Česká hymna v Cáchách

22. 09. 2021 09:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Archiv Dostihový spolek a.s. Rubrika: Spřežení Zdroj: NH Kladruby nad Labem Počet přečtení: 231 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Stříbrnou medaili v honební překážkové jízdě a zlatou medaili v rozjížďce vozatajského parkuru si z prestižního Světového jezdeckého festivalu CHIO Aachen 2021 odvezl reprezentant národního hřebčína Jiří Nesvačil jun.

Celkově mezi nejlepšími jezdci světa skončil se čtyřspřežím starokladrubských koní na výborném dvanáctém místě.

Do německých Cách se sjela ve dnech 10.–19. září 2021 světová špička v disciplínách skoky, drezura, všestrannost, spřežení, voltiž a reining. Národní hřebčín a Českou republiku reprezentoval v rámci soutěže čtyřspřeží Jiří Nesvačil jun. se starokladrubskými bělouši Favory Risa XXI-53, Generalissimus Roncha XLIV-17, Generalissimus Ruana XLII-21, Generalissimus Represa XXXIV-21 a Rudolfo Ecrasita II-34.

Ve čtvrtek absolvovala spřežení drezurní zkoušku, ve které se reprezentant národního hřebčína umístil na čtrnáctém místě. Páteční samostatnou soutěž – honební překážkovou jízdu – zajel s druhým nejlepším výsledkem hned za Danielem Schneidersem z Rakouska. V sobotu 18. září pokračovaly vozatajské soutěže při CHIO Aachen 2021 maratonem, které spřežení z národního hřebčína dokončilo jako dvanácté v pořadí. V závěrečné překážkové jízdě nenašel Jiří Nesvačil jun. mezi světovou elitou přemožitele. Osm nejlepších vozatajů v parkurové části CHIO Aachen postupovalo do tzv. Winning Round, ve kterém Jiří Nesvačil jun. dovedl čtyřspřeží starokladrubských běloušů do cíle bez trestných bodů v nejrychlejším čase 68,95 sekundy, což mu vyneslo zlatou příčku.

V celkovém výsledku zaujal dvanáctou pozici z jednadvaceti startujících.

www.nhkladruby.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com