Nejnovější články

 • Pavel Spálený a Zuzanka Různé druhy zooterapie konečně získaly v naší společnosti zářivou zelenou. Ta tam je doba, kdy do zdravotnických a sociálních zařízení chlupaté a opeřené „zdroje bacilů a bakterií“ striktně nesměly. Dnes již dobře víme, že tyto podpůrné metody psychoterapie dokážou vyvolat sociální a emociální efekty, které mohou přispět ke zlepšení zdravotního stavu...

  Autor: Gabriela Rotová Hiporehabilitace Přečteno: 43x

 • Jablka u koní

  26. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn včera

  Neomezený přístup k jablkům může špatně skončit... Podzim je dobou sklizně jablek. Sadaři začínají s trháním (někde se používá výraz česání) tohoto skvělého ovoce již od konce srpna (rané odrůdy) a končí v říjnu (odrůdy pozdní). Je-li podzim příjemný, některé druhy jablek potkáme na stromech bez ztráty kytičky ještě i v listopadu, protože tzv. zimní odrůdy, které přečkají při správném skladování...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Péče o koně a Ustájení Přečteno: 433x

 • Přinesou kmenové buňky řešení léčby laminitidy koní?

  25. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Zdravé kopyto, zdravý kůň Laminitida neboli schvácení kopyt je závažné onemocnění, které vede k narušení anatomie a funkce kopyta. Postihuje nejen koně, ale i poníky, osly, divoké koňovité a skot. U poníků se vyskytuje častěji, více je pozorována též u starších zvířat (kumulace patologických změn, predispozice ke Cushingovu syndromu). V některých studiích se udává větší výskyt u...

  Autor: Ing. Petra Černá, MVDr. Markéta Slaná Zdraví a veterinární péče Přečteno: 333x

 • Koně v notových osnovách

  22. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Muž od Sněžné řeky Já mám koně, vraný koně… S písničkami, ve kterých se objevuje jako hlavní prvek kůň, se většina z nás setkala už jako batolata. Elegance a dynamika koní v pohybu ve spojení s hudbou je fascinující zážitek a už v klasické hudbě jsou na téma koní notoricky známé party. Písničky o koních jsou evergreeny. Připomeňme si ty nejznámější a přidejte své tipy.

  Autor: Michaela Burdová Koně v umění Přečteno: 610x

 • Jezdectvo římských imperátorů

  21. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Jezdectvo Římské republiky Není pochyb o tom, že noha římského legionáře vstoupila i na území České republiky, přesněji na mnoho míst v jižnějších částech Moravy. Dělo se tak především v době markomanských válek císaře Marka Aurelia (jejich ofenzivní část probíhala v l. 172–180 n. l.), a prokazatelně zde vedle pěšáků harcovali i římští jezdci.

  Autor: Edgar Pachta Historie jezdectví Přečteno: 288x

 • Případová studie: Trénink a stav zad koně

  20. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Irský kob Dnes se s vámi MVDr. Zuzana Zápalková podělí o zkušenost, jak moc mohou tréninkové metody ovlivnit stav zad koně.

  Autor: MVDr. Zuzana Zápalková Zdraví a veterinární péče Přečteno: 786x

 • V barvách královny

  19. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Estimate Britská královna je známá svojí láskou pro koně a speciálně pro dostihové koně, které chová a vlastní prakticky celý svůj dospělý život. V dnešním článku se na tuto její vášeň koukneme podrobněji.

  Autor: Eva Holubcová Dostihy Přečteno: 795x

 • Jízda bez sedla – obraz kvality jezdce

  18. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 9 dny

  Jezdec sedí v ideální polozici a to všetně spodní části nohy Troufla bych si tvrdit, že většina z nás začala s jízdou na koni „po indiánsku“. Někdo nás jako větší či menší caparty vysadil na koně, jen tak, bez sedla. Kůň k nám byl laskavý a my si celé to teplé houpání ohromně užívali. Někteří z nás byli dokonce nadšení natolik, že už nechtěli dolů a někde uvnitř sebe se rozhodli, že to s jízdou na koni budou...

  Autor: Gabriela Rotová Teorie ježdění Přečteno: 936x

 • Sedlo musí sedět

  15. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 12 dny

  Sedlář Thomas Büttner s mobilním 3D-scanner Horseshape Sedlo je nejdůležitější spojnice mezi koněm a jezdcem. Jen když optimálně pasuje, má kůň radost z pohybu. Špatně padnoucí sedlo může vést k nejrůznějším problémům, proto patří výběr sedla, související měření a hodnocení koně pouze do rukou odborníka. O této problematice si přečtěte článek z říjnového Jezdectví.

  Autor: Pavla Růžičková Výstroj jezdce a koně Přečteno: 628x

 • Krmelce – nekonečné variace... II

  14. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 13 dny

  Nejméně vhodná varianta krmelce - zvon. Druhý díl nekonečných variací krmelců pokračuje nabídkou tipů na krmení sena. Ať už se rozhodnete krmelec koupit nebo postavit, potřebujete vizi. Tedy představu, jak by měl tento užitečný pomocník vypadat + ideálně i zkušenosti lidí, kteří již před vámi konkrétní typ krmelce vyzkoušeli. Pojďme se podívat na sbírku nápadů a rad, snad vám budou k užitku.

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Péče o koně a Ustájení Přečteno: 1040x

O koních jinde

RSS Další PR novinky