Ze zahraničí

 • Sport.cz logo Už během slavného britského dostihového klání Cheltenham Festival minulý týden se v ostrovních médiích ozývala varování, že jde o „tikající bombu“, která se během rozjíždějící se pandemie koronaviru může krutě vymstít, protože na tribuny závodiště dorazilo přes 250 tisíc lidí z řady zemí světa. S dost děsivým svědectvím navíc nyní přišli...

  Autor: /roj/, Sport.cz Ze zahraničí Přečteno: 144x

 • Agroportal24h.cz logo Italští, španělští ale i francouzští farmáři se s traktory a polními postřikovači či sadařskými rosiči v řadě měst mobilizují. Důvodem je boj proti šíření pandemie koronaviru, která postihla evropské státy. Jindy laickou veřejností zatracované zemědělské postřikovače jsou nyní nejúčinnější zbraní proti šíření koronaviru.

  Autor: Milan Jedlička Ze zahraničí Přečteno: 112x

 • Lidovky.cz Po roky pracoval na svém renomé. Byl přítelem britské královské rodiny a jedním z nejznámějších majitelů dostihových stájí. Dubajský vládce šejk Muhammad bin Rašíd Maktúm však nejspíš o dobrou pověst přijde. Podle britského soudu totiž nařídil únos svých dvou dospělých dcer.

  Autor: Martin Hampejs , ČTK Ze zahraničí Přečteno: 243x

 • Lidovky.cz Během chladného dubnového rána v roce 2019 přijeli bez ohlášení čtyři Severokorejci do hřebčína Verona v elitní moskevské čtvrti Rubljovka, aby tu vybrali dokonalého bílého velšského poníka pro syna jejich nejvyššího vůdce Kim Čong-una. Rozhodli se pro Sansu, výjimečnou tříletou klisnu, která sbírala ceny po celém Rusku, napsal list The Moscow Times.

  Autor: ČTK Ze zahraničí Přečteno: 269x

 • Cvičení ruských kadetů: Připoutaní ke koním skáčou na lyžích

  1. 03. 2020 17:00 − Zveřejněn před 27 dny

  Skijöring je zimní sport, při kterém lyžaře táhnou psi, sněžné skútry nebo, jako v případě ruských kadetů, koně. Studenti ruské vojenské akademie tak nacvičují rychlý pohyb na sněhu.

  Autor: Reuters Ze zahraničí Přečteno: 170x

 • Američanka Ronia Froeseová a její asistenční poník Fred nedávno rozveselili posádku i cestující letu American Airlines z Michiganu do Kalifornie. Žena poníka oblékla do marvelovského kostýmu a svou cestu strávili v první třídě. Žena uvedla, že se poník choval velmi spořádaně, za což si vysloužil nejednu pochvalu.

  Ze zahraničí Přečteno: 171x

 • Zimní pohádka pod Dachsteinem není jen pro lyžaře

  26. 02. 2020 20:00 − Zveřejněn před 31 dny

  Novinky.cz logo Krátká dojezdová vzdálenost, pitoreskní prostředí i množství aktivit. Tím vším dokáže zaujmout Dachstein, Česku nejbližší rakouský ledovec. Jeho okolí navíc v zimě nemusejí objevovat pouze lyžaři. Po hřebenech vede spousta tras pro túry na sněžnicích, v údolích se lze projet lesem na saních tažených koňmi.

  Autor: Michael Švarc Ze zahraničí Přečteno: 131x

 • Proslulé istanbulské kolesky mají možná odzvoněno

  25. 01. 2020 10:00 − Zveřejněn před 63 dny

  Novinky.cz logo Byl to jeden z nejoblíbenějších výletů v Istanbulu - lodí na některý z Princových ostrovů v Marmarském moři a pak jízda v kolesce tažené koňmi. Dny takových projížděk ale zřejmě skončily, neboť guvernér Istanbulu nedávno oznámil, že na tři měsíce pozastavuje jejich provoz v důsledku epidemie, která odhalila alarmující zdravotní stav koní. Píše o tom...

  Autor: ČTK Ze zahraničí Přečteno: 215x

 • Lidovky.cz Série úmrtí koní na kalifornském dostihovém závodišti Santa Anita se nezastavila ani v novém roce. O uplynulém víkendu přišla v důsledku zranění na tamní dráze o život tři zvířata. Při dvoudenních závodech v pátek a v sobotu museli být uspáni dva koně, v neděli další po nehodě při tréninku. Počet obětí v Santa Monice od předloňského prosince stoupl podle...

  Autor: ČTK Ze zahraničí Přečteno: 299x

 • Blesk logo Filipínská sopka Taal dál chrlí lávu a popel, který pokrývá města a vesnice ležící v její blízkosti. Před nebezpečím erupce utekly tisíce lidí, kteří museli opustit své domovy. A také svá zvířata. Jenže někteří se pro své psy, koně a dobytek vrátili. Pohled, který se jim naskytl, je šokoval.

  Autor: Darina Jíchová Ze zahraničí Přečteno: 214x

1 2 3 15

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: