Výstava „Kůň 2018“ v Lysé nad Labem

3. 10. 2018 09:00, Aktualizováno 13. 12. 2018 09:47

Obrázky: 20

Autor: Ladislav Žoha Foto: Gabriela Rotová Rubrika: Výstavy a show Počet přečtení: 629 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Výstaviště v Lysé nad Labem hostilo opět po roce největší výstavu koní v České republice. Jsem přesvědčen, že bylo nač se dívat a co obdivovat, vždyť více jak 20 000 návštěvníků veletrhu hovoří za vše.

Do města Lysá nad Labem zavítala i portugalská velvyslankyně v ČR – paní Manuela Franco. Důvodem její návštěvy byla účast portugalské školy Escola Portuguesa de Arte Equestre z Lisabonu na mezinárodní výstavě Kůň 2018, konané od pátku 21. 9. do neděle 23. 9. 2018 na Výstavišti v Lysé nad Labem.

Byl to již 25. ročník tradiční výstavy koní a všeho, co k nim patří. Tato výstava je nejen největší, ale zároveň i nejstarší výstavou koní konanou v České republice. Stejně jako každý rok se vedle všeho, co ke koním patří, představil návštěvníkům pestrý kaleidoskop plemen koní, kterých bývá v Lysé vždy okolo 120 jedinců. Na výstavě se kromě portugalské školy představil i největší hipologický klenot České republiky starokladrubský kůň (na výstavě vystoupilo 6 jedinců), pro kterého je již téměř 500 let domovem hřebčín v Kladrubech nad Labem.

Portugalská škola Escola Portuguesa de Arte Equestre je jednou ze čtyř prestižních jezdeckých škol světa, která se ve svých výukových programech opírá o prvky vysoké jezdecké školy a navazuje na hipologii 18. století. Ve střední Evropě tak vystoupila vůbec poprvé a představila své lusitánské koně, a to jak v denním programu, tak i ve večerní koňské galashow, která byla dechberoucí a nabídla téměř vyprodané hale vskutku netradiční zážitek. Lusitánských koní této školy bylo možno zhlédnout sedm spolu s jejich jezdci, kteří byli oblečení v tradičním oděvu.

Samotnou galashow zahájila svým příjezdem právě portugalská velvyslankyně. Její program započal slavnostním přivítáním na městské radnici starostou panem Karlem Otavou a následovala tematická projížďka kočárem po krásách města.

Desítky vystavovatelů specializovaných firem, vystavené kočáry včetně toho originálního našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka, a především živí koně dokreslili celkový obraz této úspěšné výstavy. Letošní ročník nasadil pomyslnou laťku opravdu vysoko, pro organizátory bude těžké ji nejen udržet, ale snad i překonat.

Zároveň děkujeme všem sponzorům a samozřejmě Lesům ČR, s.p., které tuto výstavu podpořily.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: