Výkonnostní zkoušky starokladrubských hřebců v Kladrubech nad Labem

22. 05. 2020 14:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: Archiv NH Kladruby nad Labem Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 159 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Národní hřebčín Kladruby nad Labem uspořádal ve dnech 19. – 20. 5. 2020 výkonnostní zkoušky pro starokladrubské hřebce. Ke zkouškám nastoupilo 5 hřebců v majetku NHK (4 čtyřletí bělouši a sedmiletý vraník.) K přehodnocení typu a exteriéru byl předveden bělouš Rudolfo Cety II – 37 v majetku Bc. Vladimíry Davídkové, ten absolvoval VZ již v roce 2017.

Zkoušky byly zahájeny v úterý ve 13 hodin hodnocením typu a zevnějšku na hlavním nádvoří hřebčína. Následovala zkouška přiježděnosti pod sedlem, zkouška ovladatelnosti ve spřežení a spolehlivost v tahu v samotě.

Ve středu byl přehodnocen typ a exteriér hřebce Rudolfo Cety II – 37. Hřebec vyspěl a za typ, pohlavní výraz a exteriér dosáhl bodového hodnocení potřebného pro zápis do plemenné knihy hřebců. V plemenitbě bude působit pod kmenovým jménem Rudolfo Cety X. Během dopoledne absolvovali hřebci maraton, po kterém následovalo vyhlášení výsledků.

Vítězem výkonnostních zkoušek se stal hřebec Sacramoso Ecrasita XIV – 15. Všichni hřebci úspěšně absolvovali výkonnostní zkoušky a splnili požadované bodové hodnocení pro zařazení do plemenitby, rovněž všichni hřebci mohou být evidováni jako genetický zdroj (GZ). Licentován byl hřebec Romke Selandia X – 29, v plemenitbě bude v hřebčíně ve Slatiňanech působit jako Romke Selandia XII.


Komise ve složení Ing. Jan Kaplan - předseda, Tomáš Barták, Ladislav Dobrovský, Zdeňka Dyková a Eva Šimáčková konstatovala velmi dobrou organizaci výkonnostních zkoušek ze strany NHK a velmi dobré předvedení hřebců ve všech výkonnostních disciplínách.

Rozsáhlou fotogalerii naleznete na webu Národního hřebčína Kladruby nad Labem.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: