Z lásky ke koním a vlasti

6. 08. 2018 15:00

Obrázky: 6

Autor: Václav Štěrba Rubrika: Recenze, testy Počet přečtení: 809 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Když jsem v nedávné době bloumal po knihkupectví a řešil obvyklý problém, jakou knihu si mám koupit, jelikož si v tom množství knih nikdy neumím vybrat, upoutala moji pozornost titulní strana knihy, na které byla fotografie prvorepublikového důstojníka na koni.

Kniha nese název „Z lásky ke koním a vlasti“, s podtitulem – autentický přepis deníků vlastence, který pracoval pro Háchu a plánoval atentát na K. H. Franka, autorem je Petr Enc.

Kniha pojednává o mjr. Janu Pulkrábkovi, kterého jsem sice neznal osobně, ale pouze z vyprávění některých mých přátel, kteří měli tu výsadu, že ho směli nazývat přezdívkou „Puňťa“. I přesto cítím a vím, jak velkou osobností byl mjr. Jan Pulkrábek, jak jako jezdec a učitel jezdectví, tak hlavně jako člověk, hrdina a vlastenec, to spolu však přirozeně souvisí.

Nebudu se zde probírat obsahem této životopisné knihy, to přenechám případnému čtenáři. Chci jenom upozornit, že jde o pozoruhodný autentický návrat do historie našeho národa, v dobách pro český národ tak těžkých, a zároveň do historie československého jezdectví, na kterou se dnes již zapomíná.

Václav Štěrba, Česká společnost hipologická

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: