Všetický Naddam 2010 - všechno trochu jinak :o)

6. 07. 2010 20:00

Obrázky: 11

Autor: Johana Spáčilová Foto: Ivana Čelíkovská Rubrika: Jízdní lukostřelba Počet přečtení: 7758 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ve dnech 26. a 27. 6. proběhl další úspěšný ročník lukostřeleckého happeningu „Všetický Naddam 2010“. Následující řádky jsou tu proto, abyste si představili, jak se dá střelba z luku koňmo vůbec „zažít“ (a v jaké společnosti se případně octnete :o)

Jako každoročně, kreativní dvojice Kamberských rytířů Mýša a Komtur zvali na lukostřelecké klání na panství Všetice. Soutěž pro vás připravili Kamberští rytíři, Pražské větve IQ 60 a v letošním roce také Black Riders Ranch. A kdo alespoň trošku sleduje naše koňolukostřelecké dění, je mu jasné, že jednou z mnoha skvělých a nápaditých disciplín byla také jízdní lukostřelba - horseback archery.

Po sobotním večírku, který skončil v neděli, chvíli před zahájením dalšího lukostřeleckého klání, se všichni pomalu odebrali na všetické kolbiště, kde byla připravena improvizovaná lukostřelecká dráha. Improvizovaná proto, že neměla správné rozměry, ale přizpůsobili jsme se a nestavěli terče do žádné ze standardních závodních sestav, ale prostě tak, jak se nám to zdálo vhodné..

Naddam 2Původně byly vypsány závody také v této disciplíně, ale nakonec jsme se sešli jen čtyři, takže jsme dali šanci také ostatním - co by člověk neudělal pro podporu jízdí lukostřelby, že :-) A tak měli všichni jezdci i nejezdci možnost vyzkoušet si střílet za jízdy z Romea, kterého Johana vodila pro dráze tak dlouho, dokud byli zájemci.

Následně jsme začali zkoušet střelbu nejprve z kroku a pak samozřejmě ze cvalu. Svou velkou premiéru zde měl jeden z hlavních organizátorů celého klání, Michal Sodja (Mýša), který si na klisně Akičitě poprvé veřejně vyzkoušel střelbu v plném cvalu a šlo mu to velmi dobře. Další dva stateční, kteří přispěli o rozšíření naší koňolukostřelecké základny, byli Jaroslav Botka a Atonín Sieger, kteří si přivezli svoje koníky. Nakonec z toho vzešel v podstatě veřejný trénink a společné vyměňování cenných zkušeností a informací. Někteří se musíme naučit celkově lépe střílet :-)), jiní zlepšit techniku jízdy... No zkrátka jízdní lukostřelba je u nás opravdu v plenkách a ještě chvíli potrvá, než se vyrovnáme okolním zemím. Ale věřte, že na tom pracujeme velmi usilovně a vždy, když nám čas dovolí.

Více info o jízdní lukostřelbě najdete na www.horsebackarchery.cz

Zájemcům o tento sport připomínám důležité datum - 31.7. - 1.8. 2010 - koná se totiž již druhý seminář jízdní lukostřelby opět na ranči Black Riders a opět pod vedením maďarských lektorů. Proto neváhejte, nebojte se a přijďte rozšířit naše řady! Vhodné i pro úplné začátečníky.

A protože EQUICHANNEL.cz opravdu jízdní lukostřelba zaujala, budete se i nadále na našem webu setkávat s informacemi o této krásné tradici, ba přímo umění. Proto jsme mu vyhradili zcela novou rubriku - Jízdní lukostřelba. Podívejte se do ní tedy i na starší články a těšme se společně na nové :o)

 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: