Zdraví a veterinární péče

 • Equinní koronavirus

  6. 02. 2020 06:00 − Zveřejněn před 18 dny

  Coronavirus - schema Zatím autority nebijí na poplach ohledně šíření tohoto nedávno objeveného viru u koní, i když zahraniční jezdecká média se o něj začala živě zajímat v souvislosti s epidemií koronaviru v Číně. Je důvod k obavám? Vypadá to, že zatím ne. ECoV je záležitostí především USA, ale nelze pominout, že ani Evropa už není bílé místo.

  Autor: Michaela Burdová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 988x

 • Protahování koní od A do Z: pasivní strečink

  4. 02. 2020 06:00 − Zveřejněn před 20 dny

  Obrázek 1 V minulém díle našeho seriálu jsme si řekli obecné informace o protahování neboli strečinku. Dneska se zaměříme na pasivní strečink – víte jak na něj a hlavně kdy ho provádět?

  Autor: Zuzana Zápalková Zdraví a veterinární péče Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 2519x

 • Senát vrátil do hry zpřísnění trestů za týrání zvířat

  3. 02. 2020 10:00 − Zveřejněn před 21 dny

  ekolist.cz Senát vrátil do hry zpřísnění trestů za týrání zvířat a provozování tzv. množíren. Za týrání zvířat by mělo hrozit místo pěti až šest let vězení. Za chov zvířat v nevhodných podmínkách, tedy za provozování množíren, by mohlo v krajním případě hrozit až deset let vězení.

  Autor: ČTK Zdraví a veterinární péče Přečteno: 145x

 • Když v senáži číhá smrt

  30. 01. 2020 06:00 − Zveřejněn před 25 dny

  Botulismus1 Výživná, chutná, neprašná – benefity pečlivě vyrobené senáže využívají mnozí chovatelé koní. Druhou stranou mince vydatného krmiva je riziko, že udeří neviditelný zabiják skrývající se v útrobách balíku. Sice se jedná o ojedinělé případy, ale bohužel většinou končí tragicky. Nedávno si otrava botulotoxinem vyžádala životy pěti koní na Táborsku....

  Autor: Michaela Burdová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 4454x

 • Chovat jako v bavlnce?

  29. 01. 2020 06:00 − Zveřejněn před 26 dny

  Dostatek pohybu ve výběhu nebo na pastvině je základ vhodného managementu vysokobřezí klisny Leden se pomalu ale jistě blíží ke svému konci a jaro je už skoro na dohled. Téma péče o klisny v poslední fázi březosti je tedy již více než aktuální. Jistě, jsou mezi námi velmi zkušení chovatelé, nejedno hříbě ale přijde letos na svět i ve stájích, kde dostatek praktických zkušeností zatím třeba trochu chybí. Oprášit otazníky kolem reprodukce tedy není...

  Autor: Gabriela Rotová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 1115x

 • Artróza u koní

  21. 01. 2020 06:00 − Zveřejněn před 34 dny

  Až 33% koní trpí dříve či později nějakou formou degenerativního kloubního onemocnění Onemocnění kloubů patří mezi nejčastější příčiny kulhání u koní a snížení jejich využitelnosti ve sportu. Odhadem až 33 % koní trpí dříve či později nějakou formou degenerativního kloubního onemocnění.

  Autor: MVDr. Lucie Formanová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 1535x

 • Intenzivní práce při nízkých teplotách? Raději opatrně!

  7. 01. 2020 06:00 − Zveřejněn před 48 dny

  V zimních měsících pracujte s koňmi s rozumem, věnujte pozornost nejen kašli, ale i výtoku z nozder Letošní zima opět tak trochu usnula na vavřínech. Je k nám laskavá a milosrdně se drží teplot kolem bodu mrazu. Co není ale může být a pořádný mráz na nás ještě nejspíš přece jen zuby vycení. Cval po zasněžených pláních je sice doslova pohádkový, ale touto romantikou bychom se neměli nechat zaslepit. Pokračovat v běžném pohybovém managementu, „jako by se...

  Autor: Gabriela Rotová Zdraví a veterinární péče Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1704x

 • Protahování koní od A do Z

  6. 01. 2020 06:00 − Zveřejněn před 49 dny

  Při protahování se délka svalových vláken zvětšuje Do našich tréninkových lekcí nebývá strečink zařazován až tak pravidelně a v takovém rozsahu, jak by si zasloužil. A to přestože je jeho přínos neoddiskutovatelný. Proč a z jakých důvodů by protahování nemělo být popelkou naší pravidelné práce? To nám v několika dílech svého seriálu přiblíží osoba nad jiné povolaná, MVDr. Zuzana Zápalková.

  Autor: Zuzana Zápalková Zdraví a veterinární péče Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 2097x

 • Lymská borelióza u zvířat

  12. 12. 2019 06:00 − Zveřejněn před 74 dny

  Nejčastější příčinou nákazy lidí i zvířat je přisátí infikovaného klíštěte Lymská borelióza je bakteriální onemocnění, které se netýká jen člověka, ale i mnoha druhů domácích a divoce žijících zvířat. Přenašečem onemocnění je v našich podmínkách především klíště obecné. Mírné zimy a teploty nad nulou tomuto parazitovi prospívají, a proto ani uprostřed prosince není dobré usínat na vavřínech...:) Dnes si tedy znovu projdeme...

  Autor: MVDr. Lucie Formanová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 854x

 • Prohlášení ČJF k infekci herpes virus

  8. 12. 2019 19:00 − Zveřejněn před 78 dny

  ČJF logo V průběhu mezinárodních parkurových závodů GCT Prague PlayOffs 2019 zkolabovala klisna české jezdkyně a byla neprodleně odvezena na veterinární kliniku s podezřením na neurologické potíže. Po dalších následných vyšetřeních byla potvrzena nákaza herpes virem.

  Autor: Tisková informace Zdraví a veterinární péče Přečteno: 439x

1 2 3 32

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: