Nejnovější články

 • Johan Hamminga radí, co vám může říci fotografie

  27. 10. 2020 05:00 − Zveřejněn včera

  Jennifer Sekreve a San Siro Co je a co není správně? Je problém, když je na fotografii kůň kousíček za kolmicí? A co rozklad klusu a cvalu? Je rozdíl, zda je narušen diagonální pohyb a na zem dopadne napřed zadní noha, nebo je toto narušení vždycky špatně? Přečtěte si, co na to říká drezurní expert.

  Autor: The Horse Magazine Teorie ježdění Přečteno: 496x

 • Otužování – cesta ke zdraví lidí i koní

  26. 10. 2020 06:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Pro koně není ledová voda žádná překážka, i v zimě brodí potoky a řeky bez újmy na zdraví. Sychravé podzimní dny i nevlídné zimní období trávíme zhusta v přetopených místnostech, kde nostalgicky vzpomínáme na sluníčko, které nás umí i s koňmi vylákat do přírody. Mlhy, vítr a mrholení tuto schopnost postrádají, disponují ovšem uměním zcela opačným: zahnat nás ke krbu a vymýšlet si tisíc a jeden důvod, proč nevystrčit nos. A pokud osobně...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně Přečteno: 429x

 • Kůň jako továrna na protilátky

  23. 10. 2020 06:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Koňské sérum Nedávno proběhla médii zpráva, že vědci v Kostarice zkoušejí metodu léčby nemoci Covid-19 pomocí protilátek obsažených v koňském séru. A nejen v Kostarice, ale také v Argentině a v Brazílii, podobnou cestu zvolili i v Belgii, kde místo koní používají lamy.

  Autor: Michaela Burdová Různé Přečteno: 846x

 • Vliv stresu na kmenové buňky

  22. 10. 2020 10:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Přirozená obrana těla proti stresu se bohužel s věkem postupně rozpadá Stres je naším nerozlučným souputníkem od nepaměti. I v poklidných časech se s ním všichni tak či onak potýkáme, nyní se ale - pod tlakem celosvětové pandemie - řádně chopil kormidla. Nezbývá nám, než se pokusit poznat svého nepřítele... Co všechno stres umí a proč je potřeba s ním pořádně „zatočit“?

  Autor: Ing. Petra Černá Odborné studie Přečteno: 243x

 • Jak naučit koně, aby k nám přišel na povel

  21. 10. 2020 06:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Když se vám podaří naučit koně, aby "přišel" na zavolání, není jen praktické, ale i vysoce efektní Kdo by nesnil o tom, že zapíská a jeho kůň s radostným ržáním přicválá napříč pastvinou a než bys řekl švec, pokorně zastaví na dosah naší ruky. Pro mnohé nesplnitelný sen... A přitom je to ve své podstatě základní cvik, který navíc nevyžaduje kdoví kolik praktických zkušeností a ani cvičitelského umu.

  Autor: Gabriela Rotová Teorie ježdění Přečteno: 1379x

 • Hold Donnerhallovi: život a doba jednoho velikána

  20. 10. 2020 08:00 − Zveřejněn před 9 dny

  Donnerhall Donnerhall patří k největším drezúrním plemeníkům v historii chovu sportovních koní, tímto článkem mu Chris Hector vzdává hold.

  Autor: The Horse Magazine Plemeníci Přečteno: 520x

 • Deka... přítel i nepřítel

  19. 10. 2020 06:00 − Zveřejněn před 10 dny

  Termoneutrální zóna koní se pohybuje mezi 5 a 25 stupni Už je to zase tady... Každý rok právě v tuto dobu znovu a znovu živé aktuální téma. Dekovat či nedekovat – to je, oč tu běží... V tomto rozhodnutí nám ale bohužel Hamlet nepomůže. Takže pokud se nechceme domlouvat s koňmi za pomoci symbolů, což tedy, jak již víme, nemožné není, můžeme svá rozhodnutí podpořit výsledky, které nám nabízí věda. A právě z...

  Autor: Gabriela Rotová Ustájení a péče o koně Přečteno: 1872x

 • Ryzák... mýtus, anebo diagnóza?

  16. 10. 2020 07:00 − Zveřejněn před 13 dny

  Ryzáci se již v pohanské době stali symbolem Slunce, ohně a léta Barvy koní si nejspíše pozornost člověka vysloužily hned, jak se – díky prvotním šlechtitelským snahám – u domestikovaných koní objevily. Je jisté, že velmi záhy jim člověk začal přisuzovat i jistý symbolický význam. Lidé ve světě znamení a symbolů žili a vyrůstali a ve všem, co je obklopovalo, je také hledali a nacházeli. Není tedy s podivem, že právě...

  Autor: Gabriela Rotová Chov koní Přečteno: 1741x

 • Rychlostkáři mají své vítěze

  15. 10. 2020 06:00 − Zveřejněn před 14 dny

  Juniorská championka Lucie Kratochvílová při Barrel race V sobotu 19. září proběhlo v Hoštce u Roudnice nad Labem na Ranči Ježkův Mlýn finále v rychlostních disciplínách pod hlavičkou NBHA CZ (National barrel horse association of Czech Republic). Stejně jako ve standardních kolech se i toto finálové skládalo ze dvou disciplín – barrel race a pole bending.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 230x

 • MVDr. Jan Filla s rodinným plemeníkem Sleeping Indian Veterináře doktora Fillu zná každý, kdo ve světě koní aktivně působí a má přehled o dlouholetých prakticích s bohatými zkušenostmi. Fanoušci plnokrevného chovu si ho spojují také s vedením hřebčína Napajedla a s odborností na reprodukci koní. Zasvěcení vědí, že i dostihové sedlo bývalo panu veterináři přítelem. Víte ale, že doktor Filla funguje již více...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Zdraví a veterinární péče Přečteno: 1594x

O koních jinde

RSS Další PR novinky

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům:

Nejbližší akce

Říjen 2020

Po Út St Čt So Ne