Vítejte na novém EQUICHANNELu!

29. 08. 2006 00:00, Aktualizováno 21. 02. 2010 15:50

Autor: Helena Görnerová Rubrika: Z redakce Počet přečtení: 5055 Počet komentářů: 17 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Kvůli nedělní havárii stroje, na kterém náš web a přidružené domény běží, se posunul termín spuštění zbrusu nového webu o den později. Někteří z vás řešili abstinenční příznaky na (již legendárním) ilegálním chatu a někteří nám jen psali maily. Tak tedy vítejte a pojďme si, než se pustíte do bližšího zkoumání, říci hlavní změny a novinky.

Ti z vás, kteří se díky našemu setkání na chatu pustili do testování již o víkendu, mají jasno. Podstatné věci také již zazněly v článku "Nový EQUICHANNEL - co nás čeká a nemine" - doporučuji si jej přečíst, než půjdete dál.

V rámci testování jste kladli důležité otázky, které bychom rádi títmo prostřednictvím zodpověděli vám všem. Na cokoliv dalšího se ptejte pod článkem.

Proč nemám uloženy své inzeráty?

Ve starém systému měly inzeráty jen velmi málo kolonek - název, obsah a obrázek. Novou inzerci jsme navrhli tak, abyste mohli velmi jednoduše inzeráty třídit a díky tomu velice rychle a přesně vyhledávat. Právě přesnost a unikátnost informací zde je gro. Převést ovšem "primitivní" staré informace do nového systému nebylo možné - chyběly by nám právě ony třídící údaje.

Vzhledem k tomu, že jste denně schopni zadat přes stovku inzerátů, se ale domníváme, že novou inzerci zaplníte rychle a za den, dva bude vše po staru. Vlastně ne, po staru, po novu, sofistikovanější.

Proč už nejsou dva sloupce novinek?

Je vždy velmi těžké měnit zaběhané rozvržení (layout) webu, když jste na něj byli 9 let zvyklí. Nicméně dvousloupcový obsah byl pro naši redakci noční můrou. Člověk často pochyboval, jestli to, co píše, má zařadit vlevo nebo vpravo. Řešili jsme, kdo dá příspěvek později, aby se "dlouho ukazoval nahoře" (protože každá novinka je ta nejdůležitější, znáte to...) a ve finále jsme praxí zjistili, že už máme denně tolik nových zpráv, že je to neúnosné. Proto jsme se rozhodli udělat prostě sloupec jeden a je to. Všichni se naučíme hezky rolovat dolů (protože novinek bývá i pět, šest v sezóně a mohli byste nějakou přehlédnout) a objevíme tak třeba i nové funkce - kupříkladu anketu.

K čemu je "Správa uživatele" a "Ostatní uživatelé"?

Každý registrovaný uživatel má nyní u nás základní medailonek uživatele. V něm si především hned po přihlášení nastavte, jak se mají zobrazovat ostatním vaše údaje. Můžete jim ukázat pouze přezdívku, věřím ale, že se zde nemá kdo co schovávat a můžete zveřejnit i jméno Dále můžete vložit fotku, adresu a kontakt vč. ICQ.

Kde změním svůj telefon nebo příjmení?

Právě medailonek je místo, které vám umožňuje okamžitě a konečně již bez naší asistence měnit kontaktní údaje pro inzerci. Medailonek také ukazuje, jak jste na našem webu aktivní. Zobrazuje vaše články, případně fotografie v galerii a souhrn vašich posledních diskuzních příspěvků.

Tím, že jsme zavedli medailonek, mohou se konečně i registrovaní uživatelé podívat na seznam dalších registrovaných. Hlavní myšlenkou je postupně seznamovat a stmelit vaší komunitu, nabídnout vám možnost osobního kontaktu i jinak, než přes diskuzi.

Na medailonek se dostanete klikem na své jméno po přihlášení. Zároveň se vám po přihlášení objeví tzv. "uživatelský boxík" (na titulce vpravo, všude jinde vlevo) a v něm odkaz "Ostatní uživatelé". Věříme, že tento kontaktní formulář nepotřebuje větší vysvětlování.

Zavedení medailonků má ještě jeden příjemný efekt. Přihlašte se (protože nepřihlášení tuto možnost nemají!) a klikněte na jméno autora pod článkem a jste rychle na jeho medailonku. Zároveň v zelené ovládací liště (říkáme jí "kde to jsem") dostáváte možnost třídit články podle autora. Nemusíte tedy studovat celý medailonek, prostě si vyberte jméno.

Jak získám zapomenuté heslo?

Hned na titulní stránce, ještě před přihlášením, ve žlutém uživatelském boxíku vpravo nahoře, je odkaz. Zadáte svůj login a registrační e-mail a systém vám heslo ihned pošle.
Pokud by vám nepřišlo řekněme do hodiny, můžete samozřejmě vždy ještě kontaktovat nás a my změnu hesla provedeme ručně.

Kam zmizelo vyhledávání v diskuzích?

Nezmizelo :) Vyhledávání jsme sjednotili a poslali "napříč celým webem". Proto když chcete vyhledat určitý příspěvek např. podle čísla, prostě a jednoduše to číslo napište vpravo nahoře do vyhledávacího formuláře.

Jak a kam mám hlásit chybu?

Cokoliv se vám bude zdát jako chyba, můžete napsat sem pod článek nebo e-mailem. Abychom ale chybu správně detekovali a neřešili hodiny něco jiného, poprosíme vás o maximální přesnost v jejím popisu ("dělal jsem to a to, pak se nic nedělo, vrátilo mě to, neuložilo..." atp.). Vždy napište URL, na kterém se vám chyba děje a vaše uživatelské jméno (neboli LOGIN). Váš problém totiž může souviset i s právy, mohl by se tak týkat více uživatelů a bez vašeho loginu to dohromady nedáme.

Za veškerou spolupráci děkujeme a už vám jen popřeji hodně radosti s naším webem

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1.

  Pěkné!!

  14:17 - 29. 08. 2006

  Mě se ten nový design líbí, moc :o). Samo, že ještě asi chvilku budete vychytávat nějaké ty blešky, ale ta změna byla rozhodně k lepšímu. Akorát vám nikdy nezapomenu ty abstinenční tři dny, kdy se mi už celou neděli třásly prsty na klávesnici (o myši ani nemluvě)... :o)).<br /><br />Tak ať se vám daří.

 • 2. kola

  Bohužel

  15:01 - 29. 08. 2006

  Reaguje na 1.

  Bohužel, jsem docela zklamaná :o( Očakávala jsem zlepšení. Ten starý design byl přehlednější. Možná je to proto, že změny moc nemusím... Plus je, že jezdectvi.cz vyšlo ze stínu equichannelu.cz Jinak se zprávami a aktuálními články jsem moc moc spokojená. Jen tak dál. Jejich kvalitu doufám, že nezměníte :o) Vaše každodenní "čtenářka"

 • 3. HelenaG

  Nic není tak černé :)

  15:29 - 29. 08. 2006

  Reaguje na 2.

  Design a názor na něj je vždy věc těžce subjektivní. Nemáte bohužel pravdu, že starší byl přehlednější. Už první dnešní statistiky ukazují, že objevujete "zasunuté" věci - a to byl hlavní smysl změny. Zpřístupnit lépe obsah.<br /><br />Současný stav systému mi, bohužel, příliš neumožňuje věci měnit, ale pracuji na tom, abych dostala mapu celého programu a mohla do něj zasáhnout pořádně (tzn. zcela přepsaat soubor stylů). Je to ovšem otázka obchodní dohody a smlouvy.<br /><br />Nicméně nebojte se, já opravdu všechny připomínky (konkrétní) vnímám a určitě nad nimi budu v další fázi rozvoje systému přemýšlet.<br /><br />Jsme opravdu rádi, že i přesto k nám chodíte dál. A věřím, že ten obsah přebije případný nesoulad mezi Vaším cítěním a naší barevnou představou :)<br /><br />Hezký den, HelaG

 • 4. Eva Holubcová

  Mozilla

  21:37 - 29. 08. 2006

  Asi nemáte web modifikovaný pro Mozillu, jestli chcete, udělám Vám printscreen obrazovky, abyste viděli nahoře trochu rozházenou strukturu....

 • 5. Sera

  Mozilla

  22:14 - 29. 08. 2006

  Reaguje na 4.

  Tady může záležet na verzi. Já mám nejnovější verzi Mozilla Firefoxu a nemám nejmenší problém. Zkuste aktualizovat prohlížeč, třeba to pomůže.

 • 6. HelenaG

  Mozilla

  22:26 - 29. 08. 2006

  Reaguje na 4.

  Web byl vyvíjen na Mozille a Firefoxu (tedy gecko) a posléze doladěn pro ostatní. Nikdy bych nepustila web, "optimalizovaný" pro IE.<br /><br />Nicméně layout se ještě v průběhu dne měnil a v noci měnit bude, ladíme skripty i střeva, jak už jsem tu psala. Zkuste to zítra a kdyby něco nešlo, pošlete, prosím, ten screenshot (nezapomeňte, že musí být vidět URL).<br /><br />Děkujeme.

 • 7. honey

  Mozilla

  11:20 - 30. 08. 2006

  Taky se pripojuji ze v Mozille je to naprd :/. Opera jakz takz. Ale v mozille hapruje hlavicka :/. pokusim se o print screen, ale jsem v Linuxu tak jsem zvedava :)

 • 8. HelenaG

  Mozilla

  12:23 - 30. 08. 2006

  Reaguje na 7.

  Je mi líto, ale bez screenshotů to nelze řešit, nesedím u vás. <br /><br />Již jsem nějaké dostala - a ukázalo se, že dotyční tahají z cache starou verzi webu z testovacího režimu, nešlo o chybu na naší straně.<br /><br />Takže bych prosila screenshoty s URL a hlavičkou, jinak to nemám jak komentovat. Web byl vyvíjen na Mozille :o)

 • 9. Eva Holubcová

  Mozilla

  12:32 - 30. 08. 2006

  Reaguje na 8.

  už jsem Vám poslala Screenshot na mail. Ona v Mozille blbne jenom ta hlavička víceméně, ale je to nepříjemné.

 • 10. HelenaG

  Mozilla - chyba opět u vás

  12:46 - 30. 08. 2006

  Reaguje na 9.

  Takže je mi líto, ale i v tomto případě tahá váš prohlížeč z cache týden starou, neexistující hlavičku webu. Ta svými rozměry přesahuje tu správnou a funkční, proto se vám rozpadá design.<br /><br />Musíte svůj prohlížeč donutit fungovat správně a zobrazit to, co má. Promazat cache, historii, restartovat prohlížeč (v tomto pořadí) a pak F5 mačkat s CTRL.

 • 11. Eva Holubcová

  Mozilla - chyba opět u vás

  12:57 - 30. 08. 2006

  Reaguje na 10.

  Už je to v pořádku :))

 • 12. Eva Holubcová

  Mozilla - chyba opět u vás

  12:57 - 30. 08. 2006

  Reaguje na 10.

  Teď to vypadá nádherně a esteticky. Su ráda. Držím palce s bezproblémovým fungováním.

 • 13. HelenaG

  Mozilla - super

  13:08 - 30. 08. 2006

  Reaguje na 12.

  Tak to jsme nadšeni :o)) Díky.

 • 14. Sawel

  Nefunkcni odkaz?

  13:37 - 30. 08. 2006

  Reaguje na 13.

  Ahoj, ted nevim jestli je to feature nebo bug, ale kdyz jsem v prohlizeni tehle diskuze a chci se dostat nekam zpet, tak jsem to chtela udelat pomoci navigace na takove te zelene liste nahore, ale nejak to nefunguje. Ted je tam zrovna Equichannel > Prohlizeni diskuze (sawel) a aktivni je jenom to sawel. Pritom treba v diskuzich se takto da navigovat skvele :).<br />Jinak super prace a diky

 • 15. HelenaG

  Nefunkcni odkaz?

  13:43 - 30. 08. 2006

  Reaguje na 14.

  To je BUG, již jsem ho reportovala včera nebo předevčírem. Věřím, že na něj přijde řada :)

 • 16. Sawel

  Nefunkcni odkaz?

  14:10 - 30. 08. 2006

  Reaguje na 15.

  Tak tomu se u nás se říká pozdě, ale přece :))))

 • 17. Eva Holubcová

  Mozilla - super

  09:55 - 31. 08. 2006

  Reaguje na 13.

  Jinak jsem to celé prošmejdila a musím znovu napsat, že jsem nadšená. Přehledné, rychlé, efektivní, grafika pěkná...OPRAVDU SE VÁM TO POVEDLO. JE TO MNOHEM MNOHEM LEPŠÍ....

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: