Nejnovější články

 • Kdo swapuje, nezlobí

  3. 08. 2021 06:00 − Zveřejněn dnes

  Swapování na koních - nový trend mezi koňáky. Swapování už nějaký ten rok doslova frčí! Máte podsedlovky v barvách, které se k vašemu novému koni nehodí? Deky na muchaře, které už nepotřebujete? Nadbytek uzdeček? Neprodávejte je – nač se otravovat s chozením na poštu, posíláním balíčků a následnými reklamacemi a vracením peněz kvůli pár vydělaným korunám. Ovšem ani k popelnicím nemiřte –...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Přečteno: 81x

 • Jak si postavit Mountain Trail

  2. 08. 2021 06:00 − Zveřejněn včera

  Mountain Trail Hoď srdce přes překážku a kůň půjde za ním. Ano půjde, neskočí. Překážky v Mountain Trailu se totiž překonávají převážně v kroku, i když mezi nimi je často předepsán i rychlejší chod. Ne vždy se však chodí přes překážky rovně, u náročnějších soutěží často bývá předepsáno ustupování, obrat, couvání. Jezdecká dvojice někdy do poslední...

  Autor: Michaela Zachová Neoficiální soutěže Přečteno: 367x

 • Křížem krážem světem koní

  30. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Rodrigo Torres Tevis Cup přináší nové příběhy, lusitano pod pěti kruhy na vzestupu, Isabell Werth má sedmé zlato z OH nebo jak se Jamesi Herriotovi nepodařilo utajit psaní. Lord Walter Rothschild zebry raději zapřáhl do vozu a další zajímavosti ze světa koní.

  Autor: Michaela Burdová Ze zahraničí Přečteno: 459x

 • Jezdectvo Konfederace za války Severu proti Jihu

  29. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Desátník-praporečník konfederační jízdy V tomto roce si připomínáme 160. výročí od vypuknutí nejkrvavějšího konfliktu v dějinách Spojených států amerických, tzv. americké občanské války. Hlavním cílem této ozbrojené konfrontace byla snaha celkem 13 států z jižní části USA o sebeurčení, k čemuž bylo základním předpokladem odtržení (secese) od Unie; proto je konflikt známý i pod názvem...

  Autor: Edgar Pachta Historie jezdectví Přečteno: 247x

 • Mitochondrie – přírodní mikroroboti

  28. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Mitochondrie V poslední době se o této zvláštní organele hodně mluví a píše v souvislosti s rakovinou, dlouhověkostí, tělesnou energií, vytrvalostí, specifickými onemocněními i antibiotiky – dokonce i s covidem-19. Koně jsou zvířata neustálého pohybu, na kterém neúnavně pracují stovky a tisíce mitochondrií v každé jejich svalové buňce.

  Autor: Michaela Burdová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 276x

 • „Dříve jsem svého koně tlačila k výkonům, dnes mu děkuji za to, že se na něm mohu svézt. Je neuvěřitelně inteligentní.“:) Hanka Doupovcová je autorkou E-knih, koučkou a aktivní drezurní jezdkyní. Své zkušenosti sdílí s ostatními jezdci prostřednictvím přednášek, knih, online konzultací a osobních jezdeckých lekcí. Pomocí metod koučinku vede jezdce k úspěchu a zároveň dbá na to, aby během této cesty nedocházelo k narušení citlivé rovnováhy mezi jezdcem a jeho koněm... Jaké...

  Autor: Gabriela Rotová Kdo je kdo Přečteno: 711x

 • Christoph Hess – základy pro každého

  26. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Hess_1.jpg Připojte se s námi k tréninku s Christophem Hessem. Možná vás překvapí, že se bude soustředit na základy a ukáže nám, jak je správně upevnit.

  Autor: The Horse Magazine Teorie ježdění Přečteno: 612x

 • Tolerance Hiporehabilitační kůň je nejdůležitějším členem týmu a jeho výběru a přípravě by měla být věnována velká pozornost. Důvod je prostý a tím je bezpečnost, a proto by měl být takový kůň na tuto činnost cíleně vybrán a připravován. Jeho výběr ovlivňuje mnoho faktorů, požadavky vycházejí z praxe.

  Autor: Vanda Casková Léčba koňmi Přečteno: 526x

 • Steer Wrestling

  22. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 12 dny

  Poznat správný okamžik a odhodlat se v daný moment ke skoku je klíčové Disciplína, při které přihlížejícím divákům běhá mráz po zádech, jezdcům bublá adrenalin v žilách a ochranářům vstávají vlasy hrůzou na hlavně. To je Steer Wrestling, jedna z nejadrenalinovějších rodeových disciplín, kterou můžete v českých arénách vidět.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 466x

 • Velká cena Cavalletto 2021

  21. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 13 dny

  Alpinhorse Salazar Slytherin Byly v chovatelských třídách úspěšnější domácí odchovy, nebo importy? Jak si vedli nováčci ve speciálních výstavních třídách (SVT) a co zajímavého se odehrálo ve sportovních třídách? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v naší reportáži.

  Autor: Iveta Lewingerová a Rafífa Hamoudová, Jarmila Podzemská Pony sport Přečteno: 496x

O koních jinde

RSS Další PR novinky