Znovuotevření Střední školy dostihového sportu a jezdectví

8. 09. 2017 15:00

Obrázky: 9

Autor: Jana Fatenova Foto: Jana Fatěnová Rubrika: Různé Počet přečtení: 1069 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Zahájení školního roku 2017/2018 mělo pro zaměstnance a žáky Střední školy dostihového sportu a jezdectví Praha - Velká Chuchle vůni novoty. Již 61 let tato vzdělávací instituce připravuje milovníky rychlých koní pro dostihový provoz.

 Malebně zelenající se údolí Velké Chuchle v tomto století již dvakrát stihla navštívit voda, která se Prahou valila při povodních v letech 2002 a 2013. Voda neminula ani chuchelské stáje a prohnala se i dostihovou školou. Za sebou zanechala zkázu.

Pro zaměstnance a žáky dostihové školy to znamenalo do dnešních dní učit se a pracovat v externích prostorách ve Strašnicích, zatímco probíhala rekonstrukce prostor školy ve Velké Chuchli. Rekonstrukce byla úspěšně ukončena.

Slavnostní otevření rekonstruované školy se uskutečnilo s nástupem žáků do školních lavic, kdy pro zástupce magistrátu, vzácné hosty, žáky současné i minulé a rodiče byla připravena prohlídka prostor školy a přiléhajícího domova mládeže, kterou připravila ředitelka školy Ing. Soňa Froňková, Ph.D., se zaměstnanci školy.

I vy můžete nahlédnout spolu s námi do prostor dostihové školy, kde se připravují ve tříletém oboru denního i dálkového studia jezdci a chovatelé koní se zaměřením na dostihový sport, ve čtyřletém studijním oboru chovatelé se zaměřením na dostihový sport a v tříletém nástavbovém studiu trenéři dostihových a sportovních koní.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: