Born Slippy obhájil další vítězství v brněnské Podzimní míli

29. 09. 2010 18:00, Aktualizováno 1. 10. 2010 08:11

Obrázky: 38

Autor: Lenka Jamnická Foto: Lenka Jamnická Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 7641 Počet komentářů: 3 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Již potřetí a naposled v této dostihové sezóně se dne 25. 9. 2010 uskutečnilo na závodišti Brno-Dvorská dostihové odpoledne. Již tradičně bylo k vidění 5 rovinových a 3 překážkové dostihy. Hlavní bod dostihového odpoledne byla Podzimní moravská míle a Podzimní brněnská steeplechase.

Program byl doplněn i o dostih pro neregistrované koně a budoucí jezdce a dva dostihy poníků, pro malé i velké. Měl být k vidění tradičně seskok parašutistů na cíl, ten se ale kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám nekonal, zato účast návštěvníků byla hojná.

Dostihové odpoledne zahájil dostih pro neregistrované koně na 1400 m - Cena Vladimíra Míči. Na start se postavilo 7 koní. Po prvním kole měla jedna jezdkyně škaredý pád, který se naštěstí obešel bez zranění a kůň byl také v pořádku. Dostih dokončilo tedy 6 koní. Jako první doběhl do cíle Byšif s Leonou Hloužkovou, za ní Kyris s Ivonou Pulkovou a na třetím místě se umístil Starlynx s Jitkou Moštkovou. Pět nejlepších jezdců bylo oceněno dárkovými koši a poháry.

dostih neregistrovaných koní

Ve 14 hodin se uskutečnil první oficiální dostih, rovina na 1400 m IV. kategorie - Cena primářky MUDr. Janky Přikrylové a TJ Brno Dvorská, pro dvouleté nezvítězivší koně. V poli osmi koní byli největší favorité Longmus a Masaika. Překvapit mohla i První Láska, která je sestrou úspěšné Pyšné Princezny. Po startu se ujala vedení Diadema s žk. Martinem Piruchem, následovaná První Láskou s ž. Milanem Zatloukalem, Alfredem s ž. Františkem Vávrou a Rain Magnou s Tomášem Vrajem, pole uzavíral Sylvak se Zuzanou Vokálkovou a Moneypenny s Ondřejem Velekem. Při zatočení do cílové rovinky se strhnul velký boj o první místa, kdy jezdci ze všech sil jezdili své svěřence, aby ukořistili co nejlepší místo. Zde se projevil favorizovaný Longmus s Josefem Sovkou, který jistě vyhrál o 2 délky. Druhá doběhla Rain Magna s Tomášem Vrajem a třetí Alfredo s ž. Františkem Vávrou. Dále pak cílem proběhli Diadema, Baruška, Moneypenny, Sylvak a poslední První Láska.

1. dostih

Druhý dostih byla rovina také na 1400 m IV. kategorie - Cena Firmy Autodoprava-Spedice Jiří Vlk a Hulman Kovošrot Pohořelice pro tříleté a starší koně. Tento dostih čítal pouze 7 koní, škrtnuti byli Lousiana a Létající Čestmír. Favoritkou pro tento dostih byla Goldy, která v poli koní nesla nejnižší zátěž a letos již vyhrála v Netolicích začátkem září. Konkurencí jí byla domácí Ibisa, která zde na jaře vyhrála a jednou se umístila na 4. místě. Dostih probíhal v poměrně svižném tempu. Vítězství si jistě ukořistila favoritka Goldy s ž. Milanem Zatloukalem, kdy lehce o 3 délky porazila Prospecta se Zuzanou Vokálkovou. Jako třetí do cíle doběhl Andalouse (GER) s am. Petrem Hodáněm, dále pak domácí Ibisa s am. Pavlínou Filipovou, Madelina s MVDr. Jánem Machem, Mořská Panna s am. Markétou Krejčí a Sir Hermann (GER) s Romanou Doskočilovou.

2. dostih

Po krátké pauze následoval vložený dostih poníků nad 115 cm na 500 m - Cena firmy Automaty na jídlo a pití, Tomáš Lhotský, Brno. Na start se postavilo celkem 6 odvážlivců. Tempo bylo velice rychlé, všichni jezdci se snažili ze všech sil. Za velkého fandění publika s přehledem vyhrála Lusy se Sabinou Mokrošovou. Druhý byl Pavel Složil s Matesem, za ním Gabriela Nevrtalová s Jaruškou. Ať vítěz či poražený, všichni účastníci si zasloužili velký potlesk a byli oceněni poháry a dárkovými balíčky.

dostih velkých poníků

Třetí dostih na programu byla steeplechase IV. kategorie na 3600 m - Cena společnosti K-K Metal. Startovní listina tohoto dostihu byla poměrně zajímavá osazením. Hned 3 svěřence zde měl trenér Jiří Uhl z DS Sendy Ostrava Neuvirt - Kubík, Habitat One a Nunča. Nunča s Kubíkem patřili mezi favority, tak samo i Status Quo ze stáje Gebauer a Syslová Ostrava, který ve dvou posledních dostizích skončil na druhém místě. Ale překvapit mohl i Lover Boy či nováček Gold Yellouw. Vedení dostihu se ujal Habitat One spolu s Crazy for Life, kteří určovali tempo dostihu. Následoval je Status Quo, Nunča a Kubík, pole uzavíral Lover Boy a Gold Yellow (FR). V průběhu dostihu se v poli nic neměnilo, pouze Gold Yellow (FR) byl svým jezdcem Miroslavem Stančíkem zastaven pro zranění, které, jak se později ukázalo, nebylo příliš vážné a kůň bude v pořádku. Když se blížil závěr dostihů a koním a jezdcům zbývalo jen pár skoků, začal se na vedoucí dvojici dotahovat Kubík s ž. Marcelem Novákem, dále pak stájová kolegyně Nunča s ž. Markem Stromským a také Status Quo s Janem Derychem. Pole stále uzavíral Lover Boy s am. Radimem Petříkem. V cílové rovině se strhl boj mezi stájovými kolegy - Kubík a Nunča, za nimi dotahující Lover Boy. Po velkém boji si vítězství ukořistil o ¾ délky Kubík s ž. Marcelem Novákem, druhá byla Nunča s ž. Markem Stromským. Třetí doběhl Lover Boy s am. Radimem Petřikem, kteří celý dostih sledovali zezadu. Na čtvrtém místě doběhl Status Quo s Janem Derychem, dále pak dvojce, která dostih dovodila - Habitat One s Lukášem Matuským a Crazy for Life s am. Pavlem Peprnou.

3. dostih

Dalším bodem dostihového dopoledne byla rovina IV. kategorie na 1900 m - Cena firem Komaxit CZ s. r. o., Jaroslav Žvák a SČADJ - Memoriál Zdeňka Kalába (dostih amatérů). V tomto dostihu byl veliký favorit York Master, který v létě zde vyhrál lehce o 3 ½ délky. Na tabuli favoritů byla také Vodnice, která se vždy v dostihu umístí, a také mohl překvapit Gedar. Velký favorit York Master však v tomto dostihu neodstartoval pro pád jezdce. Dostih se tedy uskutečnil bez něj, do čela dostihu se po startu dostal Qompresor (FR) s am. Peterem Hodáněm, následovali je Jamila s am. Markétou Krejčí, Vodnice s am. Pavlínou Filipovskou a pole uzavírali Gedar s am. Janou Novákovou a Oder (POL) s am. Petrou Hrubou. Tempo bylo poměrně rychlé a pole docela roztažené. V cíli se do čela probojovala Vodnice, která jistě o 2 délky porazila Qompresora (FR), třetí doběhla Jamila, dále pak Oder (POL) a Gedar. Při předání cen vítězné amatérské jezdkyni Pavlíně Filipové bylo malé překvapení - vítězná jezdkyně byla odvezená kočárem k pomníku amatérského jezdce Zdeňka Kalába, který na zdejším závodišti přišel na jaře o život, a dala mu na pomník kytici k uctění jeho památky. Dojalo to nejen jezdkyni samotou, ale všechny v publiku a organizátory.

4. dostih

Poslední vložený program byl dostih poníků do 115 cm na 200 m - Cena firmy Killian. Devět odvážných malých jezdců se svými čtyřnohými kamarády měřili své síly za velkého potlesku publika a povzbuzování hlasatele. Největší potlesk sklidili nejmenší poníci se svými mladými jezdci i přes to, že doběhli mezi posledními.

dostih malých poníků

Pátým dostihem byla steeplechase IV. kategorie na 3800 m - Cena JUDr. Lubomíra Rokyty a Pneucentrum Tasy. Na start tohoto překážkového dostihu se nakonec postavilo 8 z 10 koní. Největší favorit Brenet nakonec nestartoval, škrtnutá byla také Cherry Beauty, která ještě krom neregistrovaných dostihů nestartovala. Favoritem pro tento dostih se nakonec stal Ingus a Ginsana. Také domácí Baby Love se věřilo, že by mohla být někde vepředu. Tempa dostihu se ujala favoritka Ginsana spolu s Maurbigem. Za nimi pak následovali Anbelivable, Hariette a Ingus. Pole uzavírali domácí Baby Love a Parabela. Tempo dostihu bylo poměrně svižné, v polovině dostihu se k vedoucí dvojici přiblížila také Odinga, za nimi pak Baby Love a Ingus. Pole stále uzavírala Parabela s Anbelivable, která se propadla. V cílové rovině si pro vítězství s velkým náskokem 7 délek běžela Odinga (AUT) s ž. Marcelem Novákem, o druhé místo bojovala domácí Baby Love s Ginsanou. Baby Love s Josefem Sovkou nakonec po tuhém boji druhé místo vybojovala, Ginsana s ž. Pavlem Kašným byla o krk třetí. Čtvrtá doběhla Parabela s Janem Derychem, dále pak Hariette s Jakubem Kocmanem, Anbelivable s MVDr. Jánem Machem a poslední Maurbig s Ludvíkem Temelem. Ingus s Liborem Sedlářem dostih nedokončili pro pád koně na posledním skoku.

5. dostih

Šestý a zároveň hlavní dostih tohoto dostihového odpoledne byla rovina III. kategorie na 1600 m - Podzimní moravská míle stáje Quartis a stáje Zámecký vrch. Na start tohoto dostihu se postavilo 10 koní. Největším favoritem v poli nebyl nikdo jiný než Born Slippy (IRE), který na zdejším závodišti již loni tento dostih vyhrál, letos se mu zde zadařilo i v červenci, kdy vyhrál Letní moravskou míli a předtím ještě vyhrál i ve Slušovicích. Mezi favority se také objevil Gardes (IRE), který letos dvakrát vyhrál v Chuchli a v červenci se zde umístil na 4. místě. Po startu se do čela dostihu dostal Gallonfgas (IRE), který zároveň určoval tempo dostihu. Za ním následoval favorizovaný Born Slippy (IRE) spolu se Sintrou, dále pak Grandet (POL). Celé pole uzavíral Narrow (POL) s Man O Desert (FR) a za nimi se ztrátovým odstupem několik délek Cheri Pond. Za rychlého tempa se začali na první místa dotahovat Born Slippy (IRE) s ž. Jakubem Pavlíčkem, Grandet (POL) s Pavlem Hlavatým a Gardes (IRE) s Tomášem Vrajem. Svou ztrátu na pole od startu dotáhl i Cheri Pond s žk. Martinem Piruchem. V cíli se za velkého fandění strhl boj o první místa. Favorit Born Slippy (IRE) však dokázal, že má stále formu a s náskokem 3 délek ostatním utekl a běžel si pro další vítězství. Za ním bojovali Grandet (POL) s Gardesem (IRE), kdy Grandet o ½ délky nakonec porazil Gardese. Čtvrtý doběhl Rek (POL) s ž. Jaroslavem Linekem, za ním Man O Desert (FR) s Ondřejem Velekem, Cheri Pond s žk . Martinem Piruchem, Sparkling Ruby (ITY) s Kateřinou Palupčíkovou, Sintra s Josefem Sovkou a Gallonofgas (IRE) s ž. Milanem Zatloukalem.

6. dostih

Další hlavní dostih, tentokrát překážkový, byla steeplechase III. kategorie na 4100m - Pohár Primátora Statutárního města Brna. Pole účastníků bylo poměrně vyrovnané, všichni to jsou zkušení překážkáři, mezi favority se zařadil velice úspěšný Zadar (POL), který zde letos v červenci doběhl na druhém místě za Sun Ray, v minulosti se mu zde podařilo dvakrát zvítězit. Sun Ray byla také mezi favority. Hodně se věřilo i tempaři Derby Sharpovi. Na start tohoto dostihu se postavilo celkem 10 koní. Diktování tempa dostihu se ujal Zadar (POL), následovaný Derby Sharpem a Sharon. Ve středu pole se zdržovala Happy Bridge, Myanmar, Sun Ray a Ilya (GER) uzavírali celé pole. V polovině dostihu byl stále na čele Zadar (POL) s ž. Pavlem Kašným, za ním se dotahoval pomalu Myanmar s Janem Derychem, Derby Sharp s Josefem Sovkou se drželi na třetím místě, na konci pole byla stále Ilya (GER) se Zdeňkem Řezáčem a Kalika (GER) s Ondřejem Velekem a poslední Senegal (POL) s Jakubem Kocmanem. V průběhu dostihu se nic neměnilo, pouze byli zastaveni koně Pergon s Miroslavem Stančíkem a Sun Ray s ž. Marcelem Novákem. Tempo dostihu se začalo zrychlovat, na prvních místech se stále nic neměnilo, Happy Bridge začala dotahovat pomalu na vedoucí trojici, Senegal začal postupně ztrácet metry, až byl nakonec zastaven. Při točení do cílové roviny za velkého povzbuzování se strhnul velký boj o první místa. Favorizovaný Zadar (POL) s ž. Pavlem Kašným, který celý dostih odvodil a určoval jeho tempo, si nakonec běžel pro krásné vítězství s náskokem dvou délek. Druhá po velkém snažení a boji doběhla Happy Bridge s ž. Markem Stromským, třetí doběhla Kalika (GER) s Ondřejem Velekem, dále pak Myanmar s Janem Derychem, Sharon s MVDr. Jánem Machem, Ilya (GER) se Zdeňkem Řezáčem a poslední Derby Sharp s Josefem Sovkou.

7. dostih

Posledním dostihem tohoto dne byla rovina IV. kategorie na 2200 m - Cena stáje Valencio a Solar Haus s. r. o. Na start tohoto vytrvaleckého dostihu se postavilo 12 koní, mezi nimi i domácí Richie. Největší favorit byla čtyřletá klisna Emy, která loni třikrát za sebou vyhrála, jednou dokonce i tady v Brně. Letos ještě nestartovala, i přesto se jí věřilo. Další mezi favority se objevila Monacos a Ksiežna Da Xian (POL), obě běhají spolehlivě a vždy se umístí na tabuli. Před startem byl trochu problém u startovacích boxů, kde se některým nechtělo vejít. Všichni nakonec ale vstoupili a závod se konal se všemi dvanácti účastníky. Hned po startu bylo pole koní seskupené, postupně se však začalo roztahovat a vedení se ujala trojice Emy, Monacos a Carolina Anna, kteří nasadili poměrně vysoké tempo. Za nimi s odstupem Ksiežna Da Xian (POL), Mlýn, pole uzavírala Nathania. Při posledním kole se dozadu k Nathanii propadli i domácí Richie a Richarda. V cílové rovině s odstupem 4 délek lehce vyhrála Emy s ž. Milanem Zatloukalem, která celý dostih odvodila na špici, za ní druhá doběhla Ksiežna Da Xian (Pol) s Josefem Sovkou, tři délky za ní na třetím místě doběhla Carolina Anna s am. Petrem Hodáněm, který o ¾ délky porazil Mlýna s am. Janou Novákovou. Dále pak cílem proběhla s odstupem devíti délek Modena s Ondřejem Velekem, dvě délky za ní pak Parta s Tomášem Vrajem, Monacos s žk. Martinem Laubem, 3 ½ délky za ní Halenka s am. Pavlínou Filipovou a za ní 4 délky Jamajka s žk. Martinem Piruchem. Koně Richie s ž. Františkem Vávrou, Nathania s Pavlem Hlavatým a Ricarda s ž. Jakubem Pavlíčkem byli diskvalifikováni, protože nebyli na distanci, když vítěz probíhal cílem.

8. dostih

Celé dostihové odpoledne bylo provázeno emocemi, radostí i zklamáním. A i přes zhoršené počasí ke konci dne byla návštěvnost stále početná. Již teď se organizátoři a všichni těší na další rok, který všem přinese určitě hodně úspěchů.

Webové stránky autorky textu a fotografií: www.deserve.estranky.cz

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1. mika251

  chybka se vloudila

  20:53 - 29. 09. 2010

  Koník, ktorý dobehol druhý v neregistrovanom dostihu s Ivonou Pulkovou sa nevolá Karas, ale Kyris :)))

 • 2. ŠárkaD

  Děkujeme,

  21:05 - 29. 09. 2010

  Reaguje na 1.

  opraveno:-)

 • 3. Deserve22

  1

  07:48 - 01. 10. 2010

  díky, v dostihovém programu to špatně napsali

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: