Začátek června nabitý událostmi doslova k prasknutí

30. 05. 2019 07:00

Obrázky: 10

Autor: EQCH redakce Foto: Gabriela Rotová, Roman Albrecht, archiv EQCH Rubrika: Počet přečtení: 649 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

První červnový víkend skutečně nebude na hipologické akce skoupý. Přestože má být deštivo a ani teploty nám zřejmě krev příliš nerozproudí, z cukru nikdo z nás není, a proto věříme, že si i pro tentokrát z široké nabídky, kterou jsme pro vás v redakci připravili, něco přesně podle svojí noty vyberete. Dostihy, pony show, všestrannost, mistrovská vytrvalost nebo průvod Karla IV. s korunovačními klenoty na Karlštejn? A dnes ZZV hřebců v ZH Písek!

PRÁVĚ PROBÍHÁ: výkonnostní zkoušky hřebců ročníku 2016 v testační odchovně ZH Písek

67. Velká červnová cena Auto Jarov Kunratice a 16. Cena Nory Jean

I pro ty, kteří primárně neholdují dostihovým koním, by mohlo být tento víkend velkým lákadlem pražské dostihové závodiště. A to především pokud máme děti. Je naděje, že v Chuchli bychom mohli účelně spojit "příjemné s užitečným". Tento víkend totiž nebude jen o koních, ale i o dětech. 1. červen se již od roku 1950 slaví jako Mezinárodní den dětí. A ani na ně bychom tedy asi neměli zapomenout! :)

V Praze Velké Chuchli se 1. 6. uskuteční celkem osm dostihů, přičemž první z nich startuje ve 14 hodin. Hlavními body programu šestého pokračování metropolitní sezóny budou nejdůležitější přípravný test pro České Derby 67. Velká červnová cena Auto Jarov Kunratice a 16. Cena Nory Jeane pro tříleté a starší klisny.

Dále se letos poprvé na dráze představí i dvouletí koně a dva dostihy tohoto odpoledne jsou vyhrazeny také aktérům tradičního mezinárodního utkání žákovských jezdců.

Pro děti je ve Velké Chuchli připraven speciální doprovodný dětský program.

Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na jízdy na ponících, loutkové divadlo, králičí hop, malování na obličej, maskota Kubíka s dárečky, nafukovací hrady, hopsací poníky či skákací pytle.

Plánované Jahodové hody, které se uskuteční na terase nad paddockem, pak nepochybně osvěží nejen děti, ale i nás dospělé.

Dostihový program na chuchelském závodišti bude pokračovat i v neděli 2. 6. Tentokrát se o něj postará Česká klusácká asociace. Poběží se celkem sedm klusáckých dostihů, přičemž vrcholy nedělního dostihového odpoledne budou Velká červnová cena hlavního města Prahy, Jarní cena tříletých(CH), Trotteur Francais V. - Memoriál Václava Bořka-Dohalského. První nedělní dostih startuje rovněž ve 14 hodin. Startovní listiny naleznete na webu České klusácké asociace zde

Za plnokrevnými koňmi a klusáckými výkony tedy pro tentokrát určitě do Chuchle!

 

Závody Working Equitation Tasov

I pořadatelé závodů Working Equitation, které se uskuteční 1. června v hřebčíně Tasov, mysleli při organizaci na nejmenší. Soutěžit tedy nebudou jen dospělí v klasických testech, ale vypsány budou i třídy pro děti s vodičem a začátečníky.

Plánovaná je i kategorie pro bezudidlové fanoušky. Srdečně zváni jsou tedy opravdu téměř všichni! :)

 

Countryside Pony Show - Královice

Za pony a minihorse můžete tuto neděli, 2. června, vyrazit do Královic. Na akci pořádané International Countryside School ve spolupráci s Národní pony společností a Asociací chovatelů miniaturních koní jsou vypsány speciální výstavní třídy a sportovní soutěže. Plemeno minihorse bude vystavováno i na ruce.

Posuzovatelem Countryside Pony Show je pan Aart Zoet z Nizozemí, což by pro mnohé vystavovatele i diváky mohla být přitažlivá informace.

Spojení pony a děti je vždy úspěšné. Je to sázka na jistotu. Vyražte tedy obdivovat krásu i výkony pony plemen i s dětmi. Zcela jistě tím nic nezkazíte! :)

  • Všechny informace získáte na webu Národní pony společnosti zde.

 

Velká cena Cavalletto - Opřetice

V souvislosti s Countryside Pony Show, která proběhne v neděli v Královicích, můžeme připomenout i Velkou Cenu Cavalletto, která se bude konat ve dnech 22.-23. června ve středočeských Opřeticích. Pokud byste se se svými koňmi (M&M plemena a plemeno minihorse) chtěli účastnit, je uzávěrka přihlášek již 5. 6.!

Velkou cenu Cavalletto přijede z Velké Británie hodnotit vynikající posuzovatelka paní Barbara Taylor - Evans. Právě tato informace je sama o sobě pro chovatele M&M plemen pozvánkou z velkým P :)

A pokud se nechystáte vystavovat, přijeďte alespoň průběh výstavy pozorovat. Sledování hodnocení výstavních tříd pod taktovkou této zkušené posuzovatelky bude rozhodně stát za to.

Přihlášky a propozice naleznete rovněž na webu Národní pony společnosti.

 

Seminář pro chovatele a vystavovatele shetland pony

Chovatelé a příznivci nejmenšího z M&M plemen, plemene shetland pony, se mohou v neděli 2. června aktivně vzdělávat. Akce se koná v krásném areálu stáje Pony Farma v Úhlejově nedaleko Jičína.

Seminář je zaměřen na problematiku chovu, ale prostor bude věnován i správné přípravě poníka na výstavu (výživa, úprava, předvedení, výcvik).

Událost je otevřena i pro účastníky s vlastními poníky. Neváhejte tedy a využijte příležitosti kvalitně se připravit na letošní výstavní a chovatelskou sezónu.

 

Předkolo Zlaté podkovy a OM Brno Panská Lícha 2019

I příznivci "královny disciplín", všestrannosti, se mají o tomto víkendu na co těšit. Ve dnech 31. 5. - 2. 6. proběhne v Brně na Panské Líše předkolo Zlaté podkovy a OM ve všestrannosti.

 

Mezinárodní závody CEI2*, MČR ve vytrvalosti a CEN + Hobby Budislavice

Fanoušci vytrvalosti mohou zamířit ve dnech 31. 5. až 2. 6. do Budislavic nedaleko Nepomuku, které se stanou dějištěm mezinárodních závodů, hobby závodů a mistrovství České republiky ve vytrvalosti. 

O mistrovské medaile budou bojovat v průběhu tohoto víkendu jak senioři, tak i junioři. Senioři se vydají na trasu dlouhou 120 kilometrů, junioři pak budou zdolávat trať o délce 80 kilometrů. Boj o první republikové mistrovské medaile jistě bude stát za to. I když těžký terén a avizované bouřky si zřejmě vyberou svou daň.

 

Teoretický vzdělávací seminář o pozitivním posilováním

Chcete vědět, jak myslet jako kreativní trenér?

Již nyní se můžete hlásit o účast na pilotním projektu řady teoretických seminářů věnovaných pozitivnímu posilování.

Lektorem seminářů je trenérka pozitivního posilování s koňmi paní Jana Lohrová. Projekt je určen účastníkům se základními znalostmi o práci s pozitivním posilováním.

Seminář se uskuteční ve čtvrtek 13. 6. 2019 od 17:30 do 21:00 hod. v prostorách vzdělávacího centra Tereza v Haštalské 17, 110 00 Praha 1.

Bližší informace získáte na: www.kunjepritel.cz/kreativni-trener

 

 

XXVIII. Přehlídka plemenných koní ČT, CS, ČMB, SN v Náchodě

Něco se samozřejmě najde i pro příznivce a chovatele teplokrevných a chladnokrevných koní.

V neděli 2. června pořádá Náchodský svaz chovatelů koní Přehlídku plemenných koní ČT, CS, ČMB a SN. Přehlídka se uskuteční v Náchodě - Bělovsi na louce u hypermarketu Albert.

Na programu je prezentace plemenných klisen - ročních, dvouletých a tříletých.

Odborná komise pro přehlídku:

  • Český teplokrevník roční, 2leté, 3leté klisny: Ing. Vondrouš, Ing. Regner
  • Chladnoktevné roční, 2leté, 3leté klisny: Ing. Václav Ročeň, Ing. Radko Novotný


Předvedeni budou i plemenní hřebci a těšit se můžete na zajímavé ukázky chovatelské práce. Například z Ranče Orlice ve Štěnkově u Hradce Králové přijede Petr Jareš s westernovou a indiánskou show. A co dalšího? Nechte se překvapit! :)

 

Průvod Karla IV. s korunovačními klenoty na Karlštejn

Pokud byste si chtěli od sportovních a jezdeckých klání odpočinout a máte rádi středověké rytířské slavnosti, kde o koně rozhodně také nebývá nouze, můžete ve dnech 1.-2. 6. vyrazit na třináctý ročník Průvodu Karla IV. s korunovačními klenoty na Karlštejn.

Pár slov o Královském průvodu...

Již tradiční Průvod Karla IV. s korunovačními klenoty volně navazuje na historickou tradici poutě spojené s vystavováním císařských korunovačních klenotů v Praze na Dobytčím trhu (dnes Karlovo náměstí).     

Karel IV. z Boží milosti císař římský, vždy vznešený a český král, se svou chotí královnou Alžbětou Pomořanskou, s rytíři, jezdci a dalšími příslušníky královského dvora, vyjede ve vší slávě v sobotu dne 1. června L. P. 2019 z Radotína. Poté se ubírati bude přes Černošice a Mokropsy do Dobřichovic, kde přenocuje.  

V neděli 2. června se Královský průvod vydá z Dobřichovic přes Lety, Řevnice, Zadní a Hlásnou Třebaň na Karlštejn, aby zde v Kapli sv. Kříže společně s poselstvem vévody Štěpána II. slavnostně uložil korunovační klenoty. 

Z Králova Dvora vyjede dne 1. června L.P. 2019 vstříc císaři Karlu IV. Poselstvo vévody Štěpána II. bavorského. Setkají se v neděli 2. června v Budňanech (dnes Karlštejn) a společně pak vystoupají na nádvoří hradu Karlštejna. 

Veškeré informace, včetně podrobného plánu tras a programu, naleznete na webu Královského průvodu.

 

Užijte si nadcházející víkend plnými doušky větru či dešti navzdory! :)

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: