Zdraví koně a jezdce

 • Kuriózní zásah: hasiči pomohli vytáhnout koně ze závěje

  21. 01. 2019 18:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Dobrovolní hasiči pomohli vytáhnout koně ze závěje. K netradiční události byla povolána zásahová jednotka Sboru dobrovolných hasičů Nové Město na Moravě.

  Autor: Helena Zelená Křížová Nehody a prevence Počet přečtení: 202

 • Co dělat, když "něco" není, jak má být

  11. 01. 2019 08:00 − Zveřejněn před 12 dny

  Detail ošetření Ne každý z nás, majitelů koní, je tak přehnaně zodpovědný, aby po nocích studoval vše, co s chovem koní a jezdectvím souvisí. Je toho totiž příliš mnoho. Držet krok s novými poznatky v oboru veterinárního lékařství, etologie, krmivářství, vydělávat na "běžný provoz" svého čtyřnohého partnera a ještě zodpovědně obsáhnout vše, co potřebujeme nezbytně...

  Autor: MVDr. Zuzana Zápalková Zdraví a veterinární péče Počet přečtení: 1244

 • Kterak se česká hiporehabilitace vydala do světa

  4. 01. 2019 10:00 − Zveřejněn před 19 dny

  Výuka hipoterapie Tvůrčí duch týmu České hiporehabilitační společnosti, z.s. (ČHS) nemá hranice. Po úspěšných prezentacích na Mezinárodní konferenci o hiporehabilitaci v Dublinu 2018 se 12. listopadu v Praze konal křest dvou odborných publikací českých autorek vydaných v angličtině. Nejen o knížkách si přečtěte zajímavý rozhovor s autorkami těchto dvou publikací…

  Autor: Michaela Burdová Hiporehabilitace Počet přečtení: 513

 • Mýty a fakta kolem chiropraxe

  10. 12. 2018 05:00 − Zveřejněn před 44 dny

  Obrázek páteře a míchy V souvislosti s chiropraxí se v našich hipologických luzích a hájích zabydlelo mnoho mýtů a polopravd. To mnohdy úspěšně brání tomu, abychom tuto mimořádně účinnou metodu mohli bez obav u svých koní využívat. Tyto mýty a polopravdy živí nejen nedostatečně fundované komentáře na sociálních sítích, ale mnohdy i terapeuté pracující jinými metodami. Další...

  Autor: MVDr. Zuzana Zápalková Zdraví a veterinární péče Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 934

 • V hlavní roli KEP

  7. 12. 2018 06:00 − Zveřejněn před 47 dny

  letenka do života Na první pohled nevinný pád z koně se během vteřiny změnil v boj o život. Hlavní roli v něm sehrála helma, díky které to nakonec všechno dobře dopadlo. Konkrétně tedy helma značky KEP.

  Autor: Lucie Procházková a tým EQUISERVISu Nehody a prevence Počet přečtení: 1001

 • iDNES.cz Hotelovou část koňské farmy Vysoká v Chrastavě na Liberecku v noci zničil požár. Hořelo v celkem devíti pokojích, oheň je zcela zlikvidoval. Zničená je také střecha, podkroví i byt majitelů farmy. Ze stájí museli lidé vyvést 52 koní, několik jich uteklo.

  Autor: Jana Pavlíčková Nehody a prevence Hodnocení: 1.0000 Počet přečtení: 648

 • iDNES.cz Suché počasí způsobilo, že bylo letos málo trávy, a tak se zvířata mohou napást i plodů, které se za normálních okolností mezi stébly ukryjí. Za větší výskyt otrav, které se objevily v průběhu podzimu, je zodpovědný javor klen, jehož nažky a semenáčky obsahují toxin hypoglycin A.

  Autor: Ondřej Krutilek Zdraví a veterinární péče Počet přečtení: 476

 • Rozsáhlý požár zasáhl stáje spolku Apolenka v Pardubicích Spojile

  26. 11. 2018 10:00 − Zveřejněn před 58 dny

  Požár v Apolence Na farmě, kde dnes ráno vypukl požár, je ustájeno přibližně 40 koní. Hasiči koně vypustili, někteří sami protrhli ohradu. Plameny zasáhly celý objekt, došlo ke zřícení střechy. V tuto chvíli jsou všechna zvířata i lidé v pořádku, plameny však pohltily veškeré zásoby krmení.

  Autor: EQCH redakce Nehody a prevence Počet přečtení: 648

 • Lidovky.cz Teplý podzim přinesl smrt desítkám koní. Kolem pastvin dozrály v minulých týdnech nažky javorů, které jsou pro koně velmi nebezpečné, po jejich konzumaci umírají. Javor klen totiž obsahuje toxin, který způsobuje selhání koňského srdce.

  Autor: Magdaléna Langová Zdraví a veterinární péče Počet přečtení: 703

 • Kůň spadl do septiku V deset hodin dopoledne byli hasiči přivoláni k pomoci se záchranou koně, který utekl v nočních hodinách s dalšími koňmi. Jako jediný však došel až do prostor, kde se nachází septická jáma, do které spadl a již se sám nebyl schopen dostat ven.

  Autor: Lucie Javoříková Nehody a prevence Počet přečtení: 557

1 2 3 59

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: