75. St Leger se uskuteční bez diváků

15. 11. 2020 19:00

Obrázky: 1

Autor: EQCH redakce Foto: Archiv Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 125 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

St. Leger se uskuteční! Poslední ze tří dostihů klasické Trojkoruny se v Chuchle Areně Praha bude konat na základě udělení zvláštní výjimky Ministerstva zdravotnictví. Vzhledem k nákazové situaci se ale bohužel opět poběží před prázdnými tribunami, bez diváků.

75. ročník St. Leger odstartuje již tuto sobotu – 21. listopadu – v Chuchle Areně Praha. St. Leger je dostih na 2800 metrů a je určený tříletým hřebcům a klisnám. V rámci dostihového dne se uskuteční šest dostihů, první z nich odstartuje ve 12.00 hodin a poslední pak ve 14.30 hodin.

Tento klasický dostih tříletých anglických plnokrevníků se tradičně běhá na trati dlouhé 2913 metru. Poprvé odstartoval roku 1776Doncasteru (South Yorkshire) ve střední Anglii. S výjimkou válečných let se tento dostih ve Velké Británii běhá kontinuálně a tradičně uzavírá britskou sezónu klasických dostihů – jedná se o poslední ze tří dostihů "Trojkoruny", kterou získává kůň, pokud ve všech třech těchto dostizích zvítězí.

Název dostihu – St Leger – upomíná anglického důstojníka a politika Anthony St Legera, který stál jeho u zrodu. Dostih v Doncasteru se stal vzorem pro řadu národních dostihů s podobnými pravidly, včetně klasické Trojkoruny. St Leger se dnes běhá v České republice, v Irsku, v Itálii, ve Francii, v Německu, v Polsku a v Maďarsku, v Japonsku se obdobný dostih nazývá Kikuka-šó.

V roce 2019 se stal vítězem St Leger Ramssio s žokejem Janem Vernerem. Kdo se na listinu vítězů zapíše v roce letošním? Sledujte přímý přenos dostihového dne, který nabídne Česká televize!

Listinu vítězů naleznete zde.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: