Zajímavosti

 • Vyhlášený nouzový stav uvěznil cirkus Šimek v Holešově

  1. 04. 2020 13:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Český rozhlas V Holešově na Kroměřížsku musí kvůli vládnímu nařízení o omezení pohybu zůstat cirkusová rodina. Nucenou přestávku využijí mimo jiné k opravám zázemí.

  Autor: Veronika Žeravová Různé Přečteno: 120x

 • ČT sport Jednou z nemnoha sportovních akcí, kterou nenarušila kronavirová stopka, protože skončila ještě dříve, než se pandemie v zámoří rozvinula, je série ve skijöringu. Ta začíná v některých oblastech USA nabývat na popularitě. Vyvrcholila v polovině března ve městě Midway v americkém státě Utah. Účastnilo se 250 trojic, což znamená kůň, jezdec a lyžař. Krátká...

  Autor: ČTK Ze zahraničí Přečteno: 84x

 • Jízda kolem osení přežila totality. Zkosil ji koronavirus

  31. 03. 2020 18:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Novinky.cz logo S naprosto mimořádnou situací kolem pandemie koronaviru se musí vypořádat i pořadatelé tradiční akce Jízda kolem osení, jejíž historie sahá až do první poloviny 17. století a která v novodobé historii nikdy nebyla přerušena. Jezdci na koních letos téměř jistě nevyjedou.

  Autor: Aleš Honus, Právo Jezdecká turistika Přečteno: 104x

 • Jak sedláci u Chlumce

  31. 03. 2020 13:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Šifra logo Proč nejsme potravinově soběstační? A jak se přihodilo, že se kdysi úrodné české lány, luhy, skaliny a háje mění v otrávenou poušť?

  Autor: Milan Vidlák Různé Přečteno: 147x

 • Park Mošnice Ve středu 25. března 2020 byly zahájeny práce na revitalizaci přírodně krajinářského parku Mošnice za účelem celkové obnovy parku spočívající v asanaci náletových a nepůvodních dřevin s cílem obnovit mozaikovité struktury krajiny s důrazem na výskyt zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů. Revitalizací dojde zejména k uvolnění solitérních dubů,...

  Autor: Tisková informace Různé Přečteno: 113x

 • Snad se budou konat, doufají pořadatelé Aviatické pouti nebo dostihů

  27. 03. 2020 17:00 − Zveřejněn před 10 dny

  iDNES.cz Chtěli se předvést a návštěvníkům připravit bohatý program. Aby ne, dvě výjimečné akce v kraji - Velká pardubická i Aviatická pouť, letos slaví kulatiny. Místo toho se připravují na možný krizový scénář, který už pořadatelé březnových akcí museli přijmout.

  Autor: Stanislava Králová Různé Přečteno: 118x

 • Deník.cz Větší část týdne sedá brzo ráno jeden z nejlepších českých žokejů Marek Stromský do svého vozu a vyráží směr Velké Karlovice. V obci, kde se točily populární seriály Doktor Martin a Strážmistr Topinka, má totiž své sídlo dostihová stáj Valencio. Šestačtyřicetiletý rodák ze Štěpánkovic pracuje u zkušeného trenéra Františka Holčáka.

  Autor: Roman Brhel Různé Přečteno: 220x

1 2 3 426

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: