Ze zahraničí

 • Dostihy v Kemptonu skončily tragédií

  15. 10. 2017 21:00 − Zveřejněn před 42 dny

  K. Dooley Vcelku běžný dostihový den ve Velké Británii v Kempton Parku skončil dne 14. října tragédií, když ošetřovatel Ken Dooley ze stáje trenérky Amandy Perrett, které startoval favorizovaný Parnassian v následujícím dostihu v 21:45, byl nalezen ležící bezmocně na zemi a dusící se po kopnutí koněm do obličeje.

  Autor: Eva Holubcová Ze zahraničí Počet přečtení: 689

 • Novinky ze zahraničního chovu a sportu

  29. 08. 2017 07:00 − Zveřejněn před 89 dny

  Don Juan de Hus Na mezinárodní chovatelské scéně se neustále něco děje. Pojďme se tedy v krátkosti podívat na nejdůležitější události, mezi něž patří MS mladých drezurních koní, úhyn některých významných plemenných hřebců, německý šampionát hříbat a klisen a také několik nadcházejících aukcí.

  Autor: Martina Cerhová Ze zahraničí Počet přečtení: 954

 • Chovatelé koní i jezdci se obávají, jaký dopad na ně bude mít odchod Velké Británie z EU, tedy brexit. Ten zřejmě zkomplikuje přepravu zvířat na britské ostrovy a z nich. To může do budoucna ohrozit prestižní závody ve Velké Británii. Hrozí, že někteří trenéři a chovatelé se ostrovům kvůli komplikacím s dopravou raději vyhnou. Na chovatele z Velké Británie...

  Autor: Simone Radačičová Ze zahraničí Počet přečtení: 620

 • Tribunál FEI vydal rozhodnutí v případě Kevina Thorntona

  13. 06. 2017 16:00 − Zveřejněn před 166 dny

  FEI logo Na webových stránkách FEI se objevila tisková zpráva ohledně případu Kevina Thorntona, o kterém jsme loni informovali.

  Autor: Martina Cerhová Ze zahraničí Počet přečtení: 688

 • Rány po biči na břiše Eclipse Švýcarským tiskem hýbe v posledních dnech kauza údajného zbičování 15leté klisny Castlefield Eclipse švýcarského top jezdce Paula Estermanna.

  Autor: Michaela Burdová Ze zahraničí Počet přečtení: 1136

 • Jen hodinu cesty na sever od Šanghaje stojí luxusní komplex, nad kterým by se dost možná podivovali i v Dubaji. Jezdecký klub Heilan v Xinqiau totiž stál v přepočtu 10 miliard 778 milionů korun. Na pozemcích o rozloze 260 tisíc metrů čtverečních se nachází i ubytování pro lidské návštěvníky, ale jak již název napovídá, jde tu hlavně o koně.

  Autor: Martin Mrázek Ze zahraničí Počet přečtení: 1036

 • VIDEO: Povodně pustoší Nový Zéland, donutily k evakuaci lidi i koně

  9. 03. 2017 10:00 − Zveřejněn před 261 dny

  iDNES.cz Na Severním ostrově Nového Zélandu způsobily silné deště několik povodní. Ty donutily k evakuaci nejen obyvatele postižených oblastí, ale i koně z místního pólo klubu.

  Autor: Filip Klicnar Ze zahraničí Počet přečtení: 987

 • Američtí vězni krotí divoké mustangy, cvičí je i pro ostrahu hranic

  14. 01. 2017 20:00 − Zveřejněn před 315 dny

  iDNES.cz Asi dvacítka vězňů z arizonské věznice vstává každý den za svítání, aby se postarala o koně dřív, než začne pražit slunce. Umísťují udidlo, utahují popruhy a odstraňují spečené bláto z kopyt. Koně na oplátku většinou poslušně dělají, co se od nich žádá. Jak zvířata, tak vězni si teprve zvykají, jaké to je žít v zajetí.

  Autor: iDNES.cz / Anna Barochová Ze zahraničí Počet přečtení: 967

 • Právo na smrt?

  31. 10. 2016 05:00 − Zveřejněn před 390 dny

  Na světě je odhadem 112 miliónů pracovních koní Většina z nás má poměrně slušnou představu, co se skrývá pod pojmem welfare zvířat a proč je důležitý. Ale když je ve hře problematika ukončení trápení pracovních koní v rozvojových zemích, převládají kulturní a ekonomické zájmy. Není to tak dávno, kdy byli koně, muly i oslové i v Evropě, Americe a Austrálii primárně pracovními zvířaty. Pro mnoho...

  Autor: Melissa Liszewski Ze zahraničí Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 5073

 • Sen malých jezdců v Mongolsku může končit zmrzačením

  31. 05. 2016 13:00 − Zveřejněn před 544 dny

  Deník.cz Ilcít (Mongolsko) – Děti, prohánějící se na koních po nekonečných mongolských stepích, sní o slávě v zemi, kde je jezdectví historickou zálibou. Sny těchto často sotva sedmiletých dětí se však mohou rychle změnit v černou můru, píše agentura AFP.

  Autor: ČTK Ze zahraničí Počet přečtení: 1311

1 2 3 10

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: