Cena tříletých klisen pro Dakotu

20. 07. 2021 12:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Archiv Chuchle Arena Praha Rubrika: Dostihy Zdroj: Chuchle Arena Praha Počet přečtení: 117 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Program červencového dostihového dne v Chuchle Areně Praha nabídl divákům devět dostihů, jejichž vrcholem byla 42. Cena tříletých klisen (I. kat., 2200 m, 150 tis. Kč).

V závěrečném duelu dvou favorizovaných aktérek se prosadila odchovankyně i reprezentantka stáje Jiřího Trávníčka Dakota s žokejem Michalem Hroudou a v teprve třetím startu kariéry, po dvou francouzských výletech prvním tuzemském, docílila premiérového triumfu. O půl délky druhá finišovala premiantka Jarní ceny klisen Solemeena, o dvě a čtvrt délky třetí skončila Lady In Pink. Žokej Michal Hrouda a trenér Dalibor Török vyhráli Cenu tříletých klisen poprvé, DS Pegas Jiřího Trávníčka již potřetí.

Druhým vrcholem dne byla první významná zkouška sezóny pro dvouleté koně, Simsonova cena (II. kat., 1200 m, 100 tis. Kč), v níž ani při druhém startu kariéry neprohrál favorizovaný svěřenec Pavla Tůmy, hájící barvy stáje svého chovatele Jiřího Charváta Red Coral s žokejem Janem Vernerem.

Právě úřadující šampión českých žokejů dosáhl, stejně jako trenér Miroslav Nieslanik a stáj MUDr. Evy Nieslanikové, během dne dvou vítězství, pro Jana Vernera šlo o 44. kariérní double.

Výsledky naleznete zde.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com