Nejnovější články

 • Vytrvalost 2021 – Popelka nebo princezna?

  20. 01. 2022 06:00 − Zveřejněn včera

  Dahess del Falot Stěží se letos plní kalendář závodů, aby bylo vůbec možné kvalifikovat se na mistrovství republiky ve vytrvalosti. Obtížnost juniorského národního šampionátu je 80 km, v seniorech se bude opět rozhodovat na trati 120. Laťka bývala výše.

  Autor: Michaela Burdová Vytrvalost Přečteno: 368x

 • Jezdecký pad: Je dobrý pro sed jezdce?

  19. 01. 2022 06:00 − Zveřejněn před 2 dny

  První měření v sedle: vlevo Nadine na Lady Ladina, vpravo Nelly na Black Beauty Při zkušební jízdě na jezdeckém simulátoru se ukázalo, že testující jezdkyně sedí jinak na jezdeckém padu než v sedle. Výsledky jsou přinejmenším překvapivé.

  Autor: Nadine Szymanski Výstroj jezdce a koně Přečteno: 1032x

 • Studie: Pomáhá ženám jízda na koni zlepšit svalový tonus?

  18. 01. 2022 06:00 − Zveřejněn před 3 dny

  Jízda na koni pomáhá zlepšit svalový tonus Jízda na koni? To není žádný sport, vždyť se jenom vezeš! Tak tohle už určitě kdovíkolikrát slyšela každá z nás. Teď už ale nemusíme nad úvahami takových a jim podobných mudrlantů jen tiše skřípat zuby! Věda nám totiž konečně nabídla pádné argumenty! Jaké? To se dozvíte v článku, který byl publikovaný před pár týdny na webu The Horse.com.

  Autor: The Horse, Christa Lesté-Lasserre Zdraví a psychologie jezdce Přečteno: 795x

 • Suplementace omega-3 mastných kyselin... jak a proč?

  17. 01. 2022 06:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Nové složky krmiv, jako jsou omega-3 mastné kyseliny, mohou vydláždit cestu k lepší a zdravější budoucnosti pro koně na celém světě Zájem o obohacování krmné dávky koní o esenciální mastné kyseliny v posledních letech prudce stoupá, a proto je tento výživový doplněk ve většině stájí skloňován ve všech pádech. Přestože je ale suplementace krmné dávky těmito sloučeninami obecně vnímána jako prospěšná, ne vždy je nám jasné, jaké benefity našim koním nabízí... Jak tyto kyseliny...

  Autor: Gabriela Rotová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 413x

 • Nešlo o barování, ale o tušírování, brání se Ludger Beerbaum

  14. 01. 2022 06:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Ludger Beerbaum Vrcholové jezdectví se opět potýká s kontroverzní metodou výcviku skokového koně. Video investigativního týmu z RTL ukazující pravděpodobně barování koně žene vodu na mlýn těm, pro které je obecně welfare a vrcholový sport v rozporu. PETA už zareagovala.

  Autor: Michaela Burdová Skokové ježdění Přečteno: 1294x

 • Kořeny moderního teplokrevníka: Quidam de Revel

  13. 01. 2022 06:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Quidam de Revel Potomci, vnuci a pravnuci dnes již legendárního Quidama de Revel dokázali v roce 2021 přivézt více skokových medailí z OH a ME než zástupci kterékoli další hřebčí linie. Cenných kovů nasbírali celkem 8 a větev Quidama de Revel je dnes výrazně nejúspěšnější ze všech větví hřebčí linie Almé Z, ač to v uplynulých desetiletích zdaleka nevypadalo tak...

  Autor: Kateřina Hanušová Plemeníci Přečteno: 516x

 • Yellowstone... americká Dobrá voda?

  12. 01. 2022 06:00 − Zveřejněn před 9 dny

  Kevin Costner v roli Johna Duttona Myslela jsem, že seriál Yellowstone už nějaký ten pátek s pusou dokořán sledujeme úplně všichni. Že tohle neo-westernové pokušení si nedokázali odpustit ani zarytí odpírači seriálů. Oslnivá příroda, koně a kovbojové kam se podíváš, plnokrevná atmosféra, excelentní casting, špičkové herecké obsazení, skvělý country soundtrack... Prostě geniální...

  Autor: Gabriela Rotová 5 Přečteno: 938x

 • Řeč těla u koní: 7 základních situací

  11. 01. 2022 06:00 − Zveřejněn před 10 dny

  komunikace Každý kůň je jiný, ale mají společné signály chování, které vám mohou napovědět, jestli je váš kůň šťastný, nemocný nebo bolavý, a také vás pomohou udržet v bezpečí.

  Autor: The Horse Etologie koní Přečteno: 1118x

 • Nerozdávejte kobyláky!

  10. 01. 2022 06:00 − Zveřejněn před 11 dny

  Dlouhý zvýšený záhon z koňského hnoje, osázený. O kompostu a o tom, jak tento poklad pro pastviny a veškerou půdu vyrobit, jsme už psali. Víte tedy, že máte schraňovat kobyláky, slámu, zbytky sena, pilin, shrabané listí, zeleninové slupky a dokonce i větvičky. Ale co když máme k dispozici jen čisté kobyláky? Jde kvalitní humus zfermentovat bez mísení surovin, jen z čistých koňských koblížků?

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Péče o koně a Ustájení Přečteno: 686x

 • Tam, kde kočárovým koním hrana nezvoní

  7. 01. 2022 06:00 − Zveřejněn před 14 dny

  Koně na Mackinac Klap, klap, klapy klap… klapot kopyt a cinkání postrojů je hudba, která z ulic mnoha velkoměst po celém světě mizí. Přednost mají auta, tramvaje, motorky a zásobovací vozidla. Prostě rychlý svět. Přesto ještě existuje mnohem pomalejší místo. Ban tu dostala auta. Přednost mají koně. Vítejte na ostrově Mackinac.

  Autor: Michaela Burdová Přečteno: 662x

O koních jinde

RSS Další PR novinky