Zimní jezdecký pohár podruhé...

2. 02. 2018 16:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Josef Malinovský Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 511 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V sobotu 3. února se v Královicích u Slaného odehraje druhý závod Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace. Po zahajovacím mítinku v Hradištku u Sadské, v němž sbírali body vozatajové, se do Královického dvora sjedou parkuroví jezdci…

O účast na prvních oficiálních halových parkurových závodech sezony 2018 pod hlavičkou České jezdecké federace je mezi jezdci velký zájem. Do všech vypsaných úrovní obtížnosti je přihlášeno v součtu již přes sto padesát dvojic!

Dvě úvodní soutěže budou věnované nejmenším jezdcům na pony, pro něž je premiérově v rámci zimní série vypsaná bodovaná túra. Ta vyvrcholí, stejně jako seriálové soutěže velkých koní, v březnu při Jezdeckém festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem. Jak do obtížnosti ZP, tak do ZLP, jež je právě oním pohárovým kláním, je nahlášeno bezmála dvacet účastníků.

Následovat budou tři parkury, které se do poháru nezapočítávají. Podle počtu zájemců však lze soudit, že jejich konání jezdci v rámci zimní přípravy rozhodně uvítali. Soutěže stupně Z (100 cm) a se stupňovanou obtížností s překážkami do 110 cm nalákaly dokonce více než třicítku startujících.

Vrcholem sportovního programu se stanou dvě soutěže v podobě Malé a Velké túry Zimního jezdeckého poháru ČJF. Mála túra bude postavená jako soutěž s návazným rozeskakováním, jejíž překážky dosáhnou výšky 115 cm. Na start se postaví téměř třicítka dvojic. Mezi účastníky nebude chybět Jan Studnička, Markéta Miková, Denisa Vegrichtová či Jan Štětina. Ten bude zároveň obhajovat prvenství v nejvyšší túře na úrovni stupně S*, jehož v královické hale dosáhl při pohárovém klání v roce 2017. Soutěž s překážkami do 125 cm je vrcholem celého mítinku a Janu Štětinovi, jenž má nahlášené koně Gylorda S, Guuse S a Contharga S, budou konkurovat např. Filip Doležal, Denisa Vegrichtová, Václav Studnička nebo Adéla Půlpánová.

Účastníky Velké túry čeká parkur s finále. Počet postupujících bude stanoven hlavním rozhodčím po prezentaci, ale dá se předpokládat, že by se mělo jednat o nejlepší desítku ze základní části soutěže.

Uzávěrka přihlášek je až 2. února, takže případní další zájemci, kteří by chtěli v Královicích nadcházející víkend startovat, mají ještě šanci!

Podle předběžného časového harmonogramu odstartuje první soutěž pro pony již v 8.00 hodin. Další soutěže pak budou následovat.

Podrobné informace k Zimnímu jezdeckému poháru ČJF najdete na adrese www.jezdeckypohar.cz.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: