Nejnovější články

 • Vyhrajte Dívku na tančícím koni!

  8. 12. 2021 08:00 − Zveřejněn dnes

  Dívka na tančícím koni AKTUALIZACE: Soutěž ukončena // Chcete krásný vánoční dárek a ještě se něco dozvědět o jedné z legend mezinárodní drezurní scény? To jste tu správně! :-)

  Autor: EQCH redakce Soutěže Přečteno: 110x

 • Nový vítr v plachtách ČJF

  7. 12. 2021 06:00 − Zveřejněn včera

  Nový prezident ČJF, Radek Rouč Od konference České jezdecké federace uběhly již téměř dva měsíce a jako prezident nastoupil Radek Rouč. Přestože od volby je jeho program zcela nabitý, našel si čas na otevřený a velmi zajímavý rozhovor, který ve svém nejnovějším čísle vydal časopis Jezdectví.

  Autor: Pavla Růžičková Všeobecná sdělení Přečteno: 271x

 • Jak využít jezdeckou lekci, aby stála za vynaložené peníze

  6. 12. 2021 06:00 − Zveřejněn před 2 dny

  I1.jpg Paul Belasik je jedním z nejvýraznějších a nejefektivnějších obhájců klasických principů a drezury „přátelské ke koni“. Je autorem sedmi knih zabývajících se metodami a správnými principy jezdectví. Je nám ctí představit jeho nový článek zveřejněný v The Horse Magazine – měl by být povinnou četbou pro každého, kdo si někdy zaplatil tréninkovou lekci…...

  Autor: The Horse Magazine Tváře současné drezury Přečteno: 501x

 • Vánoční koktejl čtiva pro sváteční pohodu

  3. 12. 2021 06:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Dekorace stáje Obsahuje několik ingrediencí. Jak péct vánoční cukroví pro koně, vánoční stromeček k okusu, 6 věcí, které koně na Vánoce chtějí, jak darovat a nedarovat, nejlepší vánočně-koňské fejetony a nějaké ty knihy. Mix článků pro zábavu i poučení pro předvánoční čas.

  Autor: Michaela Burdová Přečteno: 362x

 • Žebříček 2021 WBFSH: drezura a všestrannost

  2. 12. 2021 06:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Weihegold Nejlepší koně v drezuře a všestrannosti podle žebříčku WBFSH 2021? Právě na ně a jejich chovatele se zaměří Christopher Hector!

  Autor: The Horse Magazine Chov koní Přečteno: 367x

 • Bahenní lázně pro koně

  1. 12. 2021 06:00 − Zveřejněn před 7 dny

  foto Aneta Novotná Bláto u koní je podle mnoha názorů důležité. Někteří chovatelé mají pocit, že natolik, že nemá význam pokoušet se o budování suchého základního výběhu a nechávají koně celý podzim až do jara v bahně po břicha. Odmítají vysušovat, zpevňovat, razí cestu „přírodna“. Ale vyskytuje se v přírodě opravdu kůň bahenní?

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Péče o koně a Ustájení Přečteno: 589x

 • Boj o ruchadlo

  30. 11. 2021 06:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Orat rovně není tak snadné Dnešním článkem se vrátíme k letošnímu mistrovství ČR v orbě koňmi, které se v září odehrálo v Pardubicích. Nejprve si však řekneme něco k historii orby a o bratrancích Veverkových, kteří jsou vynálezci ruchadla. A v závěru článku pro vás máme krátké rozhovory s letošními vítězi.

  Autor: Josef Našinec Sport chladnokrevníků Přečteno: 433x

 • Když se řekne „Low-stress Handling“ a „Cooperative Care“

  29. 11. 2021 06:00 − Zveřejněn před 9 dny

  Mnoho zvířat se veterinárnímu ošetření různým způsobem brání Možná jste se v souvislosti s veterinární péčí nebo péčí o zvířata obecně setkali s pojmem Low-stress Handling nebo Cooperative Care. Pokud jste tyto pojmy už slyšeli, možná to na vás zapůsobilo jako něco, co je teď „moderní“, ale úplně přesně nevíte, co si pod tím představit a jak to aplikovat do praxe, nebo zda jsou tyto přístupy vůbec použitelné v...

  Autor: Kateřina Junghansová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 489x

 • Kristýna Maternová a Gin Tonic – 1. místo MČR WE 2020 Rozhovory s juniory nevedu zrovna moc často. Může to být ošemetné. Student druhého ročníku gymnázia je obvykle jen poupátko, co teprve začíná sbírat zkušenosti.:) To ale není případ Kristýny Maternové. Nejen, že v letošním roce dokázala již potřetí obhájit titul juniorského mistra ve Working Equitation a nějaké ty zkušenosti tedy už přece jen má, ale moc...

  Autor: Gabriela Rotová Kdo je kdo Přečteno: 764x

 • Jezdectvo římských imperátorů II

  25. 11. 2021 06:00 − Zveřejněn před 13 dny

  Římská jízdní hlídka Před téměř dvěma tisíci let se v končinách na sever od Dunaje, skrze současnou rakousko-českou hranici, až k Hulínu, Olomouci a Jevíčku, ozývalo ržání a dusot kopyt koní římské kavalerie, která přispívala k udržení klidu nad Dunajem, a snad se měla podílet na rozšíření Impéria dál na sever vybudováním nové provincie Marcomania. Tak to možná plánoval...

  Autor: Edgar Pachta Historie jezdectví Přečteno: 329x

O koních jinde

RSS Další PR novinky