Anastasja Vištalová startovala v Itálii

23. 03. 2012 16:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Rubrika: Parajezdectví Počet přečtení: 2880 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Soutěžní sezonu 2012 zahájila z českých paradrezurních jezdců nezvykle brzy Anastasja Vištalová se svým Jambem. Na první závody CPEDI3* se vydala ve dnech 15. – 18. března do italského města Caselle di Sommacampagna.

Dlouho jsme váhali, zda tento výjezd uskutečnit, protože polovina března je pro nás velmi časný termín. Nakonec jsme se rozhodli riskovat a vyjeli jsme - také proto, že mezinárodních paradrezurních závodů je poskrovnu a tyto patří k těm nejbližším," uvedla Jana Zenklová z Klubu Kvítek, který Anastasja reprezentuje.

Anastasju Vištalovou dekoruje A. PrainV Caselle di Sommacampagna probíhaly souběžně i drezury od pony soutěží po Grand Prix. Paradrezur se zúčastnilo celkem 18 jezdců ze šesti států. Ve skupině 1b byli pouze dva jezdci - A. Vištalová a P. Puch, vedoucí jezdec světového paradrezurního žebříčku. Anastasja byla ve startovním poli jediný junior, a tak její pozice nebyla jednoduchá. Svoje úlohy zajela na 59,275 %, 60,500 % a 61,364 %.

Na opracovišti jim to šlo s Jambem o něco lépe. Škoda, že se nehodnotí výkon již tam. Až se Nasťa naučí jezdit v obdélníku jako na opracovišti a v tréninku, mohou být její výkony hodnoceny o poznání lépe. Podstatné však je, že je u dvojice naděje na lepší předvedení při soutěži - je to i otázka zkušeností a udržet nervy na uzdě," popisuje Jana Zenklová. A protože jeden jezdec odjel hned po první soutěži, dva byli diskvalifikovaní a dva měli horší výsledek než Anastasja Vištalová, nebyla rozhodně nejslabším účastníkem. „Našeho rozhodnutí vyjet na tyto závody nelitujeme, byla to pro nás další zkušenost i motivace do budoucna. Uvidíme, jak se bude vyvíjet letošní sezona dál," uzavírá Jana Zenklová.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: