Nejnovější články

 • Jak si postavit Mountain Trail

  2. 08. 2021 06:00 − Zveřejněn dnes

  Mountain Trail Hoď srdce přes překážku a kůň půjde za ním. Ano půjde, neskočí. Překážky v Mountain Trailu se totiž překonávají převážně v kroku, i když mezi nimi je často předepsán i rychlejší chod. Ne vždy se však chodí přes překážky rovně, u náročnějších soutěží často bývá předepsáno ustupování, obrat, couvání. Jezdecká dvojice někdy do poslední...

  Autor: Michaela Zachová Neoficiální soutěže Přečteno: 155x

 • Křížem krážem světem koní

  30. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 3 dny

  Rodrigo Torres Tevis Cup přináší nové příběhy, lusitano pod pěti kruhy na vzestupu, Isabell Werth má sedmé zlato z OH nebo jak se Jamesi Herriotovi nepodařilo utajit psaní. Lord Walter Rothschild zebry raději zapřáhl do vozu a další zajímavosti ze světa koní.

  Autor: Michaela Burdová Ze zahraničí Přečteno: 416x

 • Jezdectvo Konfederace za války Severu proti Jihu

  29. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Desátník-praporečník konfederační jízdy V tomto roce si připomínáme 160. výročí od vypuknutí nejkrvavějšího konfliktu v dějinách Spojených států amerických, tzv. americké občanské války. Hlavním cílem této ozbrojené konfrontace byla snaha celkem 13 států z jižní části USA o sebeurčení, k čemuž bylo základním předpokladem odtržení (secese) od Unie; proto je konflikt známý i pod názvem...

  Autor: Edgar Pachta Historie jezdectví Přečteno: 235x

 • Mitochondrie – přírodní mikroroboti

  28. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Mitochondrie V poslední době se o této zvláštní organele hodně mluví a píše v souvislosti s rakovinou, dlouhověkostí, tělesnou energií, vytrvalostí, specifickými onemocněními i antibiotiky – dokonce i s covidem-19. Koně jsou zvířata neustálého pohybu, na kterém neúnavně pracují stovky a tisíce mitochondrií v každé jejich svalové buňce.

  Autor: Michaela Burdová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 269x

 • „Dříve jsem svého koně tlačila k výkonům, dnes mu děkuji za to, že se na něm mohu svézt. Je neuvěřitelně inteligentní.“:) Hanka Doupovcová je autorkou E-knih, koučkou a aktivní drezurní jezdkyní. Své zkušenosti sdílí s ostatními jezdci prostřednictvím přednášek, knih, online konzultací a osobních jezdeckých lekcí. Pomocí metod koučinku vede jezdce k úspěchu a zároveň dbá na to, aby během této cesty nedocházelo k narušení citlivé rovnováhy mezi jezdcem a jeho koněm... Jaké...

  Autor: Gabriela Rotová Kdo je kdo Přečteno: 680x

 • Christoph Hess – základy pro každého

  26. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Hess_1.jpg Připojte se s námi k tréninku s Christophem Hessem. Možná vás překvapí, že se bude soustředit na základy a ukáže nám, jak je správně upevnit.

  Autor: The Horse Magazine Teorie ježdění Přečteno: 588x

 • Tolerance Hiporehabilitační kůň je nejdůležitějším členem týmu a jeho výběru a přípravě by měla být věnována velká pozornost. Důvod je prostý a tím je bezpečnost, a proto by měl být takový kůň na tuto činnost cíleně vybrán a připravován. Jeho výběr ovlivňuje mnoho faktorů, požadavky vycházejí z praxe.

  Autor: Vanda Casková Léčba koňmi Přečteno: 511x

 • Steer Wrestling

  22. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 11 dny

  Poznat správný okamžik a odhodlat se v daný moment ke skoku je klíčové Disciplína, při které přihlížejícím divákům běhá mráz po zádech, jezdcům bublá adrenalin v žilách a ochranářům vstávají vlasy hrůzou na hlavně. To je Steer Wrestling, jedna z nejadrenalinovějších rodeových disciplín, kterou můžete v českých arénách vidět.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 461x

 • Velká cena Cavalletto 2021

  21. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 12 dny

  Alpinhorse Salazar Slytherin Byly v chovatelských třídách úspěšnější domácí odchovy, nebo importy? Jak si vedli nováčci ve speciálních výstavních třídách (SVT) a co zajímavého se odehrálo ve sportovních třídách? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v naší reportáži.

  Autor: Iveta Lewingerová a Rafífa Hamoudová, Jarmila Podzemská Pony sport Přečteno: 491x

 • Upcyklace u koní – ošklivost, nebo nápaditost?

  20. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 13 dny

  I tolik oblíbené vany k napájení koní jsou zářným příkladem upcyklace. Upcyklace. Možná slyšíte toto podivné slůvko poprvé. Nebo jste ho již sice zaslechli, ale netušíte tak úplně, co si pod ním představit. Oč tedy jde? A u koní?? O čem že to bude dnešní článek? Věřte nevěřte, bude o kouzlení. O kouzlení s odpadem a nepotřebnými věcmi, kterých máme všichni okolo sebe v našich domovech, až to hezké není…

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Péče o koně a Ustájení Přečteno: 697x

O koních jinde

RSS Další PR novinky