Zajímavosti

 • Na úpatí Brd koně pomohou s výukou angličtiny

  26. 01. 2020 18:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Deník.cz V obci Černolice proběhnou na jaře tři sobotní workshopy pro děti s intenzivní anglickou konverzací s rodilým mluvčím a zážitkovou pedagogikou s koňmi.

  Autor: Erik Onoda Různé Přečteno: 72x

 • Proslulé istanbulské kolesky mají možná odzvoněno

  25. 01. 2020 10:00 − Zveřejněn před 3 dny

  Novinky.cz logo Byl to jeden z nejoblíbenějších výletů v Istanbulu - lodí na některý z Princových ostrovů v Marmarském moři a pak jízda v kolesce tažené koňmi. Dny takových projížděk ale zřejmě skončily, neboť guvernér Istanbulu nedávno oznámil, že na tři měsíce pozastavuje jejich provoz v důsledku epidemie, která odhalila alarmující zdravotní stav koní. Píše o tom...

  Autor: ČTK Ze zahraničí Přečteno: 95x

 • Lidovky.cz Série úmrtí koní na kalifornském dostihovém závodišti Santa Anita se nezastavila ani v novém roce. O uplynulém víkendu přišla v důsledku zranění na tamní dráze o život tři zvířata. Při dvoudenních závodech v pátek a v sobotu museli být uspáni dva koně, v neděli další po nehodě při tréninku. Počet obětí v Santa Monice od předloňského prosince stoupl podle...

  Autor: ČTK Ze zahraničí Přečteno: 131x

 • FOR HORSE 2020 už ladí svůj program

  23. 01. 2020 06:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Už teď se můžete těšit na FOR HORSE 2020! Dubnový veletrh FOR HORSE se nezadržitelně blíží a i v letošním roce přinese odborné a laické veřejnosti mnoho zajímavého jak z oblasti jezdeckých potřeb a krmivářství, veterinárních a kosmetických přípravků, tak i novinky a trendy v přepravě koní, ustájení a komplexního vybavení současných jezdeckých a pastevních areálů.

  Autor: Tisková informace Výstavy a show Přečteno: 510x

 • Kdo chrání koho? Koně skáčou ve Španělsku přes oheň již 500 let

  22. 01. 2020 10:00 − Zveřejněn před 6 dny

  ČT24 Španělská tradiční slavnost „Luminarias“ má své obdivovatele i odpůrce. Ve vesnici San Bartolomé de Pinares se každoročně vydávají desítky jezdců a jejich koně na ohnivou cestu. Ta je jakýmsi očistným rituálem, který má zvířatům přinést ochranu. Akce se koná v den svátku svatého Antonína, patrona domácích zvířat.

  Autor: /ize/ Jezdecké hry a tradice Přečteno: 126x

 • Blesk logo Filipínská sopka Taal dál chrlí lávu a popel, který pokrývá města a vesnice ležící v její blízkosti. Před nebezpečím erupce utekly tisíce lidí, kteří museli opustit své domovy. A také svá zvířata. Jenže někteří se pro své psy, koně a dobytek vrátili. Pohled, který se jim naskytl, je šokoval.

  Autor: Darina Jíchová Ze zahraničí Přečteno: 133x

 • Jaké hlavní změny přináší novela veterinárního zákona?

  20. 01. 2020 11:00 − Zveřejněn před 8 dny

  SVS logo Ve středu 15. 1. 2019 nabývá účinnosti rozsáhlá novela zákona o veterinární péči (veterinárního zákona). Změny se dotknou například chovatelů psů, ale také provozovatelů potravinářských podniků či provozovatelů jatek. Následující text shrnuje nejzásadnější a nejdiskutovanější změny, které novela, jejíž finální znění poměrně výrazně ovlivnily...

  Autor: Tisková informace, Mgr. Petr Vorlíček Koně a zákon Přečteno: 216x

 • Blesk logo Jako na Divokém západě si ve středu mohli připadat obyvatelé Šumperka. Ulicemi města se totiž prohnalo celé stádo koní.

  Autor: Pavel Ryšlink Různé Přečteno: 270x

 • Galavečer ČJF se blíží Již v sobotu 25. ledna od 18.00 hodin proběhne v Národním domě na Vinohradech galavečer České jezdecké federace. Návštěvníci i letos budou mít šanci vyhrát některou z velmi atraktivních a hodnotných cen. Přijďte se pobavit a neodejdete s prázdnou!

  Autor: Tisková informace Přečteno: 114x

 • Sousedé zachraňují zpustošené koně

  17. 01. 2020 18:00 − Zveřejněn před 11 dny

  Deník.cz O sedm zcela znečistěných, vyhladovělých a nemocných malých koní se nyní starají v ochranném útulku zvířat ve Freistadtu, píší OÖN.

  Autor: Vladimír Majer Ze zahraničí Přečteno: 293x

1 2 3 419

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: