Za objektivem Roman Vondrouš. Jak se fotí dostihy z ruky držitele World Press Photo

29. 05. 2020 10:00

Obrázky: 1

Autor: Anna Vacková Rubrika: Koně v umění Zdroj: E15.cz Počet přečtení: 394 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Laureát ceny pro nejlepší fotografy světa, také oceňovaný v domácí soutěži Czech Press Photo a nově i držitel ceny mezinárodní asociace sportovních novinářů AIPS Roman Vondrouš v dalším díle seriálu rozhovorů E15.cz s předními českými fotografy. O focení koní na dálku pomocí odpalování, o blýskání do módních kreací diváků i o tom, jak se pro Vondrouše, mimo jiné kmenového fotografa ČTK, změnila a zrychlila doba.

Jak jste se k fotografii dostal?

Poprvé jsem držel foťák v ruce asi ve třinácti letech, ale až o dva roky později jsem fotografoval pravidelně. Mým tématem byla železnice, jednalo se o velmi technické snímky, které nebyly moc kreativní. Šlo spíše o zhmotnění mojí vášně do obrazové formy. Tehdy jsem se naučil pracovat s analogovou fotografií. Asi jako u každého začátečníka to bylo systémem pokus, omyl. Pak následovala poměrně velká pauza a k fotografii jsem vrátil až o mnoho let později. 


Celý rozhovor přináší E15.cz: Za objektivem Roman Vondrouš. Jak se fotí dostihy z ruky držitele World Press Photo

 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: