Zajímavosti

 • Proč vlastně kůň?

  15. 11. 2019 07:00 − Zveřejněn dnes

  Autorka s koňmi Proč vlastně lidé na koních jezdí a vyhledávají je i přesto, že důvod původní, totiž doprava lidí a nákladu, se stal povětšině nedůležitým? Jen si to vezměte, tu vrcholnou nelogičnost a nepraktičnost koňařova počínání…

  Autor: Eva Klementová Fejetony Přečteno: 2929x

 • Rány u koní a jejich léčba

  8. 11. 2019 12:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Odborný seminář Rány u koní a jejich léčba Tak zní název odborného semináře, který se koná 16. listopadu v Jezdeckém areálu Vasury Kolesa.

  Autor: Tisková informace Přečteno: 165x

 • ČT24 Američtí biologové objevili v opuštěných domech uvnitř uzavřené oblasti černobylské elektrárny nečekaná zvířata – stádo koní Převalského. Podle vědců to vypadá, že se zvířatům v zakázané zóně dobře daří.

  Autor: ČT24 Ze zahraničí Přečteno: 177x

 • S manžely Novotnými o černých perlách a splněných přáních

  8. 11. 2019 06:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Prostě si užíváme...:) Leoše a Moniku Novotných a jejich fríské klisny Tsjerry a Ciaru známe asi úplně všichni - z výstav, veletrhů i charitativních projektů. Mezinárodní výstava Kůň v Lysé nad Labem, charitativní projekt Koně pro Kapku naděje, Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu Animal Tech, pražský For Horse nebo třeba Mezinárodní výstava Koně v Akci se ve svých programech...

  Autor: Gabriela Rotová Kdo je kdo Přečteno: 1037x

 • iROZHLAS Asi to poslední, co by člověk na letišti čekal, je stádo divokých koní. Přesně to ale můžete potkat u Berlína, byť ono letiště je ještě pořád mimo provoz. Otevření nového obřího dopravního uzlu se odkládá už osm let a z hříbat, která původně měla okouzlovat pasažéry, mezitím vyrostli dospělí hřebci.

  Autor: Václav Jabůrek Ze zahraničí Přečteno: 123x

 • Novinky.cz logo Ruské Státní jezdecké dramatické divadlo Narty ze Severní Osetie v Kavkazu po 13 letech nečinnosti otevřelo své brány. Diváci tak mohli na vlastní oči vidět kousky, které byly naposledy ke zhlédnutí v roce 2006.

  Autor: /pal/, Novinky.cz Koně v umění Přečteno: 175x

 • Dny otevřených dveří na veterinárních klinikách

  31. 10. 2019 12:00 − Zveřejněn před 15 dny

  Program - Den otevřených dveří Veterinární klinika Heřmanův Městec Veterinární klinika Heřmanův Městec ve spolupráci s Klinikou chorob koní FVL VFU Brno srdečně zvou na dny otevřených dveří všechny zájemce z řad chovatelů, jezdců a majitelů koní.

  Autor: Tisková informace Přečteno: 178x

 • Deník.cz Slavkov u Brna - Lidé si v zámeckém parku ve Slavkově u Brna užívají příjemné podzimní počasí. Slunečné sobotní odpoledne jim jen občas kazí chladný vítr. Na procházkách obdivují sochy zobrazující mýtické bytosti a sedají si ke kašně. Nepřišli však jen na obyčejnou procházku.

  Autor: Jakub Dostál Hubertovy jízdy a hony Přečteno: 120x

 • Exmoor pony Do nové rezervace u Rokycan na západě České republiky přijela minulý týden skupina divokých koní z bývalého vojenského prostoru Milovice. Zvířata tam budou pomáhat s údržbou evropsky významné lokality, která chrání vzácné druhy v místech někdejšího vojenského cvičiště. Vznik nové rezervace na západě Čech zároveň pomohl se záchranou divokých koní ve...

  Autor: Tisková informace Různé Přečteno: 185x

 • Na slovíčko, pane Venturo

  30. 10. 2019 07:00 − Zveřejněn před 16 dny

  František Ventura a Eliot Jeho jméno známe z wikipedie – náš jediný jezdecký olympijský vítěz a jeho kůň Eliot. I když pan Ventura se na nás již mnoho let dívá shora, přinášíme vám tento unikátní rozhovor. Odpovědi jsou autentické, tak jak je on sám formuloval ve svých vzpomínkách, pouze otázky jsem si dovolila doplnit. Také máte pocit, že je jeden z nás a jen poněkud archaické...

  Autor: Katka Lipinská Různé Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 801x

1 2 3 414

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: