Zahájení dostihové sezóny v Pardubicích pro Ange Guardiana

14. 05. 2019 07:00

Obrázky: 17

Autor: Monika Suchánková Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 708 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dne 8. května 2019 byla již tradičně zahájena dostihová sezóna na závodišti v Pardubicích. Na diváky čekalo celkem sedm dostihů, kdy hlavním dostihem byla Úvodní cross country Koroka.

Prvním dostihem, který byl odstartován ve 14 hodin, byla Cena proutěnkářů (proutěné překážky, IV. kat, 3 200 m, pro 4leté a starší koně). Ještě před startem přišlo startovní pole o jednoho z účastníků, kdy Anis Hellisio shodila a poté již nenechala nasednout svého jezdce a byla odvedena zpět do stájí. Po startu nejrychleji odstartoval Mount Q a vytvořil si menší náskok. Za ním se seřadili Shent a L'Imprevu Royal. Před zaběhnutím za lesík přešel do vedení Shent před Tauriel a Mount Q. Před posledním skokem se na čelo dotáhla Dylanka (ž. Jakub Spáčil, tr. Vocásková Helena, Statek Blata Český Ráj), přešla do vedení a zvítězila. Druhý dokončil Rakisz před Mount Q, Hessoesse a Shent.

Dylanka

Dalším dostihem byla Cena Memoranda "Dostihový spolek a.s." HC Dynamo, BK Pardubice a.s (Stchcc, IV. kat, 4 300 m, pro 5leté a starší koně). O tempo dostihu se starala dvojice Libertin a Kremonna před Engele, Dunáta a Mazhilis, který se v průběhu dostihu posunul hned za vedoucího Libertina. Před náběhem na travnatý ovál se do čela dostal Mazhilis a vypracovával si náskok. Jediný, kdo akceptoval nastavené tempo, byla Waikita. Ještě do poloviny cílové roviny to vypadalo na vítězství Mazhilise, ale Waikita (ž. Lukáš Matuský, tr. Lempochnerová Veronika, Hudec- Olehla) se nevzdala a zvítězila. Třetí se ztrátou dokončil Libertin před Moula a Avec Charme.

Waikita

Do Ceny podporované společností Provet (Stchcc, III. kat, 4 400 m, pro 5leté a starší koně) nejlépe odstartoval Apple's Kamikaze a staral se o tempo dostihu před Mr Spex, Valtz a Rozina. Apple's Kamikaze ale vydržel na čele přibližně do poloviny dostihu. Po překonání Poplerova skoku, kdy startovní pole mířilo k další překážce, začal bočit a jezdec se neudržel v sedle. Do čela se poté dostal Waltz. Před náběhem do cílové roviny se startovní pole poměrně vyrovnalo a poslední skok téměř současně skákali Apas Rocka a Lombargini (ž. Jan Odložil, tr. Popelka Stanislav, EŽ Praha a.s.), který udolal druhou Apas Rocku před třetím Father Paulo, Valtz a Turoni.

Lombargini

V Ceně firmy Petr Novotný - výroba a prodej originálního pardubického perníku (Stchcc, III. kat, 3 500, pro 5leté a starší koně) nejlépe odstartoval Imphal a Pepa Havel, který se ujal tempa. Bohužel, ten byl hůře ovladatelný, rozhodl se jednu z překážek vybočit a jeho jezdci nezbylo nic jiného, než ho přemluvit k zastavení. Mezitím se na čelo dostala Caline de Juilley a Amadeon. Právě tato dvojice si vytvořila značný náskok před cílovou rovinou. Ale jak to bývá, dva se perou a třetí se směje. Tím třetím byl Imphal (ž. Marek Stromský, tr. Popelka Stanislav, Quartis- Zámecký Vrch). V cílové rovině podél bariéry zaútočil na vedoucí dvojici a doběhl si pro vítězství. Druhý dokončil Amadeon před Caline de Juilley, Mister Westmister a Čmelák.

Imphal

Vrcholem byl pátý dostih, Cena města Pardubic - Úvodní cross country Koroka (Stchcc, I. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně), kdy se na startu objevila taková jména jako Ange Guardian, Ter Mill, Stretton či Ribelino. Otazník, jak si poradí s takovou konkurencí, se vznášel především u Evžena, který vloni kraloval dostihům pro čtyřleté koně, a také u Star Maker, kterého Josef Váňa posílá do zahraničních dostihů.

Po startu se do čela vydali Ter Mill a Ribelino, ale pouze na krátkou dobu. Jejich jezdci si spletli kurz dostihu a překonali jiný skok, poté v dostihu již nepokračovali. Mezitím se na čelo dostal Mahony před Player a Evžen. Před jednou z překážek Player začal bočit a strhnul s sebou také Evžena a Mahonyho, ale mohli pokračovat dále v dostihu. Do popředí se mezitím na chvíli dostal Stretton. Na travnatém oválu přešel do vedení Evžen před Ange Guardian. Po překování posledního skoku ale zařadil Ange Guardian (ž. Jiří Kousek, tr. Váňa st. Josef, Stáj Anděl Strážný) další rychlost a naprosto bez problému si doběhl pro vítězství. Druhé místo si rozdělili Mahony a Stretton, kteří měli současný doběh. Další místo bral Evžen před Sinndarka.

Ange Guardian

Jediná steeplechase byla Cena Dostihového klubu (I. kat, 3 900 m, pro 5leté a starší koně). O tempo se celý dostih staral Dangerous Gleam a téměř to dotáhl do vítězného konce. Proti byl Lamum (ž. Andrew Glassonbury, tr. Urbánek Luboš, Lokotrans), který se celý dostih pohyboval na druhé pozici, ale před posledním skokem přešel do vedení. Na Dangerous Gleam zbylo pouze místo druhé. Třetí dokončil Mustamir před Peintre Elusif a Yara.

Lamum

Posledním dostihem byla Cena Dostihového spolku a.s. (Stchcc, IV. kat, 3 350 m, pro 5leté a starší koně). V tomto dostihu si pro vítězství doběhl Torgon (ž. Martin Liška, tr. Liška Martin, AKRAZ) před Nick, Sixtyseven, Sigiriya a Canton.

Torgon

Dalším dostihovým programem na závodišti bude I. kvalifikace na 129. Velkou pardubickou, která se poběží 25. května.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: