Zajímavosti

 • EQCH a naše i vaše další cesta...

  20. 01. 2017 08:00 − Zveřejněn včera

  Zima je tu ...aneb co nového v redakci. Tištěné časopisy mají něco jako úvodník nebo „slovo šéfredaktora“, kde si čtenáři mohou přečíst něco o tom, co se honí v hlavách jejich tvůrců. My nic takového nemáme, ale přesto máme pocit, že díky možnosti reagování on-line k vám máme blíž než běžné tištěné časopisy. Tak nás napadlo, že bychom něco podobného měli...

  Autor: EQCH redakce Z redakce 2 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1397

 • Farmář z Novohradských hor navazuje na předky

  14. 01. 2017 21:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Bývalý profesionální ochránce přírody žije s rodinou v novohradské divočině. Bez televize, jen se stádem koní, ovcemi a několika kočkami bydlí v dřevěném domku už od poloviny devadesátých let.

  Autor: iREGIONY / Antonín Pelíšek Různé Počet přečtení: 429

 • iDNES.cz Asi dvacítka vězňů z arizonské věznice vstává každý den za svítání, aby se postarala o koně dřív, než začne pražit slunce. Umísťují udidlo, utahují popruhy a odstraňují spečené bláto z kopyt. Koně na oplátku většinou poslušně dělají, co se od nich žádá. Jak zvířata, tak vězni si teprve zvykají, jaké to je žít v zajetí.

  Autor: iDNES.cz / Anna Barochová Ze zahraničí Počet přečtení: 316

 • Bylinky ve výživě koní (a lidí)

  10. 01. 2017 05:00 − Zveřejněn před 11 dny

  Pampeliška lékařská Byliny a jejich léčivé účinky jsou využívány již tisíce let. Po celou dobu jsou považovány za součást zdravé výživy nejen lidí, ale i zvířat a jsou dobrým pomocníkem při řešení zdravotních problémů. Ve volné přírodě se koně mohou pohybovat po velkých plochách, vyhledávají rostliny a různorodé bylinky, které ukusují, a jsou tak schopni přijmout látky,...

  Autor: Alžběta Patková - NUTRIN s.r.o. PR článek Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 2318

 • Stádo čtrnácti klisen v novém domově Divocí koně pocházející z anglického Exmooru budou od letošního roku pomáhat udržovat dvě unikátní lokality v Národním parku Podyjí. Na Mašovické střelnici a Havranickém vřesovišti by se mělo zabydlet jedenáct zvířat dovezených z Anglie. Přípravy na jejich příjezd odstartovaly vloni v září.

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 320

 • Koně mezi nebem a zemí

  5. 01. 2017 05:00 − Zveřejněn před 16 dny

  Sharlene Lindskog-Osorio: Čtyři koně apokalypsy Bujní koně apokalypsy už možná netrpělivě podupávají za dveřmi osudu lidstva. Básníkům napoví rým voda z pramene, kde kopyto Pegase udeřilo, a Diomedovy klisny už jsou jen noční můrou. Koně v lidské představivosti a víře mohou létat, přinášet mír i zkázu. Připomeňme si ve zkratce ty nejznámější.

  Autor: Michaela Burdová Různé 1 Počet přečtení: 1292

 • Zima Jak jste se již dozvěděli v předchozích dílech - víkendy, svátky, prázdniny platí pouze pro normální lidi, nikoli pro koňaře. Jakékoli dny sváteční nás sice nechávají chladnými, protože koně musí žrát i s... (ono druhé) v pátek nebo svátek, když už nás přinutí rodinní příslušníci, tak tedy z povinnosti přijdeme ze stáje domů dříve... Vánoce však...

  Autor: Lucie Franková Různé 3 Počet přečtení: 8969

 • Když se svěří... Katka Mrázová

  29. 12. 2016 07:00 − Zveřejněn před 23 dny

  Vnitřní - vnější = průšvih zdejší Draace. Opravdu ji musíme představovat? :-) Pisatelka skvělých fejetonů a vtipných příběhů ze života, pravidelná přispěvatelka nejen zde na EQCH. Věříme, že vás stejně jako ostatní její texty potěší a pobaví i její "zpověď".

  Autor: EQCH redakce Kdo je kdo Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 3579

 • Na co koukat nejen o Vánocích aneb filmy o koních

  28. 12. 2016 07:00 − Zveřejněn před 24 dny

  Alexander Máme teď krásné období, kdy se najde čas třeba i na zhlédnutí nějakého toho filmu. A jak jinak, než o koních! Takže - máte volný čas a chuť podívat se na film? Nechte se inspirovat naším přehledem!

  Autor: Eva Holubcová Různé 16 Počet přečtení: 6421

 • Díky vůli a odvaze nevidomá Martina zvládla i jízdu na koni

  24. 12. 2016 22:00 − Zveřejněn před 28 dny

  Český rozhlas Občas se stane, že lidé s handicapem dokážou i to, před čím i leckterý zdravý člověk couvne. Příkladem je i odhodlání nevidomé masérky Martiny, která se navzdory ztrátě zraku snaží o úspěšný a maximálně soběstačný život.

  Autor: ČRo Radiožurnál / Ivan Studený Různé Počet přečtení: 179

1 2 3 313

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: