Nejnovější články

 • FEI zakázala stříhání hmatových chlupů... A to proč?

  5. 03. 2021 06:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Aby mohli koně bezpečně a kvalitně žít, jsou pro ně všechny jejich smyslové orgány nezbytně důležité V loňském roce zakázala Mezinárodní jezdecká federace (FEI) stříhání hmatových chlupů na koňském nose a hubě, kolem očí a v uších. Koně s ostříhanými hmatovými chlupy se nesmějí od letošního léta účastnit soutěží pod hlavičkou FEI. Je to důležitý krok, nebo zbytečný výmysl? Proč řešit takovou drobnost jako stříhání hmatových chlupů? V tomto...

  Autor: Kateřina Junghansová Odborné studie Přečteno: 506x

 • Breakaway roping

  4. 03. 2021 06:00 − Zveřejněn před 3 dny

  Lasování dokázalo pohltit i dámy, které mají svůj vlastní závod Roping Challenge Jedná se o jednu z ropingových neboli lasařských disciplín. Hledat český ekvivalent pro tuto disciplínu nemá moc smysl, jelikož by pravděpodobně musel obsahovat o mnoho slov více, aby vystihl pointu této disciplíny. Zůstaňme tedy u originálního názvu a pojďme si tuto atraktivní disciplínu představit.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 147x

 • Od hlavy k ocasu: krk II

  3. 03. 2021 05:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Kůň číslo 1 Pokračujeme v našem výletě stavbou těla koní. Poté, co jsme se v minulé části prokousali stavbou krku koní obecně, je na čase podívat se na naši ukázkovou skupinu šesti koní, abychom zjistili, jak jsou na tom se svými krky.

  Autor: Hooves Blog Od hlavy k ocasu Přečteno: 314x

 • Mít či nemít předkupní právo...

  2. 03. 2021 06:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Sjednat lze pro případ porušení předkupního práva smluvní pokutu Prodej koně nemusí být jen a jen obchodní záležitost zcela prostá emocí. Kůň není věc a podepsáním kupní smlouvy to pro mnohé z nás nekončí. Máme obavy, co se s naším koněm bude dít za pár let, kolika a jakýma rukama projde. Co dnes vypadá růžově, může být zítra mediálně propíranou kauzou týrání. Lze ale vůbec osud našeho koně zajistit i po prodeji?...

  Autor: Gabriela Rotová, Mgr. Lucie Krčmářová Koně a zákon Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 450x

 • Podestýlka – piliny, nebo sláma?

  1. 03. 2021 06:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Podestýlka ovlivňuje jak chování a pohodu koní, tak i kvalitu ovzduší ve stáji O podestýlce, kterou plníme boxy a přístřešky, mnoho z nás kdovíjak intenzivně nepřemýšlí. Situace se ale obvykle dramaticky změní, pokud se ukáže, že náš kůň má psychické anebo zdravotní problémy, které právě s podestýlkou anebo její absencí úzce souvisí. A protože je podestýlka téma více než rozsáhlé, podíváme se na ni drobnohledem několika...

  Autor: Gabriela Rotová Péče o koně a Ustájení Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1140x

 • Šemík a Horymír

  28. 02. 2021 10:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Šemíkův pomník Pověst o Horymírovi a jeho věrném koni Šemíkovi známe ze školních let. V hodinách literatury, vlastivědy či dějepisu jsme se dozvídali mnoho informací nejenom z naší zajímavé historie. A četli jsme „Staré pověsti české“.

  Autor: Lenka Gotthardová Fejetony Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 315x

 • Jak si nezabít koně – dýchací cesty

  26. 02. 2021 06:00 − Zveřejněn před 9 dny

  Nozdry koně by měly být čisté, v zimním vlhkém období je normální troška čiré tekutiny Jest období kašlů, kašlíčků, nudlí, pšikání a podobných záležitostí, jako obvykle vám tedy sestavím stručný nevědecký manuál, kterak se v dané situaci orientovat. Začneme anatomicky, tedy od nozder.

  Autor: MVDr. Eva Klementová Zdraví a veterinární péče Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1006x

 • Křížem krážem světem koní

  25. 02. 2021 06:00 − Zveřejněn před 10 dny

  Wren B. Zimmerman Už jste jezdili parkur téměř poslepu? Wren Blae Zimmerman to dokáže. Vědci v disciplíně vytrvalosti už objevili, které metabolity predikují výkon koně. Židovský král nesměl mít koně pro radost. Také jste možná fanoušci skvělé jezdkyně s barevným peřím ve vlasech – co na to rozhodčí? Na Netflixu nepřehlédněte filmy z jezdeckého světa podle skutečnosti.

  Autor: Michaela Burdová Ze zahraničí 2 Přečteno: 750x

 • Plnokrevní plemeníci v žebříčcích WBFSH 2020

  24. 02. 2021 06:00 − Zveřejněn před 11 dny

  Bormio Loňská sportovní sezóna byla krátká, přerušovaná a nepřehledná, ale i přesto se můžeme podívat na aktuální trendy v chovu podle žebříčku WBFSH. Dneska plnokrevně!

  Autor: Eva Holubcová Plemeníci Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 418x

 • Problémy s jizvami po kastraci

  23. 02. 2021 06:00 − Zveřejněn před 12 dny

  Kastrace hřebce je rutinním chirurgickým zákrokem Kastrace hřebců a mladých hřebečků je natolik rutinní zákrok, že o jeho možných komplikacích obvykle moc nepřemýšlíme. Zvolíme metodu, necháme veterinárního lékaře pracovat a po pár týdnech zavedeme svého novopečeného valacha znovu do plné zátěže. Jenomže i v této souvislosti se můžeme dočkat nemilého překvapení. Jizvy, které se po provedení kastrace...

  Autor: Gabriela Rotová Zdraví a veterinární péče Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 695x

O koních jinde

RSS Další PR novinky