Zdraví koně a jezdce

 • Silný zážitek! Biatlonistka Davidová se ujala nové role

  21. 05. 2020 08:00 − Zveřejněn před 4 dny

  logo Sport.cz Silný zážitek ji nasměroval do nové role, která ale pro její okolí nemůže být zase až takovým překvapením. Markéta Davidová opětovně dala najevo lásku ke koním a všemu, co s nimi souvisí, a celé to jen potvrzuje, že jejím světem zdaleka není jen biatlon, v němž jí patří pozice české jedničky.

  Autor: vap, Sport.cz Hiporehabilitace Přečteno: 126x

 • Pomohou kmenové buňky při léčbě měsíční slepoty koní?

  20. 05. 2020 06:00 − Zveřejněn před 5 dny

  V terapii této choroby by se mohly uplatnit kmenové buňky Měsíční slepota koní neboli equinní rekurentní uveitida (ERU) je nejčastěji diskutované onemocnění očí koní nejen v chovatelských kruzích, ale i v odborné literatuře. Jde o imunitně zprostředkované onemocnění způsobující opakované nebo přetrvávající zánětlivé epizody, které mohou vést k oslepnutí, a zároveň se také jedná o nejčastější příčinu...

  Autor: Ing. Petra Černá Zdraví a veterinární péče Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 281x

 • Deník.cz Vyškovské sdružení Piafa se ocitlo ve ztrátě. Organizace, která se stará o pomoc potřebným a poskytuje terapie a rehabilitace, se musela sama obrátit na své příznivce s prosbou o podporu.

  Autor: Jakub Dostál Hiporehabilitace Přečteno: 119x

 • Trauma očí: Poranění hlubokých struktur oka

  14. 05. 2020 06:00 − Zveřejněn před 11 dny

  K poranění hlubokých struktur oka koně může dojít následkem ostrého, nebo tupého traumatu V minulém článku jste se dozvěděli o nejčastějších traumatech očí u koní – o poranění rohovky. Dnes si něco řekneme o méně častém, ale o to závažnějším problému, a to o zranění hlubokých struktur oka.

  Autor: Kateřina Junghansová Zdraví a veterinární péče Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 314x

 • Léčit teplem, láskou a hlavně pohybem. To umí jen kůň

  12. 05. 2020 20:00 − Zveřejněn před 13 dny

  Český rozhlas Léčba koňskou láskou, koňským teplem a hlavně koňským pohybem – to je hipoterapie. Pohyb koně je zcela unikátní. Kůň totiž vytváří trojrozměrný pohyb.

  Autor: jsl Hiporehabilitace Přečteno: 118x

 • Ze sedla koně ku zdraví

  10. 05. 2020 12:00 − Zveřejněn před 15 dny

  Deník.cz Děti s handicapem z Královéhradeckého kraje by rády vyrazily do hor na terapeutické jízdy na koních. Právě probíhá jarní část programu ČSOB pomáhá regionům, která nabízí možnost podpořit veřejně prospěšné projekty v krajích.

  Autor: Jiří Humplík Hiporehabilitace Přečteno: 84x

 • Porod hříběte prakticky

  8. 05. 2020 07:00 − Zveřejněn před 17 dny

  Hříbě Předkládáme vám další díl stručného manuálu „Jak si nezabít koně“. Stejně jako minule bude povýtce praktický, hluboké teoretické rozbory jako prostý terénní zvěrodoktor nechám povolanějším. Zvolila jsem téma pro toto období aktuální – porody.

  Autor: MVDr. Eva Klementová Zdraví a veterinární péče 1 Přečteno: 655x

 • Rozhoduje o tom, jak jezdíme, i to, jak voníme? Zřejmě je to tak!

  6. 05. 2020 07:00 − Zveřejněn před 19 dny

  Koně vykazovali jasné změny v autonomní činnosti nervového systému - zvýšenou úroveň vzrušení - když byli konfrontováni s pachem lidského strachu a štěstí Určitě jste se s tím již mnohokrát setkali. Jeden a tentýž kůň reaguje na jednoho konkrétního člověka úzkostně, při kontaktu s ním se ihned stává obezřetným, znervózní a raz dva je k smrti vyděšený, ocitne-li se ale ve společnosti někoho jiného, jako mávnutím kouzelného proutku se uklidní, je zvědavý a vyrovnaný. Nepochopitelné? Nevysvětlitelné? Něco mezi...

  Autor: Gabriela Rotová Odborné studie Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 985x

 • Deník.cz Rakovnický deník v době pandemie koronaviru spustil seriál „Sportovci v karanténě“. Nahlédněte s námi pod pokličku rakovnických sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila?

  Autor: Miroslav Koloc Nehody a prevence Přečteno: 216x

 • S gynekologem o ženách a dívkách ve stájích a v sedle

  4. 05. 2020 06:00 − Zveřejněn před 21 dny

  Poruchy ovulace se většinou projeví prodloužením nebo úplným výpadkem menstruačního cyklu V současné době stále narůstá procento žen, které mají gynekologické problémy anebo nemohou otěhotnět. Jsou v této souvislosti jezdkyně a ošetřovatelky druh v ohrožení? Jsou pohybové aktivity spojené s koňmi zdravé, anebo existuje i určitá míra rizika? Je moudré se motat kolem koní i v době těhotenství? A co kapitola časný návrat do sedla v době poporodní? O...

  Autor: Gabriela Rotová Zdraví a psychologie jezdce 4 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 3056x

1 2 3 70

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: