Vítězem GP Aachen je Michael Whitaker

8. 7. 2012 Michaela Burdová

Vítězem Grand Prix Aachen se stal dvaapadesátiletý Michael Whitaker na GIG Amai a dokázal, že věk není ve vrcholovém jezdectví překážkou.

Michael Whitaker (52) zúročil velké zkušenosti úspěšného jezdce na mezinárodní úrovni - má ve své sbírce již 14 medailí ze šampionátů a pomohl družstvu Velké Británie k zisku stříbrné medaile na OH v Atlantě v roce 1984. Jeho naděje na OH Londýn pohasla s předešlým zraněním Amai a trenér Rob Hoekstra rozhodl, že Michael Whitaker v Londýně startovat nebude - skokové družstvo již bylo nominováno ve složení Nick Skelton, Ben Maher, Scott Brash a Peter Charles.

CHIO AachenMichael Whitaker se o vítězství v GP utkal v rozeskakování se dvěma soupeři - na druhé příčce skončil Thomas Voss (GER) na Carinjo 9, Meredith Michaels Beerbaum s Bella Donna doplatila na riskantní nájezd třetím místem.

V drezuře GP Kür medailové pozice obsadily členky německého týmu - zvítězila Helen Langehanenberg na Damon Hill (85,150) před Kristina Sprehe na Desperados (84,7) a Dorothee Schneider na Diva Royal (81,1).

Miloslav Příhoda

První ročník Zimní jezdecké ligy vyhráli Zlatí lvi, které v Královicích při finále reprezentovali Jiří Tměj s Miloslavem Příhodou. Ten byl doslova…

Skvělá zpráva nejenom pro fanoušky parkurového sportu. Global Champions Prague Playoffs se vrátí do O2 areny – organizátoři z Czech Equestrian Teamu…