Vilémov – souboj generací

14. 08. 2012 17:00

Obrázky: 7

Autor: Vladimíra Šebková Foto: Zuzana Telcová Rubrika: Vytrvalost Počet přečtení: 2877 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Závody ve Vilémově jsou oblíbeným dostaveníčkem českých vytrvalců. Náročná trať, zkušení organizátoři se snahou stále se zlepšovat, rok od roku vyšší počet startujících kamarádů – to vše vás přiměje k tomu, abyste zařadili tyto závody do svého kalendáře.

Letos, po mnoha letech převážně úspěšných startů na těchto závodech, jsem se jich s našimi koňmi nemohla zúčastnit. Proto jsem byla ráda za pozvání na pozici wranglera pro dvojici Tereza Hrubá + Watan. Ti se chtěli představit před svým startem na ME juniorů a mladých jezdců v Mont le Soie.

Soutěž Z - K. Zahálková, Z.BeranováDoprava na místo byla trochu komplikovaná, s trenérkou Watana M. Novotnou jsme vyrážely v sobotu velmi brzy ráno - tak brzy, že se mi ráno málem nepovedlo vstát :-). Do místa konání jsme dorazily ve chvíli, kdy soutěž S na 80 km již byla odstartována. Stejně jako nejdelší soutěž dne - ST na 100 km, oblastní mistrovství. V této soutěži startovalo 10 dvojic a byla to jedna z posledních příležitostí splnit si kvalifikaci na seniorské MČR.

Tradiční vilémovská trať je náročná - mnohokrát křižuje místní potok, jsou na ní technicky náročná místa, velmi často jsou některé úseky velmi bahnité, jiné zase velmi rychlé. Na místě jsem seznala, že ani letos se organizátoři od původního plánu trati příliš neodchýlili. K náročné trati se přidalo velmi teplé počasí, což značilo větší nároky na wranglerské chladicí teamy.

Startovní pole ještě nebylo po našem příjezdu příliš roztrhané, „naše" dvojice se držela vepředu. Pole se roztrhalo až během chlazení po příchodu z prvního kola - dvojice L. Švecová (Lamia) a T. Hrubá (Watan) startovaly do druhého kola nejrychleji a nadále se držely spolu. Společně se probíjely dalšími nástrahami trati a velmi horkého dne. Počasí mělo na soutěžící dvojice (nejen koně, ale i lidi) velmi negativní dopad, stejně tak jako náročná trať, takže mnozí byli nuceni jednotlivé soutěže opustit.

Perfektně připravený kůň, jezdec i team pak byli odměněni. V závěrečném dostihu soutěže S sice L. Škábová s Lamiou Terezu pokořila, ale Watan vypadal velmi dobře, o čemž přesvědčil i sbor veterinářů, a soutěž úspěšně dokončil. Byla tak protržena 2letá smůla, která se této dvojice ve Vilémově držela.

M. Jadlovský - Samira el NilPřestože byl den velmi horký, k závěrečným soubojům ve finiši o umístění „na bedně" docházelo velmi často. Soubojem generací by se dal nazvat ten, který proběhl mezi Evou Machkovou (Azil) a Veronikou Myslivečkovou (Svratka), které finišovaly o první místo v soutěži ST. Představte si, že je vám víc jak 60 let (Evo promiň :-)) a po 100 km odjetých v parnu se bijete o první místo s jezdkyní, která je o několik generací mladší. Eva tento souboj sice prohrála, ale stala se alespoň mistryní své oblasti. Pokud by se vytrvalost v blízké době přiřadila mezi olympijské sporty, věřím, že by se tato první dáma vytrvalosti - Eva Machková - pokusila olympijskou kvalifikaci zvládnout. Spolu s vynikajícím Azilem bude všem těžkým soupeřem v nadcházejícím mistrovství republiky seniorů.

Průběžně do cíle dorazily i další dvojice z nižších soutěží a začaly probíhat ceny kondice pro soutěže L-S-ST. Po jejich skončení se celý areál připravoval na slavnostní vyhlášení - nicméně všichni jsme počkali do chvíle, než se z trati vrátila poslední dvojice, startující v soutěži ST - Blanka Petroušková Provazníková se Sigitou - jejich odhodlání a snaha se vyplatily - dokončily na krásném 5. místě.

Soutěž ST - V. Myslivečková, E. Machková, J. Kyselý

Teprve na vyhlášení všem došlo, o jak náročné dostihy vlastně šlo - z obou nejvyšších soutěží úspěšně dokončilo jen 50 % startujících. Vyhlášení, jak to v letošní sezoně bývá, provázela sice nepřízeň počasí, ale vše šlo velmi rychle, organizátoři a rozhodčí předvedli dobrý výkon, všichni pak poděkovali sponzorům.

Kromě klasických odměn za umístění a Cen kondice byla vyhlášena cena o Nejsympatičtějšího koně - získal ji valach Mogan Jitky Schovánkové - oba si odbyli úspěšnou premiéru v soutěži S - gratulujeme!
Cesta k domovu byla provázena ošklivým počasím - přesto jsem se s Vilémovem loučila nerada a s nadějí, že příští rok se zase sejdeme.

Výsledky najdete jako obvykle na www.vytrvalost.com.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: