Čeští paradrezúristé prošli světovou konkurencí

1. 10. 2003 00:00

Autor: Soňa Erbeková Rubrika: Parajezdectví Počet přečtení: 6048 Počet komentářů: 2 Komentuji zde: Ano Bookmarkován 0 krát

Ve dnech 2. - 9. září 2003 se v belgickém Moorselle, jednom z největších jezdeckých center v Belgii, konalo Mistrovství světa v paradrezúře.

Naše ekipa dorazila na místo konání v pondělí v noci. Po veterinární přejímce jsme si oddechli, že jsou koně v pořádku, přeci jen byli na cestě téměř 24 hodin.

Úterý a středa byly věnovány tréninku a seznamování s jezdeckým centrem. Účast 34 států nás některé trošku psychicky rozhodila a Iva si občas na tribuně i zaplakala, když viděla výkony profesionálních paradrezuristů z Dánska, Německa a Norska.

Potvrdila se stará pravda, že je všechno o penězích, neboť týmy Německa, Dánska, Nizozemí a Švédska jsou zorganizovány na profesionální úrovni. Počínaje super vycvičenými koňmi, po kterých by sáhnul každý drezurni jezdec v ČR, konče trenéry, kteří se orientují pouze na výcvik koní pro paradrezuru...

Nicméně bojovný duch našich sportovců nezůstal doma a Honza s Ivou jezdili jak o život. Je pravda, že v prvních soutěžích uzavírali startovní pole, ale jezdecká úroveň obou byla na srovnatelné úrovni s valnou většinou ostatních soutěžících.

Velkou radost nám udělala slovenská jezdkyně, která v pátečním zahřívacím testu 1.skupiny vyhrála a motivovala tak Ivu s Honzou. Honza se stal po sobotní drezuře mediální hvězdou, když se australským filmařům nejvíce líbil právě Honzův výkon a natočili s ním 20minutový rozhovor.

V neděli byly na pořadu dne küry. Honza zabodoval a skončil v malé rundě na 12 místě a s velkou pravděpodobností si splnil jednu z kvalifikací na paralympiádu do Athén.

Ráda bych se ještě zmínila o belgických pořadatelích - všechno klapalo, nic nebyl problém, vždy s úsměvem na tváři poradili, pomohli, prostě odjížděli jsme s bezvadným pocitem domů. Jednak proto, že naši jezdci se klidně mohou měřit se světovou paradrezurou a jednak proto, že jsme udělali docela velký krok se splnění kvalifikace na paralympiádu.


Příbuzné články:

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1.

  GRATULACE

  20:35 - 01. 10. 2003

  Jo to je ohromně jednoduchý. Koupit supr koně, platit ty nejlepší trenéry... To se to pak jezdí. Ale vydřít si to takhle jako naši, to už je přece něco. Pro mě jste jedničky!!!

 • 2. majcus

  Gratulace

  02:19 - 22. 01. 2007

  Všem Vám moc gratuluju k takovým úspěchům, doufám, že jste v pořádku a že nás budete brzo zase reprezentovat v této v pravdě královské disciplíně se ctí Vám vlastní. Děkuji za Vaši píli a trenérskou oddanost.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: