Výcvik koně a jezdce

 • Míče, nafukovací balónky a všeliký ten cirkus kolem nich

  23. 04. 2018 10:00 − Zveřejněn dnes

  Nuda běžných výcvikových lekcí zmizí za obzor! Všechny ty taškařice a kašpařiny, jako je praskání nafukovacích balónků, křížení nohou, motání koberců či "stlaní postelí", nejsou cirkusovými kousky, které by byly úplně o ničem, jak by se snad mohlo na první pohled zdát. Jejich ovládnutí mimořádně posiluje psychiku koně, rozvíjí jeho schopnost řešit problémy a nezvyklé situace, zvyšuje jeho sebevědomí...

  Autor: Gabriela Rotová Teorie ježdění Počet přečtení: 32

 • První připřažení koně ke kočáru bez dramat, chyb a omylů

  19. 04. 2018 06:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Příprava koně ze země, práce na dlouhých opratích. V předchozích dílech našeho „kočárového“ seriálu jsme se seznámili s metodikou práce ze země pro účely využití koně ve vozatajství, s problematikou bezpečnosti, s typy postrojů a zápřeží a dnes tedy přišel čas si přiblížit, jak správně koně poprvé připřáhnout ke kočáru a jak pokračovat dál.

  Autor: Gabriela Rotová Kočáry, stroje, vozy 6 Hodnocení: 4.6667 Počet přečtení: 1170

 • Walter Zettl Když jsem před více než deseti lety poprvé měla tu možnost zhlédnout pětidílnou sérii výukových videí „A Matter of Trust“, změnil se mi svět. Walter Zettl mi ho změnil. Jeho metodika práce s koňmi schopnost měnit úhel pohledu totiž rozhodně má.

  Autor: Kip Mistral Teorie ježdění Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 2564

 • Zapřaháme: trocha nudné, ale nutné teorie

  30. 03. 2018 08:00 − Zveřejněn před 24 dny

  Lehký poprsní postroj určený pro přehlídkovou zápřež V dalším díle seriálu, věnovanému práci koní v zápřeži a vozatajství, si představíme jednotlivé druhy zápřeže, typy postrojů a kočárů a povíme si něco i o bezpečnosti. Jízda na koni a jízda se spřežením sice mají mnoho společného a může se zdát, že zkušený jezdec koně vždy "nějak" postrojí a na kozlíku si "nějak" poradí, ale věřte, není tomu tak.

  Autor: Gabriela Rotová Kočáry, stroje, vozy Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1256

 • Sedni a lehni... kousky nejen pro psy!

  19. 03. 2018 06:00 − Zveřejněn před 35 dny

  Mrtvý kůň (A. Reinbergerová a West) Už jste zvládli kompliment? Zapomeňte na zažité stereotypy, nestyďte se a bez obav se pusťte do výcviku lehání na povel. Všechny cirkusové kousky se skvěle hodí k pošmourným jarním dnům! Je kolem nich totiž spousta legrace. Není to těžké a není nic krásnějšího, než když svého koně dovedete do fáze, kdy si společně s vámi důvěřivě lehne uprostřed louky do...

  Autor: Gabriela Rotová Teorie ježdění Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1292

 • Michel Henriquet - Pro potěšení a krásu

  5. 03. 2018 05:00 − Zveřejněn před 49 dny

  Michel Henriquet - piaffa Další z rozhovorů, který vedla americká publicistka a autorka paní Kip Mistral s ikonou klasického drezúrního jezdectví, panem Michelem Henriquetem, je rovněž nesmírně hluboký, plný brilantních postřehů a myšlenek. Věřím tedy, že i on vás osloví...

  Autor: Kip Mistral Teorie ježdění Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1870

 • Nebojte se řádně zapřáhnout!

  1. 03. 2018 06:00 − Zveřejněn před 53 dny

  Pro kočárové koně je práce na dvou lonžích základní technikou, kterou ve výcviku používáme Pro všechny, které vozatajství přitahuje, ale neví, kde začít, s kým a s čím, jsem připravila seriál, který by vás měl problematikou výcviku koně pro práci v zápřeži provést díl po dílu, od úplných začátků až po samostatnou jízdu spřežením. Nebojte se tedy řádně zapřáhnout! Jdeme na to!

  Autor: Gabriela Rotová Kočáry, stroje, vozy 4 Hodnocení: 4.2000 Počet přečtení: 1980

 • Michel Henriquet ‒ Mizející lehkost jezdectví

  12. 02. 2018 05:00 − Zveřejněn před 70 dny

  Michel Henriquet - španělský krok Rozhovor, který vedla renomovaná americká redaktorka, spisovatelka a fotografka, paní Kip Mistral s jedním z posledních francouzských představitelů klasického jezdectví, panem Michelem Henriquetem, sice vznikl již před mnoha lety, přesto ale patří k tomu nejzajímavějšímu, co tato autorka publikovala.

  Autor: Kip Mistral Teorie ježdění Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 7676

 • Kurz cvičitel - instruktor pro "všechny" 2018

  8. 02. 2018 20:00 − Zveřejněn před 74 dny

  Kurz cvičitel - instruktor Vzdělávací zařízení Brno, ve spolupráci s Klinikou chorob koní Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, pro vás připravilo další kurz pro zlepšení vzdělanosti jezdecké veřejnosti - Kurz cvičitel - instruktor pro "všechny".

  Autor: Tisková informace Kurzy, semináře, soustředění 3 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1389

 • Pompézní slavnosti, divadelní hry opěvující mytologické hrdiny či balet, a to i v koňském podání, byly součástí života na dvoře císaře Svaté říše římské Leopolda I. Právě kultura na jeho dvoře je středobodem nové výstavy Koně v piškotech, která v Arcidiecézním muzeu Olomouc potrvá do 15. dubna.

  Autor: Aktuálně.cz Historie jezdectví Počet přečtení: 711

1 2 3 28

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: