Zajímavosti

 • Fieracavalli se bude konat ve dvou po sobě následujících termínech – 5.-8. listopadu a 13.-15. listopadu Bouřlivý rok 2020 přinesl změny i u 122. ročníku výstavy koní Fieracavalli, která se tak letos poprvé bude konat ve dvou po sobě následujících termínech – 5.-8. listopadu a 13.-15. listopadu. Organizátoři zdvojili program, aby v průběhu veletrhu rozptýlili očekávaných 160 tisíc návštěvníků.

  Autor: Tisková informace Výstavy a show Přečteno: 89x

 • iDNES.cz Nové vykopávky v jedné z nejstarších archeologických lokalit v regionu ukázaly, že Slované z velkomoravského období občas nakládali s těly svých zemřelých velmi neobvykle. V jednom z hrobů byl dokonce pietně pohřbený kůň.

  Autor: Michal Šverdík Různé Přečteno: 101x

 • Hřebčín v Kladrubech obnovuje podobu Krajinářského parku Mošnice

  8. 07. 2020 10:00 − Zveřejněn před 8 dny

  ekolist.cz Národní hřebčín Kladruby chce do konce roku dokončit revitalizaci Krajinářského parku Mošnice. Zmizí náletové a nepůvodní dřeviny, aby se vrátila původní mozaikovitá struktura krajiny, kde budou moci žít i chráněné druhy rostlin a živočichů. Prostor dostanou solitérní duby a obnoví se louky.

  Autor: ČTK Různé Přečteno: 92x

 • Vraníci, bunkry i loupežníci

  7. 07. 2020 17:00 − Zveřejněn před 9 dny

  Blesk logo Hrady, zámky, hory i nížiny a další stovky zajímavých cílů na vás čekají ve východních Čechách. Najdete zde turisticky provařené oblasti, ale i řadu přitažlivých, a poklidnějších míst.

  Autor: David Šprincl Různé Přečteno: 116x

 • iDNES.cz Na severovýchodě spolkové země Tyrolsko, v bezprostřední blízkosti německé hranice, leží zachovalé středověké městečko Kufstein, jehož hlavní dominantou je stejnojmenná monumentální pevnost. Doputoval sem i svatý Jan Nepomucký, který tu stráží most přes řeku Inn. Ta je důvodem, proč tu město i samotný hrad vznikly.

  Autor: Jan Sklenář Různé Přečteno: 116x

 • ekolist.cz Horské trávníky na úbočí hory Praděd a nedaleké Švýcárny v Jeseníkách od konce června opět spásají ovce, koně a krávy. V této části Chráněné krajinné oblasti Jeseníky tak podle odborníků pomáhají udržet cenné bezlesí. Pro horské podmínky byly vybrány kravky skotského náhorního skotu a koně huculského plemene z farmy ve Vernířovicích na Šumpersku....

  Autor: ČTK Různé Přečteno: 106x

 • Divocí koně na Červeňáku v Pardubicích nebudou

  5. 07. 2020 18:00 − Zveřejněn před 11 dny

  ekolist.cz Divocí koně v přírodní lokalitě Červeňák v Pardubicích kvůli podmínkám ministerstva obrany být nemohou. Bývalé armádní cvičiště musí být kompletně přístupné veřejnosti, ohrady pro koně by část oblasti zavřely. Přání ochranářů chovat tam koně z Exmooru se proto nesplní. ČTK to řekl primátor Martin Charvát (ANO).

  Autor: ČTK Různé Přečteno: 112x

1 2 3 435

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: