Zahajovací dostihy v Pardubicích

11. 05. 2017 07:00

Obrázky: 20

Autor: Monika Suchankova Foto: Suchánková Monika Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 792 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dne 8. května 2017 se otevřela dostihová sezóna na závodišti v Pardubicích. Kromě osmi dostihů na diváky čekala řada novinek, například nové logo Dostihového spolku, vybudovaná fan zóna či nové LED obrazovky.

Prvním dostihem letošní sezóny na závodišti v Pardubicích se stala Cena proutěnkářů (V. kat, 3 200 m, pro 4leté koně). Ihned po startu přešel do vedení Lodgian Whistle (ž. Jaroslav Myška, tr. Myšková Štěpánka, Jakub Myška-Myšková), pro kterého to byl první překážkový start. Avšak ani to mu nezabránilo, aby celý dostih odvodil a v cílové rovince pouze navyšoval náskok před druhým Medic, Nancy, Playmonka a Kubali.

Lodgian Whistle

Druhý dostih, který byl ještě o tři sta metrů delší, se také odehrál přes proutěné skoky. Jednalo se o Cenu mladých jezdců - pro mladé jezdce (IV. kat, pro 5leté a starší koně). Po startu se ujala tempa Golden Irene, ale před náběhem do cílové rovinky se lehce od ostatních odpoutala dvojice Linngar a Nikan (ž. Ján Mach, MVDr., tr. Ševčík Miroslav, Ing. Vox Ševčík Vlachovice). A právě druhý jmenovaný měl nakonec více sil a doběhl si pro vítězství. Třetí místo patřilo Dessonovi před Emerald Fury a Yara.

Nikan

V Ceně firmy Petr Novotný - Výroba a prodej originálního Pardubického perníku (Stchcc, IV. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně) se vydala ihned po startu do čela Modena před Segalem, kterého později vystřídali především Jantar a Chrystal Cross. Po překonání Velkých zahrádek se do čela propracoval Jantar (ž. Petr Tůma, tr. Žalud Radek, DC Zámrsk MUDr. Bruna), který odrazil útok v cílové rovině a zvítězil před Modena, Četař, Stretton a Segal.

Jantar

Jediná steeplechase odpoledne, jejíž start se uskutečnil v 15 hodin, nesla název Irish Ambassador's Gold Cup supported by Easyfix (I. kat, 3 900 m, pro 5leté a starší koně). Po startu se okamžitě na čele objevil Trim, který si během chvilky vypracoval několikadélkový náskok. Bohužel ke konci dostihu ztratil jezdce a tím se otevřely šance pro ostatní. O vytvoření náskoku do cílové rovinky se pokusil Dangerous Gleam, ale na lepší než druhé místo to nebylo, když krásným finišem zvítězil favorit Mustamir (ž. Marek Stromský, tr. Holčák František, Ray Racing). Třetí doběhl Kifaaya před Nos Galan a Rabbit Mountnelson.

Mustamir

Hlavním dostihem odpoledne byla Cena města Pardubic - Úvodní Cross Country Koroka (Stchcc, I. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně). Po startu šel podle očekávání do čela Mirax, který odvodil většinu dostihu před Wild Danger. V závěrečné fázi dostihu se k této dvojici začal přibližovat Rabbit Hawk Wing, naopak Miraxovi začaly docházet síly. V cílové rovině se však od ostatních dokázal lehce odpoutat Wild Danger (ž. Jan Kratochvíl, tr. Váňa st. Josef, Javor). Druhé místo bral po velmi pěkném závěru Talent a odsunul tak dalšího svěrence Josefa Váni Rabbit Hawk Winga na třetí místo. Čtvrtý doběhl Renard Argenté před Puntarenas.

Wild Danger

Nejtěsnější doběh odpoledne se odehrál v Ceně dne vítězství (Stchcc, III. kat, 4 400 m, pro 5leté a starší koně), kdy se v cílové rovině o vítězství přetahovala trojice koní. Nakonec se tím nejlepším stal Tymian (ž. Jan Odložil, tr. Novák Antoním, DS Malá Morávka) před Izynka, Tzigane du Berlais, Val de Guye a Bridgeur, který většinu dostihu odvodil.

Tymian

Sedmým dostihem byla Cena Dostihového klubu (Stchcc, III. kat, 3 500 m, pro 5leté a starší koně). Podle očekávání se do čela rychle propracoval tempař Terebesz, ale v cílové rovině z toho bylo pouze páté místo. Nejvíce sil si na závěr pošetřil Salam (ž. Rostislav Benš, tr. Wroblewska Iwona, RM-Racing). Druhý dokončil Chicago před Glover a Universe of Gracie.

Salam

Závěrečný dostih odpoledne byla Cena Dostihového spolku a.s. (Stchcc, V. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně). Po startu se na čele chvíli objevila Shelly, kterou vzápětí vystřídal Byrabay. Před náběhem na travnatý ovál se do popředí propracovala dvojice Norino a pozdější vítěz Bukhari (ž. Sertash Ferhanov, tr. Wroblewski Grzegorz, TVD a.s.). Druhý doběhl Maximus před Trivero, Stigris a na Norino zbylo až páté místo.