Zlatá spona pro Arkalona, Křišťálový pohár pro Azteka

8. 10. 2017 10:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: Miroslav Majer Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 669 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Překážkový mítink předcházející „velkopardubickému“ mítinku má hned několik vrcholů. Pětadvacátý ročník slaví Zlatá spona tříletých, po třiadvacáté se běžel Křišťálový pohár. V prvním z těchto klání přes proutěné překážky zvítězil Arkalon, ve druhém někdejšího vítěze Derby Roches Crosse porazil Aztek.

Vrcholem sobotního programu byl Křišťálový pohár města Pardubic pro čtyřleté a starší koně na 3 400 metrů. Odstartovalo do něj šest koní, favoritem byl vítěz Českého derby z roku 2011 Roches Cross. Dlouho to vypadalo, že roli favorita i splní, ale ve finiši ukázal více síly Aztek s žokejem Jiřím Kouskem v sedle. Šestiletého ryzáka stáje dr. Charváta připravuje trenér Tomáš Váňa, který měnil taktiku. „Minule cválal na čele, a to nemá rád. Proto jsem dnes Jiřímu Kouskovi říkal, aby čekal, co nejdéle to půjde," prozradil po dostihu trenér Tomáš Váňa. Za dvojicí Aztek a Roches Cross finišovali FLower of Love, Wicker Stone a Terapana, která od začátku dostihu udávala tempo. Poslední kolem cílového mezníku proběhl Duc d´Oudairieas.

 Pro barvy stáje dr. Charváta Aztekovo vítězství znamenalo hattrick, když předtím v modrožlutých barvách zvítězil dvakrát Jan Faltejsek. Jeden zásah si připsal ve Zlaté sponě tříletých - Ceně podporované závodištěm Wroclaw, když s přehledem zvítězil v sedle Arkalona připravovaného Pavlem Tůmou. V závěru dostihu se k němu několikrát přiblížila vítězka zářijového dostihu Apas Rocka, Arkalon přesto zvítězil potřetí v řadě. Daleko za tímto duem došli Nick, Mansur, Engele, Rozina a Tanata. Niktiger byl při svém debutu nad překážkami zadržen.

Druhé vítězství tandemu Faltejsek - Tůma se narodilo v Memoriálu Ing. Jiřího Šindlera, 33násobného startéra Velké pardubické. Po téměř roční přestávce se na dostihovou dráhu vrátil Northerly Wind a hned vítězně. Za nimi dokončili Linngar, Teds Island, La Milla, Eliáš, Stigris a April Flower.

V Ceně společnosti Bohemia Sekt „mladíkům" utekl jedenáctiletý Nikan s Jakubem Kocmanem v sedle. S výrokem velmi lehce porazil pětiletého Lorpena a Amadeona a šestiletého Benevole. „Nikana jsem nikdy nejezdil, byla to premiéra. Dostal jsem instrukce, na 99 % je splnil a vyšlo to," říkal po dostihu Jakub Kocman. Rocknrobin byl zadržen, Bouba Loup si „postavil hlavu" a do dostihu ani neodstartoval.

Pouze čtyři koně odstartovali do Memoriálu Carlo Biffi, přesto dostih nabídl napínavý doběh. Ryzák Lodgian Whistle v sedle s žokejem Jaroslavem Myškou v překážkovém dostihu startoval počtvrté, potřetí vyhrál. V cílové rovině bojovali se Saint Josephem, za nimi dokončili Lamum a Lantana Lady.

Ve dvou dostizích se představili amatéři. V úvodních rovinkách zvítězil v konkurenci osmi koní am. Jindřich Fabris v sedle Mary Yeats. Dostih přes proutěné překážky - Cena společnosti K-K Metal byl nejméně obsazeným dostihem dne. Odstartovali do něj pouze tři koně. Radoval se am. František Plšek ml. v sedle Lincolna.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: