Nejnovější články

 • Jezdectvo římských imperátorů

  21. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn včera

  Jezdectvo Římské republiky Není pochyb o tom, že noha římského legionáře vstoupila i na území České republiky, přesněji na mnoho míst v jižnějších částech Moravy. Dělo se tak především v době markomanských válek císaře Marka Aurelia (jejich ofenzivní část probíhala v l. 172–180 n. l.), a prokazatelně zde vedle pěšáků harcovali i římští jezdci.

  Autor: Edgar Pachta Historie jezdectví Přečteno: 112x

 • Případová studie: Trénink a stav zad koně

  20. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Irský kob Dnes se s vámi MVDr. Zuzana Zápalková podělí o zkušenost, jak moc mohou tréninkové metody ovlivnit stav zad koně.

  Autor: MVDr. Zuzana Zápalková Zdraví a veterinární péče Přečteno: 576x

 • V barvách královny

  19. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 3 dny

  Estimate Britská královna je známá svojí láskou pro koně a speciálně pro dostihové koně, které chová a vlastní prakticky celý svůj dospělý život. V dnešním článku se na tuto její vášeň koukneme podrobněji.

  Autor: Eva Holubcová Dostihy Přečteno: 608x

 • Jízda bez sedla – obraz kvality jezdce

  18. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Jezdec sedí v ideální polozici a to všetně spodní části nohy Troufla bych si tvrdit, že většina z nás začala s jízdou na koni „po indiánsku“. Někdo nás jako větší či menší caparty vysadil na koně, jen tak, bez sedla. Kůň k nám byl laskavý a my si celé to teplé houpání ohromně užívali. Někteří z nás byli dokonce nadšení natolik, že už nechtěli dolů a někde uvnitř sebe se rozhodli, že to s jízdou na koni budou...

  Autor: Gabriela Rotová Teorie ježdění Přečteno: 782x

 • Sedlo musí sedět

  15. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Sedlář Thomas Büttner s mobilním 3D-scanner Horseshape Sedlo je nejdůležitější spojnice mezi koněm a jezdcem. Jen když optimálně pasuje, má kůň radost z pohybu. Špatně padnoucí sedlo může vést k nejrůznějším problémům, proto patří výběr sedla, související měření a hodnocení koně pouze do rukou odborníka. O této problematice si přečtěte článek z říjnového Jezdectví.

  Autor: Pavla Růžičková Výstroj jezdce a koně Přečteno: 566x

 • Krmelce – nekonečné variace... II

  14. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Nejméně vhodná varianta krmelce - zvon. Druhý díl nekonečných variací krmelců pokračuje nabídkou tipů na krmení sena. Ať už se rozhodnete krmelec koupit nebo postavit, potřebujete vizi. Tedy představu, jak by měl tento užitečný pomocník vypadat + ideálně i zkušenosti lidí, kteří již před vámi konkrétní typ krmelce vyzkoušeli. Pojďme se podívat na sbírku nápadů a rad, snad vám budou k užitku.

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Péče o koně a Ustájení Přečteno: 963x

 • Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejchytřejší?

  13. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 9 dny

  U koní jako druhu zřejmě může existovat sebepoznání 16. června 2010 se plnokrevnému ryzákovi Lucasovi, kterému se na kalifornských dostihových drahách zrovna moc nedařilo, podařilo zvítězit ve zcela jiném, než rychlostním druhu testu. Lucas byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako kůň, který jako jediný dokázal správně identifikovat devatenáct čísel za jednu minutu.

  Autor: Gabriela Rotová Odborné studie Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1068x

 • Vítězem 131. Velké pardubické kůň českého chovu!

  12. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 10 dny

  Taxisův příkop Krásný slunečný den na pardubickém závodišti si mohli užít všichni dostihoví fanoušci, v neděli 10. října 2021 bylo na programu celkem 8 dostihů, mítink vyvrcholil 131. ročníkem Velké pardubické. Vítězem se stal po napínavém finiši desetiletý ryzák Talent v sedle s Pavlem Složilem.

  Autor: Monika Suchánková Dostihy Přečteno: 453x

 • Řešení bolestivosti nohou u koní

  11. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 11 dny

  Strouhání a podkování jsou jedny z nejdůležitějších součástí léčby bolesti nohou Co může majitel koně udělat pro to, aby pomohl koni od bolestí nohou? Svoje zkušenosti popisují v překladu článku z The Horse.com dva veterináři, kteří mají s léčbou onemocnění končetin u koní dlouholetou praxi.

  Autor: The Horse Zdraví a veterinární péče Přečteno: 662x

 • Před soutěží 23. národní šampionát v paravoltiži nenechal nikoho na pochybách, že je v téhle disciplíně pořád kam růst. Jak počtem cvičenců, tak výkony. Jezdecká hala v areálu Veterinární Univerzity v Brně 2. a 3. října zněla hudbou, smíchem a tichými došlapy kopyt těch nejtrpělivějších účastníků – paravoltižních koní. A jak to dopadlo?

  Autor: Michaela Burdová Parajezdectví Přečteno: 284x

O koních jinde

RSS Další PR novinky