LOH 2008: Olympijské novinky z drezurního světa

Švýcarský tým se rozhodl odstoupit z účasti na LOH 2008, když jednička týmu, Silvia Iklé, prohlásila, že se LOH 2008 neúčastní se žádným svým koněm. V prohlášení tato zkušená jezdkyně uvedla, že olympijská soutěž se má uskutečnit v prostředí, kde vlhkost vzduchu činí 97%, teploty dosahují nad 30 st. C a v červenci začíná sezóna tajfunů. Koně do LOH čeká 5,5 týdenní cesta, kdy 7 dní stráví v karanténě v Cáchách a 10 dní v izolaci v Hong Kongu. Poté koně absolvují dlouhý, náročný let z Amsterodamu do Hong Kongu (11 hodin letu), budou se muset adaptovat na 6-tihodinový rozdíl a Silvia zmínila i chronické zdravotní potíže obou koní.

Krátce poté oznámili i dva kanadští jezdci Cindy Ishoy a Ashley Holzer, že se nezúčastní LOH 2008 z podobných důvodů, které zmínila Silvia Iklé.

Další omluva dorazila z tábora Belgie, kdy se ze zdravotních důvodů omluvil Jeroen Devroe, následován Andreasem Helgstrandem (Dánsko), Lone Jorgensenem (Dánsko) a Larsem Petersenem (Dánsko).

Prvním státem, který již oznámil složení svého olympijského týmu pro drezuru, je Kanada. V týmu je překvapivě i Ashley Holzer, který již oznámil, že se LOH 2008 nezúčastní.

GALERIE
PODOBNÉ ČLÁNKY

Ježíšek pro koně v Běstvinách. Přijede i Adam Čmiel, bronzový z Velké pardubické

Ostrov Naděje v Běstvinách u Dobrušky se ponoří do sváteční atmosféry. Už tuto sobotu 13. prosince od 1...

Počítání cvalových skoků

Pět, čtyři, tři… a kruciš! Jistě víte, že si parkuroví jezdci odpočítávají cvalové skoky před odskok...

Zůstaňte v kontaktu
info@equichannel.cz
Sledujte nás na
Důležité odkazy
Copyright 1997 - 2025 by EQUICHANNEL.cz
Webové stránky od 200solutions

Zapomenuté heslo

Přihlásit se