Závěrečné podzimní závody na Suché

5. 10. 2014 Michaela Javůrková Autor fotek: Javůrková Michaela

V sobotu 4. října Jezdecký klub Hřebčín Suchá pořádal v areálu Jízdárny Suchá poslední závody jezdecké závody sezony 2014. Na sluncem zalitém kolbišti se konalo celkem pět skokových soutěží, jejichž průběh byl nejednou velmi zajímavý.

Zahajovalo se SO do 90cm, kde bezkonkurenčně nejrychlejším a samozřejmě čistým výkonem ukořistila vítězství Tereza Lipanská s Kačenkou z JK Sloupnice. Druhá byla domácí zástupkyně, Sára Finsterle a Molenhorn´s Revita (JK Hřebčín Suchá). Jezdeckou stáj Dulínek reprezentuje jezdec na bronzové příčce, Martin Dulínek s Dakotou 11.

V druhé soutěži, parkuru stupně Z na limitovaný čas, se o vítězství musely podělit hned dvě jezdkyně – Lucie Šrámková a Gnoel a domácí Sára Finsterle s Molenhorn´s Revitou, jejich výsledek byl naprosto totožný – 0 trestných bodů a odchylka od limitu 0,37 s. Třetí místo obsadila Lucie Šebková a Sunny J (JK Polsko).

*

Ne úplně zvykem bývá, aby se na Suché skákal žolík – nicméně třetím parkurem byla atraktivní SO do 115 cm se žolíkem. Nejrychleji a s plným počtem bodů překonala parkur Petra Poláčková s Minelou z Hradeckého jezdeckého klubu. Stříbrná příčka náležela Richardu Pletnickému a Caltero (JK Rimex). Jako třetí se poté umístila Pavlína Záhorová a Suzie Q (JK Kněžičky).

Na startovní listině dvouhvězdového L bylo 40 dvojic. Pouhých devět jich postoupilo do druhé fáze parkuru a jen jediná dvojice prošla i druhou fází bez přídělu trestných bodů – Rudolf Doležel a Casiopea 7, zástupci domácího JK Hřebčín Suchá. Druzí na výsledkové listině, Ondřej Málek a Diroschka (Sportovní stáj Málek), sice překonali druhou fázi bez penalizace za shození, nicméně překročili stanovený čas a jejich výsledek byl 1 trestný bod za čas. Třetí byla vítězka předchozí soutěže, Petra Poláčková s Minelou.

*

Vrcholem závodů bylo S*, které se opět jelo na dvě fáze. První pětka nejlepších v této soutěži byla v druhé fázi bezchybná a rozhodoval pouze čas. Nejrychleji dokázal zajet druhou fázi opět Rudolf Doležal s Casiopeou 7 a mohl se tak radovat z druhého vítězství dne. Pomyslnou stříbrnou medaili získala Martina Šoupalová s Ideou K (Showpal Equiteam). Třetí místo obsadila Mirka Skřivanová ml. s For Lifem 3 (Stáj Manon). Čtvrté místo patřilo Kateřině Malé se Zipem 1 (Malá jezdecká společnost). Poslední dekorovaná pozice náležela MVDr. Zuzaně Plundrové s Benthe (JS Plundra).

Podzimními závody sice skončila jezdecká sezona na Suché, ovšem to neznamená, že se budeme mimo sezonu nudit. Čekají nás akce pro děti, veřejné tréninky a jezdecká soustředění. Na shledanou zase někdy na Suché!

Výsledkové listiny najdete pod článkem.

Miloslav Příhoda

První ročník Zimní jezdecké ligy vyhráli Zlatí lvi, které v Královicích při finále reprezentovali Jiří Tměj s Miloslavem Příhodou. Ten byl doslova…

Skvělá zpráva nejenom pro fanoušky parkurového sportu. Global Champions Prague Playoffs se vrátí do O2 areny – organizátoři z Czech Equestrian Teamu…