Zajímavosti

 • Jaký byl první PRAGUE PONY CUP 2018

  24. 05. 2018 20:00 − Zveřejněn včera

  Mister T of Catchpool Veletrh FOR HORSE v letošním roce rozšířil počet významných hipologických akcí v ČR. Připojil se k rodině úspěšných veletrhů FOR KIDS, AKTIV 55+ a FOR PETS, které zhlédlo během čtyř dnů téměř 36 000 návštěvníků. Zajímá vás, jak probíhá příprava speciálního předvadiště na takovou akci a jaký byl první ročník výstavy Prague Pony Cup?

  Autor: Iveta Lewingerová, Rafifa Hamoudová Výstavy a show Počet přečtení: 63

 • Vychází kniha „Selská historie pokračuje“

  21. 05. 2018 08:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Logo Asociace soukromých zemědělců Počátkem května vyšla u příležitosti 20. výročí založení Asociace soukromého zemědělství ČR kniha „Selská historie pokračuje“, kde se na 372 stranách lze dočíst o 26 z jejích regionálních organizací či členských spolků a celkem 213 členech.

  Autor: Tisková informace Koně v umění Počet přečtení: 228

 • Žádaná novinka v nabídce EQUISERVIS: půjčovna!

  20. 05. 2018 18:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Equiservis otevírá půjčovnu jezdeckého vybavení EQUISERVIS slaví 25 let a pomáhá plnit sny, možná těm nejmenším, možná právě vám… Investice do nákupu jezdeckého vybavením nemusí být první krok, využijte naší půjčovny a vyhoupněte se rovnou do sedla.

  Autor: tým Equiservisu PR článek Počet přečtení: 358

 • Stovky koní uhynuly v nizozemském přírodním parku Oostvaardersplassen Návrat velkých kopytníků do evropské krajiny má i svoji neradostnou tvář. Stovky koní plemene Konik Polsky uhynuly v průběhu letošní zimy a jara v nizozemském přírodním parku Oostvaardersplassen.

  Autor: Gabriela Rotová Ze zahraničí Počet přečtení: 644

 • iDNES.cz Pompeje byly před téměř dvěma tisíci lety pohřbeny pod pěti metry popela. Zemřelo tu šestnáct tisíc mužů, žen a dětí a v současnosti zde mohou turisté vidět zkamenělé ostatky několika desítek z nich. V Pompejích však po výbuchu sopky neumírali jen lidé, vědci tento týden nalezli také unikátní pozůstatky koně.

  Autor: Jiří Novák Různé Počet přečtení: 413

 • Vlk obecný Výživa psů je obecně kontroverzní a problematické téma. Můžeme zde pozorovat jistou podobnost s výživou lidí, jelikož cílem výživy psů je zajistit zvířeti dobré zdraví, dlouhověkost a kvalitní život. V oblasti výživy psů taky prakticky neexistuje nezávislý výzkum, většinu studií si zadávají velké krmivářské firmy.

  Autor: MVDr. Zuzana Zápalková, NUTRIN s.r.o. PR článek Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1884

 • Divocí koně se zabydlují v Podyjí

  11. 05. 2018 12:00 − Zveřejněn před 14 dny

  Divocí koně se zabydlují v Podyjí Na Havranickém vřesovišti a Mašovické střelnici se zabydluje jedenáct zvířat dovezených z Anglie. Divocí koně budou pomáhat udržovat dvě unikátní lokality v Národním parku Podyjí a chránit je před zarůstáním.

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 646

 • iDNES.cz Extrémní sucho v západoamerickém státě Arizona způsobilo pohromu na území indiánského kmene Navajů. Uhynulo tam stádo čítající více než sto divokých koní, kteří marně hledali vodu ve vyschlém jezeře.

  Autor: ČTK, iDNES.cz Ze zahraničí Počet přečtení: 718

 • Vary zdobí pískový Masaryk na koni, sochař ho tvořil devět dní

  10. 05. 2018 09:00 − Zveřejněn před 15 dny

  iDNES.cz Karlovy Vary mají novou atrakci. Před Mlýnskou kolonádou vytvořil výtvarník Tomáš Bosambo další pískovou sochu, tentokrát T. G. Masaryka na koni. Městu ji slavnostně předá odpoledne. Práce na ní mu trvala devět dní.

  Autor: Jana Plechatá Koně v umění Počet přečtení: 631

 • Formanka Jana Šůsová zdědila koně po tátovi

  9. 05. 2018 16:00 − Zveřejněn před 16 dny

  Novinky.cz logo Na nádvoří plzeňského pivovaru pomalu vjíždí vůz tažený dvěma světlohřívými ryzáky. Na kozlíku sedí štíhlá hnědovláska, která povely valacha i kobylku bezpečně ovládá. Jana Šůsová, jediná formanka v Česku, je třetí generací svého rodu. Po Plzni rozváží nápoj, který město proslavil.

  Autor: Lucie Jandová Různé Počet přečtení: 690

1 2 3 385

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: