Za sportem, na Friendsfest nebo vzdělávat se?

15. 08. 2019 07:00

Obrázky: 10

Autor: EQCH redakce Foto: Archiv událostí, Gabriela Rotová Rubrika: Počet přečtení: 490 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

I další z letních víkendů bude plný událostí, jejichž společným jmenovatelem je FEI sport. Pomyslným vrcholem je MČR skoky děti/junioři, které proběhne ve dnech 14. až 18. srpna ve středočeských Zduchovicích. Skokoví jezdci se ale sejdou i na mnoha dalších místech naší republiky, stačí, když nahlédnete do on-line databáze Jezdeckého informačního systému ČJF. Drezury bude hostit například Olomouc. Všestrannost proběhne v Rudné pod Pradědem a také Rosnici. Závody v reiningu se uskuteční ve Štěnovickém Borku. Vytrvalci se sejdou v Dědicích. Ale ne jen o sportu bude nadcházející víkend! Vyberete si z bohaté nabídky událostí, kterou jsme pro vás v redakci připravili?

Friendsfest Pardubice 2019

Chcete zažít něco mimořádného? Pak byste právě o tomto víkendu měli zavítat do Pardubic. Pro tentokrát sice bude chybět dostihová atmosféra, ale to by vás nemělo odradit. Brány závodiště se totiž otevřou multižánrovému zážitkovému open-air fesivalu plnému Ameriky, kterým je Friends Fest.

Program Friends Festu je rozhodně více než pestrý. Můžete absolvovat vyhlídkový let s vrtulníkem, být přítomni hromadnému startu horkovzdušných balonů, setkání amerických aut, kaskadérské nebo indiánské show nebo se můžete setkat s umělci mnoha žánrů. A koně toho všeho samozřejmě budou součástí!


Rodeo Show

Friends festival je samozřejmě i o koních! V rámci Friends Festu vyroste na pardubickém závodišti Rodeo aréna, kde proběhnou všechny disciplíny pravého rodea... Team Roping (teamové lasování telete), Tie down roping (lasování telete), Barrel racing (barelový dostih) a Electric Bull Riding (jízda na divokém býkovi). Vystupujícími kluby jsou Prorodeo.cz a NBHA CZ. Vyražte tedy do Pardubic, vrcholem bude Jackpotový exhibiční závod Barrel race!


Taxis Beach Polo 2019

Pozvat vás můžeme i na v Česku vůbec první pólo turnaj na "pláži" - Taxis Beach Polo 2019, který se bude konat ve dnech 16. až 18. srpna rovněž jako součást festivalu Friends. Jedná se o již třetí turnaj ze série Taxis Polo Grand Slam, konaný na Dostihovém závodišti v Pardubicích, a vy byste měli být u toho!

V pátek 16. a v neděli 18. srpna je vstupné zcela ZDARMA. Na sobotní finálový den si můžete vstupenky zakoupit zde.Národní šampionát Amerických miniaturních koní & Otevřený národní šampionát miniaturních koní 2019

Jste okouzleni krásou miniaturních amerických koní? Jste jejich majitelem či příznivcem?

Pak využijte pozvánky Asociace chovatelů miniaturních koní na 8. ročník Národního šampionátu miniaturních koní, který se koná ve středočeských Opřeticích v sobotu 17. srpna.

Rozhodčí je v tento mimořádný den paní Natalie Hudston z Velké Británie.

Pokud se nemůžete zúčastnit, živý přenos z celé výstavy můžete sledovat zde.

 

Kvalifikační závody working equitation na MČR CSWE, i open třídy

Ve dnech 17. až 18. srpna proběhnou kvalifikační závody na MČR CSWE v Hoslovicích.

Co obnáší soutěže working equitation ve zkratce?

Soutěže jsou složeny ze tří částí, u národních a mezinárodních soutěží ze čtyř částí:
1. Drezurní test
2. Test ovladatelnosti
3. Test rychlosti
4. Test s dobytkem

Přijeďte se podívat, jak na tom český working je!

 

Seminář working equitation Rtyně nad Bílinou

V sobotu 17. srpna mohou všichni zájemci o disciplínu WE vyrazit také za vzděláním! Jezdecký spolek Rtyně (Rtyně nad Bílinou) pro vás připravil další WE seminář s koňmi vedený mistrem ČR ve WE 2018 Břetislavem Růžičkou.

Seminář je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Vítáni jsou jezdci anglického i westernového stylu a rovněž i příznivci bezudidlového ježdění.

 

V. ročník Jezdecké hry JS Rtyně

O tomto víkendu ale nabídne working equitation ještě o něco více. Jezdecký spolek Rtyně pořádá v neděli 18. srpna V. ročník Jezdeckých her JS Rtyně a připraveny jsou nejen workingové soutěže, ale i soutěže pro mladé workery či bezudidlová soutěž WE.

  

Seminář s Evou Horlick: Základy drezurní práce

Zajímáte se o drezúrní práci, která je alfou a omegou jezdectví? Chcete se vzdělávat podle klasických a akademických principů? Pak jste zváni na dvoudenní seminář s Evou Horlick pořádaný ve dnech 17. a 18. srpna v Jezdeckém klubu Semice.

Seminář je rozdělen na teoretickou část a část praktickou. Každý den bude začínat v 9:00 teorií, následovat budou individuální lekce s koňmi.

Eva Horlick se specializuje na trénink drezúry a jezdectví v České republice. Její strategie je založena na principech klasické drezúry a jejím cílem je zlepšení harmonie mezi jezdcem a koněm, pro dosažení jejich maximálního potenciálu v jezdectví. Díky svým bohatým jezdeckým zkušenostem trénuje všechny jezdecké páry, ať už se jedná o začátečníky či jezdce zkušené. Věnuje se rovněž přiježďování koní od základů až po cviky stupně Grand Prix. Eva se snaží zdokonalovat a vzdělávat každý den, neboť ji naplňuje vidět jezdce a koně spokojené a šťastné.

 


Kurz školy lehkosti s Anke Ziegast

O tomto víkendu se ale můžete vzdělávat i pod dohledem rakouské jezdkyně, držitelky výkonnostního stupně B ve všestrannosti, Anke Ziegast, která povede Kurz školy lehkosti v moravských Tršicích.Seminář s Marianem Rodenem

U drezurního ježdění ještě zůstaneme. V sobotu 18. srpna pořádá Hipocentrum PÁ-JA ve Stanovicích nedaleko Karlových Varů praktický seminář, který povede Marian Roden. O možnostech vaší účasti se dozvíte více na FB stránce události.Vytrvalost Dědice

Pozvat vás můžeme také na první Dědické vytrvalostní závody, které se konají v sobotu 17. srpna v jihočeských Dědicích a pořádány jsou Společenstvím jezdců LoRez.

Závody jsou určeny začínajícím jezdcům disciplíny vytrvalost. Kromě klasických soutěží hobby ZM a hobby Z se můžete těšit také na oblíbený závod pro děti s vodičem, rozdělený na více kategorií.

  • Více informací o této akci naleznete zde.


Průvod jízdních jednotek Generála G.A. Custera

Máte nostalgického ducha a máte rádi společnost? Pak vás již nyní můžeme pozvat na Průvod jízdních jednotek Generála G.A. Custera, který se koná v Benešově u Prahy dne 22. srpna!

Přijďte zakusit atmosféru bitvy u Little Bighornu!

Při této příležitosti se můžete pozdravit s velitelem 7. kavalerie generála Custera - hercem Václavem Vydrou a s více jak stovkou uniformovaných jezdců učastnících se sedmnáctého letního tažení v rámci akce Memoriál gen. Custera.

Kavalerie vyráží ve 13:30 z vrchu Tuškov na Masarykovo náměstí, kde bude zhruba půlhodinová přehlídka, poté se vrací městem zpět na Tuškov.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: