Ange Guardian zůstává neporažen i ve III. kvalifikaci na Velkou pardubickou

13. 08. 2019 07:00

Obrázky: 19

Autor: Monika Suchánková Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 911 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Na dostihovém závodišti v Pardubicích byla na programu již III. kvalifikace na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Na startu bylo celkem devět koní a především dvojice od trenéra Váni Ange Guardian a No Time To Lose vzbuzovala respekt. Kromě kvalifikace čekalo na diváky dalších sedm dostihů.

Po startu do prvního dostihu, Ceny za podpory společnosti Karel Hainz (proutky, IV. kat, 3 200 m, pro 3leté koně), nejlépe vstoupil Zafiro a většinu dostihu odvodil. V závěrečných fázích před náběhem do cílové roviny se do čela propracoval Benjamin (ž. Thomas Boyer, tr. Olehla Čestmír MVDr., DS Pegas), který před sebe již nikoho nepustil. Druhý dokončil Zafiro před Christiano, Tech Jury a Tajga.

Benjamin

Také druhý dostih byl přes proutěné skoky. Do Ceny Mezinárodní výstavy koně v akci (III. kat., 3 400 m, pro 4leté a starší koně) nejlépe odstartoval Oratory Davis před L'Imprevu Royal a Ned. Před cílovou rovinou si Black Bard společně s Medici vypracovali mírný náskok před ostatními. Black Bard (ž. Thomas Boyer, tr. Haris Ludvík, DAR) nakonec zůstal bez potíží na prvním místě až k cílovému sloupku. Druhý dokončil Medici před Ned, L'Imprevu Royal a Sirius.

Black Bard

Nejemotivnějším dostihem byla bezesporu Cena města Pardubic - Cena Registany (Stchcc, II. kat, 4 150 m, pro 4leté a starší klisny). Ihned po startu vyrazila do čela největší favoritka Poinsettia před Stealing a Win, zatímco konec startovního pole uzavírala Kremonna a Rain Magna. Na předposledním skoku měla pád Dunáta. Mezitím Poinsettia (ž. Lukáš Matuský, Syndikát hvězda - Olehla) nikým neohrožována uháněla pro vítězství. Druhá se ztrátou dokončila Alegoria před Silk, Stealing a Win a Mintaka.

Trenérem vítězné klisny není nikdo jiný než pan MVDr. Čestmír Olehla, který připravoval také Registanu v dobách její největší slávy, dvojnásobnou vítězku Velké pardubické, po které je pojmenovaný tento dostih. Registana musela být na konci července uspána po těžké kolice.

Poinsettia

Také čtvrtý dostih byl pojmenován po jedné z legend Velké pardubické, je jím Cena Peruána (Stchcc, II. kat, 5 200 m, pro 5leté a starší koně). Po startu ihned letěl do čela Taras, který si během chvilky vypracoval menší náskok před Modřín a Eliáš. Problémy přišly na Irské lavici, která se překonávala z opačné strany. Taras hodně přibrzdil, propadl se, ale pokračoval. Takové štěstí už neměl Cayras Star, který svého jezdce vyklopil ještě před skokem a tím hodně zbrzdil Lombarginiho a Eliáše. První jmenovaný pokračoval v dostihu, ale musel stahovat manko, které nabral. Eliáš už v dostihu nepokračoval a vydal se do stájí. Na čele se mezitím na chvíli objevila dvojice Zarif a Lodgian Whistle, aby je poté opět vystřídal Taras. Při náběhu na travnatý ovál se už na vedoucí pozici propracoval favorit Theophilos (ž. Jan Odložil, tr. Váňa st. Josef, Dostihový klub iSport - Váňa) a bez problémů zvítězil. Druhý dokončil Krocoleon, třetí po fantastickém finiši Lombargini před Lodgian Whistle a Taras.

Theophilos

Do Ceny firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. - III. kvalifikace na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou (Stchcc, NL. kat, 5 800 m, pro 5leté a starší koně) vstupoval jako největší favorit Ange Guardin. Ten má zatím letošní bilanci dva starty, dvě vítězství. Zatopit mu mohl tréninkový kolega No Time To Lose, který se ale na dráze ukazál poprvé od loňské Velké pardubické. Mezi favority se také řadil Stretton či Ribelino.

Po startu podle očekávání šel do čela Bridgeur před No Time To Lose a Stretton. Hned na druhém skoku ztratil jezdce Player. Trochu překvapivě se na posledním místě usadil Ange Guardian. V první půlce dostihu si Bridgeur vypracoval slušný náskok na ostatní. Po dvojici vodních příkopů se pole poměrně vyrovnalo. Bridgeur stále udával tempo, ale pouze těsně před Templářem, Strettonem a Mahonym. Ještě poslední skok skákal Bridgeur na čele, ale nakonec dvojice Josefa Váni měla lepší koncovku. Ange Guardin (ž. Lukáš Matuský, tr. Váňa st. Josef , Stáj Anděl strážný) zvítězil před No Time To Lose, Bridgeur, Stretton a Chicname de Cotte. Dostih ještě dokončili Mahony, Ribelino a Templář.

Ange Guardian

Dalším dostihem byla Cena společnosti K-K Metal a.s. (Stchcc, IV. kat, 4 300 m, pro 5leté a starší koně). Nejlépe odstartoval Casper, kterého krátce na to vystřídal na čele New Finch a Brezilos. Jeho jezdec si však spletl kurz a nakonec nedokončili. Na čele se poté pohybovala dvojice New Finch, String před Luk a Turoni. V cílové rovině nejlepší závěr ukázal String (ž. Petr Tůma, tr. Holčák František, K-K Metal). Druhý dokončil Turoni před New Finch, Mr Spex a Kornelia.

String

Před sedmým dostihem, Cenou podporovanou společností Agrovenkov o.p.s. (Stchcc, III. kat, 4 150 m, pro 4leté koně), se spustil silný déšť. Podle průběhu se tento dostih mohl přejmenovat na Cenu posledního samuraje. Na start se postavilo pouze pět koní. Krátce po startu se ukázal Fringant de Chanay jako neovladatelný a jeho jezdec byl pouze cestující, když se marně snažil zastavit. To se nedařilo a dvojice cválala po travnatém oválu. Bohužel úplně jinam než jaký byl kurz dostihu. Krátce na to byla také zastavena Modrava a pokračovala pouze trojice koní ve složení Del Rey, Poetik a Verlaine. Pouze však na Malé zahrádky, kde svého jezdce ztratil Poetik, vybočil a tím strhl i za ním cválajícího Verlaine. V dostihu tak zůstal jediný učastník Del Rey (ž. Pavel Složil ml., tr. Mimra Zdeněk, D.+ P. Kopálek). Ten zbytek kurzu zvládl a za povzbuzujících tribun doběhl až k cílovému sloupku.

Del Rey

Osmým dostihem byla Cena za podpory Sportovního parku Pardubice (Stchcc, IV. kat, 3 350 m, pro 5leté a starší koně). Běželo se za vytrvalého deště a o tempo se staral Borderland před Rideri Cross a Big Mago. V cílové rovině se rozhodovalo o vítězi mezi trojicí koní. Tím se nakonec stal Golem (ž. Thomas Boyer, tr. Ilíková Kateřina, Happy Horse) před Big Mago, Torgon, Rideri Cross a Lad In.

Golem

Dalším programem na závodišti bude IV. kvalifikace na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovou, která se poběží 7. září.

Kompletní výsledky jsou k dispozici na http://www.dostihyjc.cz/online2.php?id_den=7917

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com