Zajímavosti

 • Koně Převalského se vrací do Brna. Zoo má dvě nové klisny

  15. 09. 2019 20:00 − Zveřejněn před 3 dny

  Deník.cz Po dvouměsíční přestávce se lidé v brněnské zoo opět pokochají pohledem na koně Převalského. Do Brna totiž z pražské zahrady dorazily tento týden dvě klisny.

  Autor: Eliška Gáfriková Různé Přečteno: 77x

 • Novinky.cz logo Festival lovecké hudby a myslivosti, Lesní tvoření nejen pro děti, Prohlídky hradu, Fotografie lesa a zvěře, Expozice děl Václava Chaloupky a Borise Noska, Křest nových knih. Slavnosti na Křivoklátě proběhnou již v sobotu 14. září a připomenou výročí spojená s Velkou pardubickou.

  Autor: Ivana Kvasnicová Různé Přečteno: 82x

 • O víkendu do Kladrub!

  13. 09. 2019 09:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Kladruby Naruby... Navštivte v sobotu 14. září 2019 Národní hřebčín Kladruby nad Labem, kde se na závodišti koná již 4. ročník zábavného rodinného odpoledne KLADRUBY NARUBY. Těšit se můžete na představení starokladrubských koní, divadelní vystoupení, ukázky tradičních řemesel, jarmark, soutěže a hry pro děti.

  Autor: Tisková informace Pozvánky Přečteno: 95x

 • Americkým západem - pěšky a na koních od Mexika do Kanady

  12. 09. 2019 20:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Český rozhlas Další v řadě kvalitních obrazových publikací se strhujícím vyprávěním cestovatele Leoše Šimánka sugestivně líčí cestu z Mexika přes Pacifik Crest Trail - pacifickou hřebenovku k pohoří Severních Kaskád ve státě Washington až do Kanady.

  Autor: Leoš Šimánek, Milan Baják Jezdecká turistika Přečteno: 92x

 • Český rozhlas Víte, kde byste našli vůbec největší jízdárnu v České republice? Ve Světcích u Tachova v Plzeňském kraji. Spíš než technickou halu pro koně připomíná ovšem novorománská stavba z roku 1861 honosný zámek. Nechybělo mnoho a budova, kterou si tu v závěru svého života nechal postavit slavný generál a majitel zdejšího panství Alfréd Windischgrätz, šla navždy k...

  Autor: Pavel Halla Různé Přečteno: 138x

 • Kudlanka nábožná Nového obyvatele mají od letošního roku stepi v bývalém vojenském prostoru u středočeských Milovic. Vědci tam poblíž obce Lipník poprvé zaznamenali výskyt exoticky vyhlížející kudlanky nábožné. Velký, sytě zelený až hnědý hmyz, jehož trojúhelníková hlava s velkýma očima připomíná vyobrazení mimozemšťanů ze sci-fi komiksů, se přitom ještě před...

  Autor: Tisková informace Různé Přečteno: 109x

 • Paleta událostí nadcházejícího víkendu září všemi odstíny!

  12. 09. 2019 08:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Seminář s Esther Weber - jízdárna a extreme trail Jevišovice Sport, chov, dostihy, vzdělávací semináře z oblasti jezdectví, veterinární prevence i podkovářství... Podzim se začíná vybarvovat a s ním i paleta plánovaných událostí. Vyberete si z nabídky tohoto týdne? Bylo by s podivem, kdyby ne! :)

  Autor: EQCH redakce Pozvánky Přečteno: 262x

 • Český rozhlas Už za Marie Terezie se Romové v Uhersku nejčastěji živili jako hudebníci a kováři. Velký rozkvět romského kovářství nastal v 19. století, kdy ve vesnicích vedle sebe působil romský i neromský kovář a navzájem si nekonkurovali. Neromští kováři totiž vyráběli větší věci z nového železa, zatímco romští kováři zpracovávali železo staré.

  Autor: Jana Šustová Koně a řemesla Přečteno: 75x

 • Odešel pan Otto Dlabola

  11. 09. 2019 12:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Pan Otto Dlabola Výrazná osobnost českého chovu koní a především koní plemene shagya arab, pan Otto Dlabola, zemřel ve čtvrtek 5. září 2019. Celoživotním profesním i soukromým zájmem a láskou pana Otto Dlaboly byli koně.

  Autor: Tisková informace Různé Přečteno: 204x

 • Podkovář drží rodinnou tradici a rozjel akci pro 8000 diváků

  10. 09. 2019 09:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Český rozhlas Jeho předkové byli drobní zemědělci a chovatelé koní. Jen co to šlo, se pak sám kovář a podkovář Josef Mlynář vrátil zpět k práci na rodinném statku a ke koním. Pro milovníky těchto zvířat pořádá každé září od roku 1999 v Borové Formanský den.

  Autor: Šárka Rusnáková Koně a řemesla Přečteno: 146x

1 2 3 410

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: