Ange Guardian obhájil loňské vítězství ve II. kvalifikaci

25. 06. 2019 06:00

Obrázky: 19

Autor: Monika Suchánková Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 847 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Zatímco sobota byla určená Českému derby ve Velké Chuchli, neděle patřila dostihům v Pardubicích. Hlavním tahákem byla II. kvalifikace na Velkou pardubickou. Na startovní listině figurovalo pouze osm jmen, ale na kvalitě to rozhodně neubralo.

Hned první dostih, Cena za podpory účetní Pardubice s.r.o. (proutky, IV. kat, 2 800 m, pro 3leté koně) nabídl dramatický doběh. V cílové rovině se o vítězství přetahovala dvojice Night Moon (ž. Jan Faltejsek, tr. Tůma Pavel, Dr. Charvát), který udolal druhou Westernerka. Třetí doběhl Zafiro před Saint Tobias a Godfrey.

Night Moon

Také druhý dostih se odehrál přes proutky. Jednalo se o Cenu Dostihového klubu (II. kat, 3 400 m, pro 4leté a starší koně). Dlouho se na čele pohyboval Fantasticadventure. Na protilehlé rovince ho na chvíli vystřídal Krösus. Před náběhem do cílové roviny se na čele osamostatnila Slivka (ž. Sertash Ferhanov, tr. Bodlák Radim, Antique art UH), na kterou se již nikdo nedokázal dotáhnout. Další umístění si rozdělili Yara, Golden Devil, Krosüs a Fantasticadventure.

Slivka

Do Červnové cross country Válečníka (Stchcc, I.kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně) nejlépe odstartoval Tiara Man a přibližně do poloviny dostihu určoval tempo. Před překonáním Dropu Tiara Man lehce přibrzdil a do čela se dostal Medic (ž. Jaroslav Myška, tr. Junková Jana, EŽ Praha a.s). K němu se před náběhem na travnatý ovál začal dotahovat Starbuck, ale v cílové rovině se jako větší hrozba ukázal Theophilos, který se nebezpečně k vedoucímu Medicovi přibližoval. Na lepší než druhé místo to však nebylo. Třetí dokončil Tiara Man před Starbuck a Lad In.

Medic

V Ceně společnosti Falcon security, s.r.o. (Stchcc, II. kat, 5 200 m, pro 5leté a starší koně) se na čele po většinu dostihu pohyboval Sottovento před Templář. Drobné problémy měl na Irské lavici, která se šla z druhé strany, Star Maker a propadl se na konec startovního pole. V závěrečných fázích, na jednom z posledních těžkých skoků, měl však Sottovento pád. V cílové rovině to vypadalo, že o vítězi se rozhodne mezi dvojicí Marcus Aurelius a Templář, ale krásným závěrem přiletěl favorit Amadeon (ž. Sertash Ferhanov, tr. Vocásková Helena, Stanislav Chudáček), který si zavzpomínal na zkušenosti z rovinových dostihů. Druhý dokončil Marcus Aurelius před Templář a Valtz.

Amadeon

Dalším dostihem byla již Cena města Pardubic - II. kvalifikace na 129. Velkou pardubickou steeplechase- Memoriál Mjr. M. Svobody (NL. kat, 5 800 m, pro 5leté a starší koně). Startovní listina čítala pouze osm jmen. Jako poměrně jasný favorit se zdál Ange Guardian, který vloni tento dostih vyhrál a letos má již také vítězství ze začátku května. Avšak jeho trenér Josef Váňa musel na poslední chvíli shánět náhradu do sedla za zraněného Jiřího Kouska, který spadl v předchozím dostihu. Do sedla se nakonec vyhoupl žokej Marcel Novák.

Krátce po startu se na čele objevila Delight My Fire, která nasadila poměrně pomalé tempo a vydržela až k Irské lavici, kde se propadla až na předposlední místo. Poté se o tempo dostihu staral Zarif před Sztorm a Mahony. Ve druhé půlce dostihu měl velké problémy Ange Guardian, kdy na jednom ze skoků málem ztratil svého jezdce. V poslední oranici se do čela dostal Sztorm, těsně následovaný dvojicí Zarif a Ange Guardian. Poslední jmenovaný se na travnatém oválu posunul do čela, vypracoval si mírný náskok a přestože se na něj v cílové rovině snažil Sztorm zaútočit, Ange Guardian (ž. Marcel Novák, tr. Váňa st. Josef, Stáj Anděl Strážný) zvítězil. Druhý byl Sztorm před Vandual, Zarif a Mahony. Dostih ještě dokončili Dulcar de Sivola, Delight My Fire a Tiep De L'Est.

Ange Guardian

Šestým dostihem byla Cena za podpory Seed service (Stchcc, IV. kat, 3 350 m, pro 5leté a starší koně). V průběhu dostihu se na čele pohybovala především dvojice Polidar a Villon. V závěrečných fázích se k vedoucímu Polidar přidal Golem, následovaný Armanno. V cílové rovině poměrně lehce od soupeřů odešel Golem (ž. Thomas Boyer, tr. Ilíková Kateřina, Happy Horse). Druhý skončil Armanno před Polidar, Luck Ahead a Kremonna.

Golem

Pouhá pětice koní se postavila na start v Ceně společnosti Explosia a.s. (Stchcc, III. kat, 3 600 m, pro 4leté a starší koně). Krátce po startu startovní pole přišlo o Tauriel, když ztratila svého jezdce. Na čele se mezitím usadil Mahe King (ž. Jan Faltejsek, Váňa st. Josef, Statek Blata Český ráj), který udržel vedoucí pozici až k cílovému sloupku, přestože na něj dotíral nakonec druhý Laverno. Třetí dokončil Motiv před Modrava.

Mahe King

Posledním dostihem odpoledne byla Cena společnosti Synthesia, a.s. (Stchcc, IV. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně). V tomto dostihu si pro vítězství doběhl Mr.Spex (ž. Veronika Řežáčová, tr. Urbánek Luboš, Lokotrans) před Mansur, Kornelius, Alegoria a Carry the Glory.

Mr.Spex

Další dostihový den se koná na pardubickém závodišti 10. srpna, kdy se poběží III. kvalifikace na 129. Velkou pardubickou.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com