Český Těšín otevřel náruč koním

9. 08. 2019 07:00

Obrázky: 6

Autor: Žaneta Lodzianová Foto: Žaneta Lodzianová Rubrika: Pony sport Počet přečtení: 1341 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Díky podpoře města Český Těšín se dne 6. července 2019 mohl uskutečnit I. ročník Chovatelské výstavy původních britských plemen a II. kolo Moravského Show Pony Šampionátu, včetně doprovodných jezdeckých disciplín v parku A. Sikory. Akci pořádal JK Stáj Kennbery Mistřovice a pozvání pro nelehkou funkci posuzovatele přijal Dr. Ivan Urbas, Rakousko.

V průběhu celé akce jsme mohli vidět, že pan Ivan Urbas čerpal nejen ze svých dlouholetých zkušeností posuzovatele britských plemen, ale i ze své veterinární praxe. V jezdeckých disciplínách pak jasně zhodnotil své zkušenosti aktivního drezurního jezdce a mezinárodního drezurního rozhodčího. Do kruhu vnesl mnoho cenných praktických rad, které ochotně předával jak nejmenším dětem, ale i pokročilejším jezdcům. Za to sklidil od účastníků akce nejen aplaus, ale i velké díky. Jeho rady a zkušenosti, které v průběhu soutěží předával, byly pro všechny zúčastněné velkým přínosem.

Celodenní program byl zahájen chovatelskou výstavou shetland mini, šampionem se stal bělouš Gádžo Permoník, který opět ukázal své kvality. Tento plemenný hřebec působí na stanici v Zubří.

Vicešampionem se stal mladý nadějný dvouletý hřebec Alphinehorse Leslie, poté byli předvedeni shetlandi ve standardu. Šampionem této sekce se stal vraník Sunrise of Kadov, z chovu Lucie Kočovské, vicešampionem se stala klisna Florenza v.d.Buitenweg, v majetku rodiny Vlčkových. Konečným šampionem této sekce se stal hřebec Sunrise of Kadov a vicešampionem Gádžo Permoník z chovu Magdy Skalické.

Následovala výstava velšských plemen, ve které jsme mohli vidět všechny zástupce. Šampionem všech velšských plemen se stal hřebec Calamity Zuriel Casanova, který působí na stanici v Mistřovicích. Vicešampionem se stal také plemenný hřebec Taraco Calliano. Z ostatních britských plemen jsme zde měli možnost vidět pouze jednu klisnu irského koba Lilly Grey, přesto tato klisna prezentovala své plemeno zdárně a stala se Reserve šampionem celé výstavy.

Dr. Urbas určil druhého reservního šampiona celé výstavy a tím se stal hřebec SHP Sunrise of Kadov. Supreme šampionem a tedy celkovým šampionem chovatelské výstavy v Českém Těšíně se stal hřebec Welsh Mountain Pony Calamity Zuriel Casanova.

Po chovatelské výstavě následovalo odpoledne určené II. kolu Moravského Show Pony Šampionátu, které začalo mladým vystavovatelem Shetland třídy. Této třídě vévodila Denisa Lodzianová, která obdržela od posuzovatele Dr. Urbase velkou pochvalu a její výkon byl nazván profesionálním předvedením. Jako druhá se umístila Libuše Vlčková se svou klisnou Florenza v.d. Buitenweg, na třetím místě se umístila nejmladší účastnice této třídy Tereza Procházková s Carmelitou.

Velšská třída byla hojně obsazená a z tohoto důvodu byla rozdělena na dva loty dle věku účastníků. Z každého lotu první 3 postoupili a utkali se o první místa. Na prvním místě jsme viděli Adélu Košnarovou, která ukázala opravdu krásný výkon a její klisna KVR Lady Anna jí byla oporou. Na druhém místě se umístila Julie Marešová s Tequila Gold, třetí příčku obsadil Richard Mech s Friars Donna Karan.

Následoval boj o pohár města Český Těšín a posuzovatel to neměl vůbec jednoduché, protože jeho favoriti podali naprosto jiný výkon než ve svých třídách, kdy již na dětech byla vidět únava, a někteří poníci začali upřednostňovat pastvu před spoluprací. Nakonec byl vybrán pro svoji bojovnost Richard Mech, kterému přišel předat pohár místostarosta města Český Těšín Bc. Tomáš Pavelek.

Následovalo klání juniorů a přední příčky obsadily Jitka Vaculíková, Laura Turková a Jana Kamarádová. Po ukončení výstavních tříd na ruce jezdecké třídy zahájil Lead Rein.

V jezdeckých třídách se Dr. Urbas při dekorování zapojil do debaty a účastníkům uděloval cenné rady. V třídě SHP 1. místo získala Libuše Vlčková s Florenza v.d. Buitenweg, jako druhá skončila Dagmar Semerádová s Eldorado of the new life a na třetím místě jsme mohli vidět Gábinku Korejzovou v sedle Torrid Shot Czenkow.

V třídě Welsh se na prvním místě umístila Barbora Procházková s Leone First May Mystery, jako druhá ji následovala Gábinka Korejzová na Amdani Daydreamer a třetí místo patřilo Richardu Mechovi s Friars Donna Karan.

First Ridden opět ovládla klisna SHP Finale, tentokrát v sedle s Emou Bockou, a následovala ji Denisa Lodzianová s Kaydrith Sparkling Tiaru.

Dlouho na sebe nenechali čekat ani pokročilí jezdci a předvedli opravdu krásné výkony v Open Ridden. Bezkonkurenčně tuto soutěž ovládla Dominika Kozmíková s Marisou (WPBr), pronásledovaná krásným výkonem Terezy Balouškové na Pretoria Rikitanovi, pro velkou snahu a houževnatost třetí místo obsadila Lenka Ondřejová s Lille Rosendals Magic (SHP).

MSPŠ bylo zakončeno Drivingem, který vyhrála Kristina Křevka s klisnou Tequila Gold.

Po ukončení II. kola MSPŠ následovaly drezurní úlohy, v průběhu celého dne byl k dispozici i druhý kruh, kde si mohli zajet jízdu zručnosti s dětmi či zručnost na oprati, nechyběl ani malý parkur. Celou akci zakončilo losování tomboly, hlavní výhrou bylo hříbě pony, které putovalo do koňařské rodiny Woznicových. Ti svou radost nezapřeli a i pár šťastných slz ukáplo.

Závěrem bych chtěla poděkovat nejen vedení města Český Těšín, ale také všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto úžasného dne. Samotné díky patří i účastníkům, bez kterých by tento den nebyl.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: