Zdraví koně a jezdce

 • Deník.cz Loni 3. prosince to bylo přesně 21 let, kdy skupina odhodlaných lidí založila v Liberci organizaci Svítání. Po celou svou historii se věnovalo hiporehabilitaci, tedy terapii s pomocí koní. Stovky klientů zajížděly do střediska Svítání na Ekofarmě na okraji Tanvaldu.

  Autor: Jan Sedlák Hiporehabilitace Přečteno: 194x

 • Lidovky.cz Po třech triumfech na Velké pardubické si užíval zaslouženého důchodu. Loni na Mikuláše však Tiumena trefil střelec z posedu do krku a ošklivě ho poranil.

  Autor: Jaroslav Šindelář Nehody a prevence Přečteno: 228x

 • Smutný začátek roku Lucinky (12): Kobylku jí zabily petardy!

  10. 01. 2020 08:00 − Zveřejněn před 16 dny

  Blesk logo Veterináři neustále upozorňují, že ohňostroje a petardy jsou nebezpečné pro zvířata. Bujaré oslavy nového roku, které doprovázely výbuchy pyrotechniky, způsobily velký stres kobylce v Liptovském Mikuláši. Zvíře velký šok nevydrželo a zemřelo na narozeniny své majitelky Lucie (12).

  Autor: /rc/ Blesk.cz Nehody a prevence Přečteno: 273x

 • Intenzivní práce při nízkých teplotách? Raději opatrně!

  7. 01. 2020 06:00 − Zveřejněn před 19 dny

  V zimních měsících pracujte s koňmi s rozumem, věnujte pozornost nejen kašli, ale i výtoku z nozder Letošní zima opět tak trochu usnula na vavřínech. Je k nám laskavá a milosrdně se drží teplot kolem bodu mrazu. Co není ale může být a pořádný mráz na nás ještě nejspíš přece jen zuby vycení. Cval po zasněžených pláních je sice doslova pohádkový, ale touto romantikou bychom se neměli nechat zaslepit. Pokračovat v běžném pohybovém managementu, „jako by se...

  Autor: Gabriela Rotová Zdraví a veterinární péče Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1466x

 • Protahování koní od A do Z

  6. 01. 2020 06:00 − Zveřejněn před 20 dny

  Při protahování se délka svalových vláken zvětšuje Do našich tréninkových lekcí nebývá strečink zařazován až tak pravidelně a v takovém rozsahu, jak by si zasloužil. A to přestože je jeho přínos neoddiskutovatelný. Proč a z jakých důvodů by protahování nemělo být popelkou naší pravidelné práce? To nám v několika dílech svého seriálu přiblíží osoba nad jiné povolaná, MVDr. Zuzana Zápalková.

  Autor: Zuzana Zápalková Zdraví a veterinární péče Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1793x

 • Lymská borelióza u zvířat

  12. 12. 2019 06:00 − Zveřejněn před 45 dny

  Nejčastější příčinou nákazy lidí i zvířat je přisátí infikovaného klíštěte Lymská borelióza je bakteriální onemocnění, které se netýká jen člověka, ale i mnoha druhů domácích a divoce žijících zvířat. Přenašečem onemocnění je v našich podmínkách především klíště obecné. Mírné zimy a teploty nad nulou tomuto parazitovi prospívají, a proto ani uprostřed prosince není dobré usínat na vavřínech...:) Dnes si tedy znovu projdeme...

  Autor: MVDr. Lucie Formanová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 725x

 • Prohlášení ČJF k infekci herpes virus

  8. 12. 2019 19:00 − Zveřejněn před 49 dny

  ČJF logo V průběhu mezinárodních parkurových závodů GCT Prague PlayOffs 2019 zkolabovala klisna české jezdkyně a byla neprodleně odvezena na veterinární kliniku s podezřením na neurologické potíže. Po dalších následných vyšetřeních byla potvrzena nákaza herpes virem.

  Autor: Tisková informace Zdraví a veterinární péče Přečteno: 374x

1 2 3 65

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: