V sobotu 1. listopadu 2025 zemřel ve věku 79 let Pavel Liebich, významná postava českého dostihového sportu a dlouholetý zaměstnanec Národního hřebčína Kladruby nad Labem.
Po vyučení v kladrubském jezdeckém učilišti nastoupil Pavel Liebich do Státního plemenářského podniku Kladruby nad Labem, kde se věnoval výcviku mladých koní, a brzy byl přeřazen do dostihové stáje v Kolesách. V černobílých barvách kladrubského hřebčína dosáhl mnoha úspěchů s koňmi Neklan, Punč, Crapom a dalšími. Do dostihové síně slávy se ale zapsal až díky svým fenomenálním úspěchům s ryzákem Sagarem, se kterým v letech 1981–1983 zvítězil ve Velké pardubické.
Téměř celý svůj profesní život spojil s Národním hřebčínem Kladruby nad Labem, kde působil i po ukončení jezdecké kariéry.
Poslední rozloučení proběhne v pátek 7. listopadu ve 13 hodin v kostele sv. Václava a Leopolda v Kladrubech nad Labem.
Čest jeho památce.
Nedávný průzkum mezi britskými majiteli koní přinesl docela zajímavé poznatky o praktických obtížích spoj...
Kdy elitní skoková esa dosahují nejvyšší výkonnosti? A jak dlouho na parkurovém Mount Everestu zůstávají? ...