Zdraví a veterinární péče

 • Koně mají ve Francii kliniku, kde se o ně starají stejně jako o lidi

  1. 02. 2019 08:00 − Zveřejněn před 16 dny

  Hobby.cz Ve francouzském Marcy-l’Etoile je každoročně hospitalizováno na 1 500 koní a další sem docházejí ambulantně. Klinika byla založena v roce 1998 na veterinárním kampusu o 44 hektarech školy VetAgro Sup.

  Autor: Marek Burza Zdraví a veterinární péče Počet přečtení: 252

 • Co dělat, když "něco" není, jak má být

  11. 01. 2019 08:00 − Zveřejněn před 37 dny

  Detail ošetření Ne každý z nás, majitelů koní, je tak přehnaně zodpovědný, aby po nocích studoval vše, co s chovem koní a jezdectvím souvisí. Je toho totiž příliš mnoho. Držet krok s novými poznatky v oboru veterinárního lékařství, etologie, krmivářství, vydělávat na "běžný provoz" svého čtyřnohého partnera a ještě zodpovědně obsáhnout vše, co potřebujeme nezbytně...

  Autor: MVDr. Zuzana Zápalková Zdraví a veterinární péče Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1381

 • Mýty a fakta kolem chiropraxe

  10. 12. 2018 05:00 − Zveřejněn před 69 dny

  Obrázek páteře a míchy V souvislosti s chiropraxí se v našich hipologických luzích a hájích zabydlelo mnoho mýtů a polopravd. To mnohdy úspěšně brání tomu, abychom tuto mimořádně účinnou metodu mohli bez obav u svých koní využívat. Tyto mýty a polopravdy živí nejen nedostatečně fundované komentáře na sociálních sítích, ale mnohdy i terapeuté pracující jinými metodami. Další...

  Autor: MVDr. Zuzana Zápalková Zdraví a veterinární péče Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1035

 • iDNES.cz Suché počasí způsobilo, že bylo letos málo trávy, a tak se zvířata mohou napást i plodů, které se za normálních okolností mezi stébly ukryjí. Za větší výskyt otrav, které se objevily v průběhu podzimu, je zodpovědný javor klen, jehož nažky a semenáčky obsahují toxin hypoglycin A.

  Autor: Ondřej Krutilek Zdraví a veterinární péče Počet přečtení: 539

 • Lidovky.cz Teplý podzim přinesl smrt desítkám koní. Kolem pastvin dozrály v minulých týdnech nažky javorů, které jsou pro koně velmi nebezpečné, po jejich konzumaci umírají. Javor klen totiž obsahuje toxin, který způsobuje selhání koňského srdce.

  Autor: Magdaléna Langová Zdraví a veterinární péče Počet přečtení: 737

 • Případy z praxe chiropraxe

  12. 11. 2018 05:00 − Zveřejněn před 97 dny

  Detail ošetření Chiropraxe se v našich českých stájích teprve zabydluje. Dezinformací máme možná více než informací, praktické zkušenosti postupně získáváme. Pod pokličku tohoto oboru, tedy na případy z praxe chiropraxe, se dnes podíváme s MVDr. Zuzanou Zápalkovou.

  Autor: MVDr. Zuzana Zápalková Zdraví a veterinární péče Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1504

 • Atypická myopatie koní - hrozba skrytá v barvách podzimu

  15. 10. 2018 07:00 − Zveřejněn před 126 dny

  Pokud nevíte, jaký druh javoru roste na konkrétním stanovišti, konzultujte s botanikem, dendrologem nebo použijte některou z mobilních aplikací V tomto ročním období neohrožuje naše koně jen proměnlivé počasí a s ním spojené respirační a kožní onemocnění. Závažnou hrozbou, především pro koně chované na pastvinách, je také atypická myopatie koní. Právě nyní totiž padají a dozrávají nažky javorů, jejichž konzumace je s atypickou myopatií koní spojována.

  Autor: MVDr. Zuzana Drábková Zdraví a veterinární péče 1 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 15010

 • Boj o morální povědomí lidí - pokuta za krmení cizích zvířat

  14. 10. 2018 15:00 − Zveřejněn před 127 dny

  Cedulky v Milovicích bohužel neodradí návštěvníky od krmení - jednu z klisen to již stálo život... Po sociálních sítích v současné chvíli koluje petice požadující zákaz krmení cizích zvířat pod pokutou 100 tisíc korun. My, koňáci, tuto iniciativu samozřejmě velmi vítáme, mnozí z nás mají totiž osobní zkušenost s náklady na léčbu překrmených koní a ti, které tato nemilá komplikace postihla, vědí bohužel velice dobře, jak bolestivá pro koně, citově...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Zdraví a veterinární péče Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 8388

 • Zázraky pod taktovkou chiropraxe

  10. 10. 2018 10:00 − Zveřejněn před 131 dny

  mv Chiropraxe se v posledních letech pod střechami našich stájí a přístřešků pomalu ale jistě "zabydlela". To ale mnoho nemění na skutečnosti, že se kolem tohoto nezávislého oboru medicíny, který se specializuje na diagnostiku a léčbu mechanických postižení vazů, kloubů a páteře, vynořilo, společně s mnoha poloamatérskými "praktikanty", i mnoho nejasností a...

  Autor: MVDr. Eliška Horáčková Zdraví a veterinární péče Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 4705

 • Deník.cz Kvůli nezodpovědnému chování kolemjdoucích přišla provozovatelka obory v Doudlebách nad Orlicí na Rychnovsku o dva ze svých tří koní.

  Autor: Jana Kotalová Zdraví a veterinární péče Počet přečtení: 638

1 2 3 29

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: