Vstupenky na galashow světového parkuru v prodeji za pár dní

22. 03. 2018 12:00

Obrázky: 4

Autor: Tisková informace Foto: Archiv Prague PlayOffs Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 1422 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Prodej vstupenek na prosincovou galashow světového parkuru v pražské O2 areně – Global Champions Prague PlayOffs 2018 – startuje již 26. března v 9.00 hodin a skvělou zprávou pro milovníky koní a tohoto sportu je, že jejich ceny začínají už na 490 Kč.

Zcela nový formát závodů zařazených do prestižní světové série Global Champions proběhne za účasti elitních jezdců a koní od 13. do 16. prosince a každý ze soutěžních dnů nabídne jeden ze sportovních vrcholů tohoto klání o rekordní celkovou dotaci bezmála 12 milionů eur.

V rámci vstřícnosti k fanouškům, kteří mají zájem vychutnat si kompletní galashow světového parkuru, připravili organizátoři zvýhodněný balíček vstupenek na celý program, rozdělen do pěti bloků. „Snahou Czech Equestrian Teamu jako organizátora akce je propagace jezdeckého sportu v České republice. Naším cílem tedy je, aby vstupenky byly dostupné pro většinu fanoušků tohoto krásného odvětví spojeného s koňmi. Nejlevnější kategorie vstupenek proto začínají každý den na 490 korunách,“ řekl Jan Andrlík, předseda organizačního výboru.

Ceny denních vstupenek v 1. kategorii, tzn. do 1. patra O2 areny, se pohybují od 1290 Kč do 1990 Kč. Denní vstupenky do 4. patra lze zakoupit od 490 Kč do 990 Kč. Pro ty, kteří si chtějí užít jedinečnou galashow světového pakuru od začátku do konce, jsou připraveny zvýhodněné balíčky vstupenek na všech pět programových bloků v hodnotě od 2090 Kč do 6990 Kč. „Kupující v tomto případě obdrží balíček pěti samostatných vstupenek. Ty jsou přenosné, tudíž kupující si může užít celý čtyřdenní program sám, nebo se může o vstupenky podělit v rámci rodiny či přátel,” upřesnil Andrlík.

Parkurová galashow v pražské O2 areně nabídne každý den něco, co zajisté stojí za zhlédnutí. „Čeští fanoušci si určitě nebudou chtít nechat ujít čtvrteční program, neboť právě tento den budou mít při čtvrtfinále Super Cupu čili úvodu playoff týmové soutěže Global Champions League největší pravděpodobnost vidět v akci domácí tým Prague Lions. Samozřejmě všichni doufají, že postoupí dál, nejen do pátečního semifinále, kde by se potkali i s nejsilnějšími čtyřmi celky z kvalifikačních kol Global Champions League, které do této části playoff postoupí napřímo,“ konstatuje Jan Andrlík.

Sobota je jediným dnem, jenž je rozdělen do dvou samostatných bloků. Dopoledne bude atraktivní především pro rodiny s dětmi a ty, co chtějí fandit více českým jezdcům v rámci nižší kategorie soutěží. „Dopolední soutěže totiž uzavře pestrý show program. Děti s výškou do 140 centimetrů mají navíc na tuto část 50% slevu ze vstupného,“ upozornil Andrlík. V odpoledním bloku pak bude největším magnetem Super Grand Prix jednotlivců, do níž se kvalifikuje 16 nejlepších jezdců z předešlých závodů světové série Longines Global Champions Tour.

Neděle již bude především ve znamení velkého finále týmového Super Cupu, vrcholné soutěže celého prodlouženého parkurového víkendu v Praze. V ní se utkají nejlepší týmy nejprestižnějšího seriálu, složené z nejlepších jezdců na světě.

Prodej vstupenek na Global Champions Prague PlayOffs začíná v pondělí 26. března od 9.00 hodin prostřednictvím sítě Ticketportal. Veškeré podrobnosti o programu najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.

Základní informace

 • Název: Global Champions Prague PlayOffs
 • Termín: 13. – 16. prosince
 • Dějiště: O2 arena, Praha
 • Účast: 16 nejlepších týmů světa + 16 nejlepších jezdců světa

Prague PlayOffs - o jaký závod se jedná?

Zlatý medailista z olympijských her v Barceloně 1992 Jan Tops založil v roce 2006 Longines Global Champions Tour, seriál parkurových závodů nejvyšší kategorie s pěti hvězdami, v němž největší světové hvězdy sbírají v jednotlivých kolech body do individuálního žebříčku. O šampionovi celého seriálu se rozhoduje v posledním kole v katarské metropoli Dauhá.

V roce 2016 se k tomuto projektu připojila Global Champions League určená pro týmy, unikátní tím, že družstva jsou složená z jezdců různých národností, což neexistuje v žádné jiné jezdecké soutěži. Pražská O2 arena hostí v rámci Global Champions Prague PlayOffs vrchol týmového klání – tzv. Super Cup, do něhož postoupí šestnáct nejvýše postavených celků. Ze čtvrtečního čtvrtfinále postoupí dvanáct do pátečního semifinále a pouze šest nejlepších družstev se utká o vítězství v nedělním finále. Vítězný tým získá historickou výhru ve výši 3 miliony eur. Dalším ze sportovních vrcholů pražské akce je Longines Global Champions Super Grand Prix, ojedinělá Velká cena určená pro vítěze hlavních soutěží všech šestnácti kol Longines Global Champions Tour, která se odehrají v roce 2018.

Co a kdy bude v Praze k vidění?

Prague PlayOffs, jehož organizátorem je Czech Equestrian Team, odstartuje už ve čtvrtek 13. prosince – večer je naplánováno čtvrtfinále Super Cupu, tzn. playoff týmové soutěže Global Champions League. Nastoupí proti sobě 12 týmů, které se v kvalifikačních kolech umístily na 5. až 16. místě. Nejlepší čtyři celky automaticky postupují do pátečního semifinále. V pátek 14. prosince bude opět hlavní soutěží Super Cup, přičemž do semifinále postoupí osm družstev ze čtvrtfinále a čtyři nejvíce bodující týmy z kvalifikací.

Program soboty 15. prosince je rozdělen na dvě samostatné části – dopoledne se pojedou kategorie CSI2* a program bude zaměřen více na rodiny s dětmi. Odpoledne jsou v plánu pětihvězdičkové soutěže – Super Grand Prix s dotací 1,26 milionu eur, která je přístupná pouze pro vítěze jednotlivých Velkých cen, tzn. pro šestnáct jezdců v rámci letošní Longines Global Champions Tour.

Vrcholem parkurového víkendu v Praze bude neděle 16. prosince s finále Super Cupu, ve kterém nastoupí šest nejlepších týmů a pojede se o celkovou dotaci 6,4 milionu eur. Prague Lions ve světové sérii v parkurovém skákání Global Champions League nastupují k závodům dvojice jezdců vybrané z pětičlenných týmů, které jsou složeny podle přísných pravidel tak, aby jejich součástí byli nejlepší jezdci z celého světa. Současně pravidla požadují, aby byl jeden z jezdců v každém týmu ve věku do 25 let.

Českou republiku reprezentuje v Global Champions League 2018 tým Prague Lions – jeho členy jsou: jeden z nejzkušenějších českých parkurových jezdců Aleš Opatrný, talentovaná mladá jezdkyně Anna Kellnerová a tři zahraniční posily: Belgičan Niels Bruynseels, Nizozemec Gerco Schröder a německý jezdec Holger Wulschner.

 

Informace včetně kompletního programu jsou k dispozici na webu Global Champions Prague PlayOffs: www.pragueplayoffs.com

Global Champions League 2018 / Longines Global Champions Tour 2018

 • Mexico City 22. – 25. března
 • Miami Beach 5. – 7. dubna
 • Šanghaj 20. – 22. dubna
 • Madrid 4. – 6. dubna
 • Hamburg 10. – 12. května
 • Ramatuelle/St. Tropez 31. května – 2. června
 • Cannes 7. – 9. června Cascais/Estoril 14. – 16. června
 • Monako 28. – 30. června
 • Paříž 5. – 7. července
 • Chantilly 13. – 15. července
 • Berlín 27. – 29. července
 • Londýn 3. – 5. srpna
 • Valkenswaard 10. – 12. srpna
 • Řím 6. – 9. září
 • Dauhá (finále) 8. – 10. listopadu
 • Praha (PlayOffs) 13. – 16. prosince

Připojené obrázky

Připojené články

13.03. 2018 20:00 Praha v prosinci přivítá galashow světového parkuru

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: