako velmi inspirativní jezdkyně a i když v článku asi nenajdete žádné převratné drezurní myšlenky, fotografie Charlotte a Carla na jejich i na španělských koních za zveřejnění stojí. Koneckonců, pohled na dobré jezdce "krmí" naše zrcadlové neurony a podvědomě je potom napodobujeme :-)

fd

Foto: Barolo - nová superhvězda?

Ne, nechystá se doopravdy vstoupit do této školy, jak nasvědčuje nadpis, ale to jste si ani nemysleli, že? Zkusil jsem se jen svým nadpisem naoko přidat do řad lidí, kteří šíří po internetu lži a nesmysly. Nebo věříte, že lidé, kteří jsou dost inteligentní, aby dokázali zapnout počítač, si skutečně myslí, že by Carl Hester používal při svém trénování rollkur a dokonce tak jezdil Nip Tucka před novinářem, který je proslulý svým anti-rollkurovým zaměřením?

vws

Nicméně raději se vraťme do Jerezu, kde proběhla další mistrovská lekce, kterou vedl Carl a Charlotte. Jak jsem tak sledoval Charlotte pracovat s Barolem v kryté hale, nevidím žádný důvod, proč by tento ryzák s Charlotte nemohl jednou vyhrát další zlatou medaili na Světových jezdeckých hrách v Bromontu (tedy, za předpokladu, že mistrovství bude v Bromontu, i když můj kanadský kolega, jehož si velmi vážím, tvrdí, že nebude).

fca

Barolo má zcela jiné kvality než Valegro, lehkost a až éterickou krásu, a mohl by velmi dobře pokračovat ve výcviku.

vws

Ale zaslechli jsme také, že Charlotte bude jezdit jednoho z koní Rafaela Sota, šestiletého Adivina (toto jméno znamená „Věštec"). A nakonec ho opravdu jezdila. Bylo pro ni trochu náročné přizpůsobit se rytmu tohoto budoucího bělouše, ale s drobnou Rafaelovou pomocí se nakonec sladili.

vs

Proč nejsme překvapeni, že potom převedli několik úžasných přeskoků a skvělou pasáž.

va

A dokonce i několik kroků ve španělském kroku... i když se Charlotte smála a vysvětlovala, že španělský krok byl Adivinův nápad a ne její.

vs

Foto: To je španělský krok, nikoli holandský klus.:-)

Vychutnejte si fotky této výborné jezdkyně při práci. Jak Charlotte řekla po ježdění, drezura je tak velmi vážná, že je potřeba si ji užít, aby nás to stále bavilo.

A ano, Carl také vedl svou mistrovskou lekci, kde ukazoval, jak by se mělo pracovat s mladým Grand Prix koněm Wanadooem. Tedy pokud chceme, aby i on to chtěl a dělal (jazyková hříčka, Wanadoo => „wan'a'do" => chtít a dělat, pozn. překl.)

ca

vs

Připojené obrázky

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1. Eva Holubcová

  hezký

  08:01 - 03. 05. 2016

  Na tyhle fotky se moc dobře kouká :) Kdo z nás by nechtěl mít tak úchvatné zvíře jako Adivin s takovými nápady doma :)

 • 2. Leny

  Krasavec

  09:23 - 03. 05. 2016

  Ten španěl je prostě úchvatný, když ho vidím ve srovnání s těmi moderními drezuráky na jedné stránce, tak se jen potvrzuje, že drezuru asi moc nechápu, já bych raději viděla na prvních místech takového koně :-)

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: