Zdraví koně a jezdce

 • Hydratace - klíč ke sportovnímu výkonu

  9. 07. 2018 05:00 − Zveřejněn před 9 dny

  V období, kdy se kůň intenzivně potí, budete muset ale kromě soli přidávat i kvalitní elektrolyt Protože udržení odpovídající kondice u sportovních koní není v horkém létě vždy snadné, přínášíme vám překlad dotazu týkajícího se problematiky dostatečné hydratace sportovních koní, na který odpovídá mezinárodně uznávaná odbornice na výživu, majitelka společnosti Summit Equine Nutrition, paní Clair Thunes. A pak také několik obecných informací i pro...

  Autor: The Horse Zdraví a veterinární péče 1 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1820

 • Hiporehabilitace v podání rodinného týmu z centra Isar Dnes vás, milí čtenáři, zavedu na vysoce specializované pracoviště, mezi odborníky na nervosvalová onemocnění a koordinační poruchy u dětí. Ovšem nenechte se mýlit – nepůjde o sterilní kliniku se zaměstnanci v bílých pláštích, ani o moderní centrum plné nablýskaného vybavení a nejdokonalejších přístrojů. Půjdeme ven, do přírody – na obyčejné...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Hiporehabilitace Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1552

 • Nové výzkumy geneticky podmíněných poruch u fríských koní

  19. 06. 2018 16:00 − Zveřejněn před 29 dny

  Fríský kůň Nový výzkum, který byl publikován koncem dubna letošního roku univerzitou v belgickém Gentu, osvětluje příčiny vzniku některých onemocnění, které se ve zvýšené míře objevují u plemene fríský kůň.

  Autor: Gabriela Rotová Odborné studie Počet přečtení: 358

 • iDNES.cz Přívěs s dvěma koňmi se převrátil v neděli odpoledne na dálnici D6 na Sokolovsku. Zvířata se po nehodě sama dostala ven, nic se jim nestalo.

  Autor: Andrea Bruštíková Nehody a prevence Počet přečtení: 1235

 • Zbavit se parazitů bez chemie?

  23. 05. 2018 05:00 − Zveřejněn před 56 dny

  Omezení používání antiparazitik by prospělo zdraví pastvin Australští vědci objevili přírodní kmen hub jménem Duddingtonia Flagrans, který vyhledává a zneškodňuje larvy parazitů v trusu! Mohlo by to být řešení na problém rezistencí? A pomůže to koprofilním organismům, které vybíjí avermectiny? Vyzpovídali jsme i českého parazitologa Mgr. Miloslava Jirků.

  Autor: The Horse Magazine Odborné studie Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1062

 • Vozkovi na Brněnsku se splašili koně, utopili se v rybníce

  4. 04. 2018 22:00 − Zveřejněn před 105 dny

  Dva splašení koně zapřažení do bryčky vběhli v úterý u Vlasatic na Brněnsku do rybníka, kde se utopili. Právu to řekl mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek. Osmatřicetiletý vozka nedokázal koně v cestě do vody zastavit, nakonec i se spolujezdkyní z vozu seskočil. Zatím není jasné, co koně vyděsilo.

  Autor: vtk, Právo Nehody a prevence Počet přečtení: 2092

 • Jan Greve Přední nizozemský novinář zabývající se koňmi a jezdectvím, Jacob Melissen, udělal rozhovor s bývalým veterinářem holandského národního týmu. A nebere si servítky!

  Autor: The Horse Magazine Zdraví a veterinární péče Počet přečtení: 7218

 • Jaké sedlo je pohodlné?

  12. 03. 2018 08:00 − Zveřejněn před 128 dny

  Elektronická dečka pro měření tlaku je již dostupná i v ČR Bezkostrová sedla mají své příznivce i odpůrce. Příznivci vyzdvihují měkkost, přizpůsobení se koňskému hřbetu a lepší kontakt sedu s koněm, odpůrci argumentují tím, že kostra lépe rozkládá váhu… podívejme se na studii dr. Hilary Clayton založenou na experimentech s tlakovou dečkou, která nám snad udělá jasněji.

  Autor: Hilary Clayton Odborné studie 3 Hodnocení: 4.0000 Počet přečtení: 3133

 • Kůň Převalského není jako mustang. I přes nejnovější objev vědců

  7. 03. 2018 10:00 − Zveřejněn před 133 dny

  Kůň Převalského ve Slatiňanech Jen málokterou oblast lidského vědění změnil výzkum zaměřený na analýzu genů tak výrazně, jako naše znalosti o koních. Platí to i pro studii, kterou nedávno publikoval prestižní časopis Science o koních Převalského. Podle vědeckého výzkumu jsou totiž koně Převalského potomky zvířat, která byla před 5500 let domestikována takzvanou botajskou kulturou na...

  Autor: Tisková informace Odborné studie Počet přečtení: 725

 • Kůň uklouzl a spadl do pneumatiky s krmením. Vyprošťovali jej hasiči

  21. 02. 2018 12:00 − Zveřejněn před 147 dny

  iDNES.cz Koni Lucienovi na ranči Valkýra v Hustopečích se stala pastí velká traktorová pneumatika, do níž se sype žrádlo. Když k ní zvíře vyrazilo, uklouzlo a spadlo přímo do ní. Pomoci ven mu museli až hasiči.

  Autor: Dominika Hromková Nehody a prevence Počet přečtení: 1339

1 2 3 56

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: