Zahájení 70denního testu hřebců

20. 07. 2016 10:00

Obrázky: 7

Autor: Martina Cerhová Foto: Votavová Šárka Rubrika: Plemeníci Zdroj: SCHČT Počet přečtení: 1899 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dne 14. července 2016 proběhlo v ZH Písek zahájení 70denního testu. Do testu bylo přihlášeno a předvedeno 7 hřebců: Swiss Colours, 2227 Monaco, 2189 Heartvit ZH, 18/398 Toscany, 2190 Iniesta, 80/252 Cedrik a 15/461 Obora´s Armani.

Vzhledem k současné situaci ve SCHČT (více o ní na webových stránkách SCHČT) byla svolána společná schůze předsednictva, která se konala 7. 7. 2016 ve Velkém Rybníku, na níž byla pro 70denní test odsouhlasena komise ve stejném složení jako na loňském II. předvýběru hřebců do plemenitby v Herouticích, tedy Roman Klos - předseda, Doc. Ing. Iva Jiskrová, PhD., Václav Štěrba, MVDr. Josef Lysák, Stanislav Hošák ml. (jezdci, chovatelská veřejnost), MVDr. Zdeněk Vítů (na místo zahraničního hosta prof. Marko Hala). Panem Ing. O. Vondroušem a L. Kozákem došlo k porušení dohody a vykázání platně stanovené komise, čímž značně narušili chovatelskou akci a její regulérnost.

Platná komise i po vykázání pracovala z tribuny areálu ZH Písek a konstatovala, že hřebci byli dobře připraveni a v odpovídající kondici. Všichni se dobře předvedli a komise proto doporučuje zařadit do 70denního testu všechny prezentované hřebce.

Hodnocení jednotlivých hřebců

Swiss Colours (o: Swiss Made, m: Fortuna po Focus) - PŘEDVYBRÁN
Ušlechtilý, souladný a typický hřebec středního rámce, kostnatý. Dobře vyjádřený pohlavní výraz. Výše nasazený krk, horší vazba beder. Mechanika pohybu vynikající, kůň se pohybuje lehce a pružně, chody jsou prostorné.

Swiss Colours

2227 Monaco (o: Millennium, m: Faramelli po Fidermark) - PŘEDVYBRÁN
Typický hřebec s dobře vyjádřeným pohlavním výrazem, mohutný, ale souladný, s výbornou mechanikou pohybu - prostorný v klusu i cvalu, cval je tzv. kulatý.

Monaco

2189 Heartvit ZH (o: Heartbreaker ZH, m: 16/830 Cairo po Caesar) - PŘEDVYBRÁN
Typický hřebec středního rámce, ušlechtilý a souladný, pohlavní výraz velmi dobře vyjádřen, kompaktní a svalnatý. Ve fundamentu drobné vady, v mechanice pohybu prostorný krok, ale horší klus a cval - bez prostornosti. Pohyb méně pravidelný.

Heartvit

80/252 Cedrik (o: Eurocommerce Berlin/Caspar, m: Acorda H po Acord II) - PŘEDVYBRÁN
Méně typický hřebec v delším rámci, silná kostra, horší pohlavní výraz, úzký, méně souladný, drobné vady fundamentu. Mechanika pohybu dobrá, prostorná. Pohyb méně pravidelný.

Cedrik

18/398 Toscany (o: Cassilius, m: 18/948 Tosca po Loutanos Orion) - PŘEDVYBRÁN
Kompaktní hřebec středního rámce, mohutný, kostnatý, souladný a ušlechtilý, méně pohlavního výrazu. Mechanika pohybu velmi dobrá, pohyb je elastický, lehký a prostorný. Hřebec je živého temperamentu.

Toscany

2190 Iniesta (o: Starpower, m: Wiennie po Padinus) - PŘEDVYBRÁN
Hřebec delšího rámce, méně souladný, se slabší kostrou. Méně hluboký, delší spěnka. Vynikající mechanika pohybu, a to především v klusu, který je prostorný a pružný.

Iniesta

15/461 Obora's Armani (o: Action Breaker, m: Alina po Lacapo) - PŘEDVYBRÁN
Kostnatý a mohutný hřebec velkého rámce s dobrým původem. Mechanika pohybu velmi dobrá s prostorným klusem.

Obora's Armani

Kontrolní den 70denního testu se bude konat 17. sprna 2016, závěrečné zkoušky výkonnosti hřebců v 70denním testu pak 21. září 2016. Diváci z řad chovatelů a milovníků koní jsou samozřejmě vítáni.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: