Zdraví koně a jezdce

 • Zbavit se parazitů bez chemie?

  23. 05. 2018 05:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Omezení používání antiparazitik by prospělo zdraví pastvin Australští vědci objevili přírodní kmen hub jménem Duddingtonia Flagrans, který vyhledává a zneškodňuje larvy parazitů v trusu! Mohlo by to být řešení na problém rezistencí? A pomůže to koprofilním organismům, které vybíjí avermectiny? Vyzpovídali jsme i českého parazitologa Mgr. Miloslava Jirků.

  Autor: The Horse Magazine Odborné studie Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 409

 • Vozkovi na Brněnsku se splašili koně, utopili se v rybníce

  4. 04. 2018 22:00 − Zveřejněn před 51 dny

  Dva splašení koně zapřažení do bryčky vběhli v úterý u Vlasatic na Brněnsku do rybníka, kde se utopili. Právu to řekl mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek. Osmatřicetiletý vozka nedokázal koně v cestě do vody zastavit, nakonec i se spolujezdkyní z vozu seskočil. Zatím není jasné, co koně vyděsilo.

  Autor: vtk, Právo Nehody a prevence Počet přečtení: 1626

 • Jan Greve Přední nizozemský novinář zabývající se koňmi a jezdectvím, Jacob Melissen, udělal rozhovor s bývalým veterinářem holandského národního týmu. A nebere si servítky!

  Autor: The Horse Magazine Zdraví a veterinární péče Počet přečtení: 7074

 • Jaké sedlo je pohodlné?

  12. 03. 2018 08:00 − Zveřejněn před 74 dny

  Elektronická dečka pro měření tlaku je již dostupná i v ČR Bezkostrová sedla mají své příznivce i odpůrce. Příznivci vyzdvihují měkkost, přizpůsobení se koňskému hřbetu a lepší kontakt sedu s koněm, odpůrci argumentují tím, že kostra lépe rozkládá váhu… podívejme se na studii dr. Hilary Clayton založenou na experimentech s tlakovou dečkou, která nám snad udělá jasněji.

  Autor: Hilary Clayton Odborné studie 3 Hodnocení: 4.0000 Počet přečtení: 2933

 • Kůň Převalského ve Slatiňanech Jen málokterou oblast lidského vědění změnil výzkum zaměřený na analýzu genů tak výrazně, jako naše znalosti o koních. Platí to i pro studii, kterou nedávno publikoval prestižní časopis Science o koních Převalského. Podle vědeckého výzkumu jsou totiž koně Převalského potomky zvířat, která byla před 5500 let domestikována takzvanou botajskou kulturou na...

  Autor: Tisková informace Odborné studie Počet přečtení: 682

 • Kůň uklouzl a spadl do pneumatiky s krmením. Vyprošťovali jej hasiči

  21. 02. 2018 12:00 − Zveřejněn před 93 dny

  iDNES.cz Koni Lucienovi na ranči Valkýra v Hustopečích se stala pastí velká traktorová pneumatika, do níž se sype žrádlo. Když k ní zvíře vyrazilo, uklouzlo a spadlo přímo do ní. Pomoci ven mu museli až hasiči.

  Autor: Dominika Hromková Nehody a prevence Počet přečtení: 1294

 • Na Slovensku již třetí ohnisko výskytu infekční anémie koní

  14. 02. 2018 16:00 − Zveřejněn před 100 dny

  Státní veterinární a potravinářská správa Slovenské republiky Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky vydala tiskovou zprávu, ve které oznamuje potvrzení dalšího ohniska výskytu infekční anémie koní.

  Autor: EQCH redakce Zdraví a veterinární péče Počet přečtení: 629

 • Nové logo ČJF official Již více než 62 tisíc korun se sešlo za pouhý jeden měsíc na účtu sbírky, kterou Česká jezdecká federace založila ve prospěch Heleny Terberové koncem prosince 2017. Ta utrpěla loni v dubnu vážné zranění páteře při vytrvalostních závodech ve Sloupu v Čechách.

  Autor: Tisková informace Zdraví a psychologie jezdce Počet přečtení: 568

 • Geneticky upravený super-kůň už v roce 2019?

  3. 01. 2018 11:00 − Zveřejněn před 142 dny

  Geneticky-upravení koně Geneticky modifikovaní koně pro rychlost, sílu a skokové schopnosti se mohou narodit již v roce 2019. Vědci z Argentiny s úspěchem využili techniku s názvem Crispr a dokázali přepsat genomy klonovaných koní. Zdravá embrya, která prošla tímto procesem, budou implantována náhradním matkám do dvou let.

  Autor: Michaela Burdová Odborné studie Počet přečtení: 924

 • Barbora při práci Dobrých fyzioterapeutů je stále jako šafránu a to navzdory skutečnosti, že pooperační péče, rehabilitace i fyzioterapie jsou metody, které se na úspěšném uzdravení pacientů a jejich návratu do aktivního života zásadním způsobem podílí. Abych rozšířila vaše možnosti výběru, požádala jsem o rozhovor fyzioterapeutku Barboru Vopálenskou.

  Autor: Gabriela Rotová Zdraví a veterinární péče 16 Hodnocení: 3.8000 Počet přečtení: 5279

1 2 3 56

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: